reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Asioczek zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Moja lista jedzonych produktow jest bardzo uboga. Przewaznie serki, mleka nie moge, jakies gotowane miesko, dzem. dzisiaj na obiad zjadlam buraczkowa, wiec czekam na reakcje mojego dziecka. Moja mala raz zje np 110, a nastepnym razem 60. Poniewaz miala bardzo niska wage wiec musi szybciutko tyc. Ile Twoja jadla dziennie, a ile je teraz. A moze Twoj lekarz przyjezfdza do domu i wiesz ze jest naprawde dobry. Slyszalam o tej lekarce z Przychodni z Walow Jagiellonskich i chyba do niej zapisze mala.
Arabella jak Ty sobie radzisz z niejadkiem. A wlasciwie jak radzilas, gdy dziecko mialo 10 dni.
Dziekuje wszystkim dziewczynom za rady.
 
reklama
ja nie mam niejadka i nie mialam z tym problemu wiec niestety cvi nie doradze w tej kwesti, moj maly mial tylko okres ze nie chcial indyka a tera zajada do konca wszystko co mu sie da, wlasciwie zje wszystko co mu sie da i to o ilosc mi chodzi, a wcale po nim n ie widac ze taki zarlok:)
 
anwaryl, Twoja córeczka wypija 110 ml mleczka? To chyba dużo jak na takie maleństwo. Moja Misiunia ma 8 i pół miesiąca, ale nie zjadłaby 110 ml na raz. W ogóle mam z nią problem, bo jak ma dobry dzień to potrafi zjeść 4 łyżeczki owocków. O zupce nie ma mowy. Pluje zanim włożę jej łyżeczkę do buzi. Jak była taka maleńka to wykorzystywałam okazję, jak się przeciągała, żeby ją trochę rozbudzić. Przewijałam i karmiłam. Karmienie trwało ok. 5 min. A jeszcze w szpitalu, w drugiej dobie życia musiałam mieć przy sobie dwie położne, które "szarpały" ją za główkę i nóżki, żeby nie spała tylko trochę pociągnęła.
Głowa do góry. Dasz radę!
 
anwaryl - heh, wiem ze to trudne ale po pierwsze wyluzuj- wycisz sie i uspokoj
wiem z eto cholernie trudne ale potrzebne , tak tobie jak i malenstwu
my przechodzilysmy podobne przygody- tzn. mala zaliczyla spory spadek wagi, nie miala odruchu ssania i polykania, wyladowalysmy na patologi noworodka w stanie spiaczki - wage urodzeniowa odzyskala w 2 miesiacu zycia
a teraz , jejku - wiesz ile ona potrafi zjesc- tyl eze zostalo jej jedno nie przybiera na wadze ;D nei wiem po kim to ma, ale super ze tak ma ;D
u nas byla taka zasada ze karmilam ja piersia a po kazdym karmieniu dostawala 30 ml mleczka, mam gdzies dokladne zapisy bo musialam prowadzic zeszyt ile kiedy mala jadla - zeby moc kontrolowac ile ona je oraz, co ja jadlam- bo od urodzenia prawie miala dosc duza alergie, chyab zostawilam ten zeszyt jeszcze
wiec to ze piszesz ze wypija 110 ml to na moje oko to sporo

co do lekarzy, ja moge ci polecic spokojnie jedn alekarke ze szpitala dzieciecego co nami sie opiekowala na patologii, a potem jeszcze w poradni wad serca, jest neonatologiem i specjalista chorob serca - bardzo mila pani - barbaba przybyl - przyjmuje prywatnie, nei wiem czy jezdzi - ja mialam z nia kontak tylko w spzitalu i poradni
co do przychodni ja jestem zadowolona z komunalnych na sportowej, jest to niepubliczny zaklad opieki medycznej , i sa super, nie ma kolejek, lekarka jest ok, bardzo duzo rzeczy zauwazyla u matysi
heh skoncze bo sie chyba za duzo rozpisalam i mnei wywalicie ;D
 
Moja 7 miesięczna córka pije teraz 120 - 150 ml na 1 posiłek, więc moim zdaniem 110 dla noworodka to nie tak malutko ::)
Ja od urodzeinia zapisuję pory karmienia oraz ilość pokarmu
zapisuję też godziny snu

i mam 100% dokumentację :)

mamom noworodków polecam taką praktykę
 
Pati26 pisze:
Wysocki Mariusz, prof. dr hab. nauk med. Spec. pediatra, onkolog dziecięcy, hematolog. Gabinet

0 52 346 02 02
85-092 Bydgoszcz, Karłowicza 22 lok.20

  Polecam go z czystym sumieniem.
  Świetny specjalista i cieply czlowiek ;)

Leczyl jeszcze mnie i moja siostre jakies 10-15 lat temu :) Wykryl u mojej kuzynki bialaczke, mimo ze Ci z CZD nie potrafili !!! Bylo juz niestety za pozno :( Ale lekarz genialny - rowniez baaaardzo goraco polecam !!!!
 
nie jezdzi na wizyty domowe - trzeba samemu dojechac, bierze teraz 50 albo 60 zeta za wizyte - bylismy u niego jakis miesiac temu, ale dokladnie nie pamietam czy 50 czy 60, ale wg mnie jak na profesora to powinien sobie wiecej liczyc :)
 
Majka jedzie na piersi wiec nie wiem ile je. Na poczatku, gdy dostawala mleko z butelki jako 4 dnoiwy maluch jadla od 60-90ml tak co 3h. Teraz chyba je wiecej bo kiedys tylko jedna piers oprozniala a teraz obie. Skok jedzeniowy okolo 4 tygodnia u Majki wystapil, wczesniej jadla mniej.
W 3 tygodnie przytyla 780g od wagi urodzeniowej, a przeciez na poczatku troche stracila na wadze.

tak jak Mel polecam zapisywanie kiedy je i jezeli odpukac jakas alergia sie przypaleta to tez co mama je.
 
reklama
Czesc Mamusie.

Nie mam ostatnio czasu żeby pisać ale chętnie podczytuję.....

Witam nowe Foremki i ich bajbusy  :)

Dziś zaintrygowało mnie to co piszecie, Mel i inne, z tym zapisywaniem pory posiłków i snu.....ja nigdy nic takiego nie robiłam i choć teraz to "dupa blada" bo Franek ma już 6,5 miesiąca .....ale powiedzcie mi po co to? czy lekarze wam tak poradzili ? Tak na przyszłość pytam - może się przyda  ;)


...a co do wypijanego mleka to Franek wypija 150 w ciągu dnia a 180 na noc, wpydza deserki i zupki, no chyba że ma zły dzień i nie chce, podpija soczki i resztki :-(.... buuuuuu .....maminego cyca.
A propos Mel mam pytanko, bo ty już chyba całkiem butlą karmisz.....ile razy dziennie dajesz sama butlę, tzn. czy jak sie karmi tylko butlą to są jakies normy np. 4 x dziennie po 150 czy jak dziecko potrzebuje?

miało byc krótko a sie rozpisałam... :p

pozdrawiam
 
Do góry