reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Wronka - oj wiem jak cieszy takie wyznanie. Teraz słyszę je za to na okrągło, ale to pierwsze jest niezapomniane, no nie? Wiktorek jakiś czas temu rozczulił mnie przytulając mnie tak mocno do siebie i mówiąc "kochana mamusia moja" ... ach rozpływam się :-) .
Ostatnio nie wiem nawet jak i kiedy to się odbywa, ale co rano Wik już u nas w łóżku jest! Drepcze jak lunatyk, po ciemku, bo nigdy nie lubił lampek, ze swojego pokoju, otwiera sobie drzwi, i hyc do łóżka w środek. Doszło do tego, że ja się nawet czasem nie budzę, dopiero patrzę po jakimś czasie a ON już jest i śpi sobie w najlepsze. Czasem jak długo siedzimy w nocy idzie taki zaspany tuptuś za światłem jak ćma, do dużego pokoju i taki jest zdziwiony, że my nie w sypialni. Fajnie sie tak przy nim obudzić i od razu się wtulić i usłyszeć "kocham mamusie, kochany tatuś" .... ale jak wiosną będą cieplejsze noce chyba zaczniemy go odprowadzać, o ile się obudzimy:-p hehe

heheh u Nas jest to samo...odkąd wyjęliśmy córci szczebelki z łóżeczka to co noc do Nas przychodzi...i ja również czasami mocno śpię i nawet niewiem kiedy przydreptała..hehehe ale jakoś nie śpieszno mi do odzwyczajania jej...bardzo lubie jak się wtula we mnie....co prawda czasami spie z jedna ręką za łóżkiem albo musze szukać miejsca na głowe i mam potem lekkie bóle w kościach...heheh ale to nieważne...:tak:

Co do uczulenia...niestety nie pomogę...:no2: ....bo nie mam pojęcia....:baffled:
 
reklama
Witam!

Podczytuję was ale nie jestem na bieżąco w dyskusji więc odpowiem wszystkim......cieszę się, że u was wszystko dobrze, że dzieciaczki co dzień czymś zaskakuja i że nie chorują.....:tak:

W środę po południu przychodzi pierwsza kandydatka na nianię :eek: .Ciekawa jestem jaka będzie. Z głosu pasuje mi na 40-50 lat. Muszę tylko Frania odpowiednio ustawić, żeby od razu nie pokazywał na co go stać, bo spłoszy kandydatkę w przedbiegach :szok: :-D :-D :-D .

Kariwiw - to mi wygląda na jakieś uczulonko. Raczej nie smaruj pod kolankami sudocremem bo on wysusza a to trzeba natłuszczać. Polecam maść Diprobase - to jest baza maści sterydowej Elocom ale bez sterydu tylko natłuszczacz. U nas sprawdziła się super.


to lete do wyrka bo jutro "dryń, dryń" o 6.00, bleeee:baffled:

pozdrawiam:baffled:
 
jak ktos ma lokate w banku to bym od razu radzila przezucic sie na taki fundusz, bo zystki sa wieksze a nawet duzo wieksze

a jakie są minusy ??



wronka
ale Tobie zazdroszcze
moja córeczka sie wspaniale przytula ale jeszcze nie mówi, że kocha :no::-)

JJ powodzenia i owocnych poszukiwań idealnej niani :-)

Kariwiw zapewne to uczulenie... Pariska ma teraz czerwone poliki i tez nie wiem co ją uczula
miała skazę białkową ale już od 4 miesięcy nie ma
je sery, twarożki itp
od czasu do czasu zrobią się jej takie suche i czerwone policzki a potem to znika
i w sumie niczym nie smaruję
zwykłym kremem

ale pamietam jak miała ostrzejsze akcje wysypkowe jak była mniejsza to stosowałam nie tani krem elidel - nie sterydowy, polecam !

a my jutro jedziemy oglądać kolejną chatę do wynajęcia
boszsz... niech sie okaze, ze to wszystko co o niej słyszeliśmy to prawda, bo już mam dość szukania ...
to ma być coś naprawde fajnego.... no zobaczymy...
 
mel minus jest taki ze jak powiedzmy ktos wybierze fundusz wysokiego ryzyka, czyli ten najbardziej oplacalny na ktorym najwiecej mozna zarobic, to sa momenty ze na gieldzie akcje pujda w dol i np jak bedzie musial wyplacic pieniadze to moze stracic, z tym ze jak zapowiada sie ze akcje maja spasc to poniedze mona przeniesc np na bezpieczny fundusz gdzie mniej procentuja, w kazdym razie to jest tak zrobione ze mysle ze sie nie straci. mozna zawsze wybrac calkowicie bezpieczna wersje, ktora oplaca sie jak wsadzimi pieniadze na dluzszy okres bo mniejs ie zarabia(ale i tak wiecej niz lokata w banku) kurka ale zakrecilam ale do takiego tlumaczenia chyba sie nie nadaje. ogolnie na rynku jest chyba ponad 50 funduszy i osoba ktora opiekuje sie twoimi pieniazkami przezuca je tak zbey bylo dobrze i zeby jak najwiecej zarobily. ja bede teraz co miesiac wplacac malemu pieniazki na taki fundusz, zeby puzniej mial na studia czy co tam bedzie chcial
 
Witam nowe mamy;)

Wronka
gratuluję pierwszego Kocham, ale fajne. U nas słownictwo głownie chińskie, ale coraz więcej po naszemu wychodzi. Super jak taki maluch zaczyna po naszemu zaczyna nadawac. Pierwsze slowa i mini zdania.

Melanie
my mamy cos podobnego do IKE dla Majki zalozonego. Akurat nie do konca IKE ale na podobnych zasadach.
Minusy oprocz ryzyka wahan notowan gieldowych, to oplaty w pierwszych latach wplacania kaski. Pieniadze teoretycznie mozesz wyplacic w kazdym momencie, ale przez 3 pierwsze lata suma do wyplaty jest nizsza niz wklad.
Kwota jaka decydujesz sie wplacac jest przewaznie stala i w zaleznosci od firmy (przewaznie) raz w roku mozesz kwote bazowa zmienic. Akurat do naszej formy oszczedzania dodatkowo jest opcja, ze mozemy zastrzec kiedy Maja dostaje kase, moze to byc 18 lat moze 30.

jezeli jestes zainteresowana co to jest IKE i dlaczego warto je mieć:

Dlaczego warto mie� IKE?, IKE, emerytura,

nam doradca ubezpieczeniowy dla dziecka zaproponowal troche inny produkt. Dla nas tez odkladamy na dodatkowa emeryture wlasnie w IKE.

Co do żlobka w którym się opiekunki nie popisały wiem tylko że jest na Bartodziejach, jak spotkamy się ponownie na basenie moge dowiedziec się dokładnie który. Jako przeciwniczka żłobka nie interesowało mnie która placówka jest aż taka fatalna. Ale może faktycznie warto wiedzieć żeby inne mamy ostrzec.

Pomysł z zamknieciem zdjec dla wszystkich super.
Powodzenia w szukaniu chatki, chyba syndrom wicia gniazda musisz mocno wstrzymywać, ja rok temu już odliczałam dni do 6 marca (kiedy Maja juz spokojnie mogla przychodzic na swiat)

Kariwiw dzisiaj chyba nie tylko 15-to latkowie mieli dzień głupoty, ja dzisiaj myślałam że takich 2 razy starszych przez okno wyrzucę. Takie krostki mogą być uczuleniowe, jak przedmówczynie odradzam sudocrem, u nas przy przesuszonej skórze i sporadycznej wysypce cuda działa oilatum dodane do kąpieli i na wyjątkowo uciążliwe krostki oilatum krem - nawilża i łagodzi podrażnienia (tańsza wersja oilatum jest emolium, ale jeszcze nei stosowałam więc nie wiem czy równie skuteczne)

MK Jagoda to faktycznie maly kaskader. A po wygadanej Agacie maly akrobata to pewnie spore urozmaicenie.

JJ
powodzenia w szukaniu niani. Maja pierwszego dnia okresu próbnego dała czadu. pokazała wszystkie swoje najgorsze sztuczki z kupą po pachy na zakończenie dnia. Miałam obawy czy niania aby wróci.

Co do cukieni - ja tam Sowie wierna jestem z pracy mam blisko i niestety czasami się kuszę na ciacho ..

Maja ma na balkonie mni balwana ulepionego przez nianie. Snieg probuje jesc jak tylko sie ja na sniegu posadzi.






 
Zdjęcie z bałwankiem jest wypasione :-)
i bałwanek sam w sobie piękny :tak:
fajna ta niania :tak:

dziekuje za info o tematyce finansowej :happy:


a co do żłobka, to pytałam, bo koleżanka swojego synka zabrała z jednego i posłała do drugiego
ale nie na Bartodziejach
 
ale popisalyscie:szok:
ponadrabiam kiedy indziej:tak:
napisze tylko ze na funduszach w tym miesiacu sporo stracilismy, luty podobno na gieldzie nie zapowiada sie dobrze, ale czekamy
dodam tylko ze my mamy w mbanku - zadnych oplat, prowizji itp
 
milka jak rozmawialam z babka ktora sie tym zajmuje to mi mowila ze oni na koniec roku robia zawsze tak ze pieniadze, ktore sa na funduszach akcyjnych przenosza na bezpieczne zeby nie stracic, a po nowym roku tak w lutym spowrotem na akcje, mowila mi ze zawsze tak robia gdy przewidziany jest spadek w szczegolnosci na koniec roku. oni dzialaja na 50 roznych funduszach i przezucaja z jednego na drugi jak cos sie dzieje, dlatego mysle ze to fajna sprawa, dla porownania w biurze maklerskim za takie przezucanie pobiera sie oplaty. fakt ze jak ktos musi natychmiast wyciagnac pieniadze to moze wtdy stracic, ale jak mozna poczekac to na pewno bedzie zysk. poobserwowalam sobie notowanie gieldowe ostatnich paru lat i zawsze jak byly jakies gorsze miesiace to puzniej wszystko wracalo do normy, tylko niestety trzeba przeczekac. nie zastanawialiscie sie zeby umiescic pieniadze w takiej firmie brokerskiej ktora sie tym zaopiekuje? bo rozumiem ze jak macie w mbanku to tylko na ich funduszach sa pieniadze i nie ma mozliwosci przenoszenia ich jak trzeba, zreszta to tez trzeba by bylo w tym siedziec i obserwowac caly czas co sie dzieje
 
reklama
Do góry