reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Mago, oooops, wydawało mi się, że wczoraj na Twoim suwaczku widziałam 5 miesięcy i 4 tygodnie, stąd moje pytanko. Myślałam, że może w szpitalu się widziałyśmy ;D
Dziewczyny, jak Wasze dzidziolki zachowują się w kinie? Ja chętnie bym poszła, ale obawiam się, że moja córcia dałaby koncert.
 
reklama
Arabella jak da koncert to sobie po prostu wyjdziesz...Mysle ze kazda mama zdaje sobie sprawe z teo ze inne dziecko moze przeszkadzac, tak zreszta jak i jej dziecko - cyba nikt nie bedzie mial o to pretensji.

Ja mialam dzis watpliwosci z tym kinem i problem sie sam rozwiazal - po prostu zaspalysmy. Obudzilam sie przed 11.
 
my dzisiaj mielismy spokojna noc:) w koncu si ewyspalam..moze to dlatego ze taty nie ma w domu:)...przede mna kupa nauki wiec zmykam...internet by mogl wysiasc bo kusi i kusi...
 
Uff u nas pogrom... Franek ciagle tylko jęki, kwęki......jak go sie uda czymś na 15 min. zająć to sukces.....no i bable sliniaste idą i wszystko w buzi ląduje....a uspokaja sie na dłuższą chwilke na rękach jak zwiedza mieszkanie....i tak sobie przy tym cichutko mruczy i nuci :D......a i nockami tez częściej sie budzi....a juz tak ładnie spał.....chyba to poczatek zębolowania ???


Widzę, że tu ząbkowanie na całego, JJ trzymajcie się z Franiem- dobry żel i wszystko będzie OK. Używaliśmy też zestawu Canpol - różne gryzaki i mini szczoteczka, oraz szczoteczka silikonowa zakładana na palec, posmarowana żelem i mały masażyk dziąsełka - skutkuje, tylko uwaga na szczęki małej barakudy, bo jak zaciiiiiiśśśśśśśśśśnie to ... Ogólnie jakoś to przeszło bezproblemowo, większość zębów znalazłam jak już były na zewnątrz - bez większych kłopotów, gorączek itp. Czeka nas jeszcze ostatnia dolna 3 - i mamy 16 zębowy komplet. Właśnie mały siedzi i szoruje swoje ząbki szczoteczką na baterie - też polecam starszym dzieciom, szczotka jest wypasiona, ciocia na gwiazdkę kupiła - chciała coś dla chłopca, ale już w markecie wykupili, więc wybrała mega dziewczyńską szczoteczkę - syrenkę w turkusowym staniku, z długimi rudymi włosami - parsknęłiśmy smiechem jak ją zobaczyliśmy, a mały zachwycony - "mamaaa !!!" i odtąd już tylko nazywa ją "mama brum brum"
I dzięki JJ za kciukasy :)


Idę "zdrzemnąć" Wikrtorka.
 
u nas zel niestety nie pomaga. Agatce tez nie pomagal.
Gryzakow nie chce, woli swoj nadgarstek.
No coz...kazde dziecko ma indywidualne potrzeby ;D

Ja tez zdrzemnelam Jagodke.

Jak juz jestesmy w temacie zabkow - moze  mamy starszych dzieci sie wypowiedza: czy podawalyscie od 6 mies fluor? Ja podawalam Agatce ale wlasciwie to byla moja sugestia, lekarz mi sam nie zaproponowal...No ale to bylo 5 lat temu. Jakie teraz sa "trendy"
Dzieki
 
Kariwiw
Trzymam kciuki za badania, będzie dobrze kochani!!

Szczoteczka w sam raz dla mojej Julki- uwielbia Małą Syrenkę, na 4-te urodziny dziadkowie dali się namówić na lalkę barbie przebraną za nią, taka zwykła bez bajerów 4 dychy :o cena tych lalek jest dla mnie ciągle szokiem ;)
Jakoś nie mogę sie przekonać, żeby kupić Julce elektryczną, elegancko myje 2 razy dziennie zwykłą, fakt- trzeba sie namachać, żeby porządnie umyć. No sama nie wiem ::)

mkkafe

Ja nie podawałam fluoru, nie widziałam takiej potrzeby. Konsultowałam to z lekarzem, który nie odradzał, ale też zbytnio nie polecał. No i to było jakieś 4 lata wstecz ;D


 
Geha moja kiedys namowila tatusia - przypadkowe wyjscie do marketu - na ta syrenke...Oczywiscie nie potrafil odmowic ;D W zestawie jeszcze jakies dwie male syrenki i jeden krab, jeden Nemo  ;D. Krabem bardzo interesuje sie teraz Jagodka ;D Ale jest to chyba jedyna Barbie jaka sie bawi...Moze dlatego ze nie jest typowa lalka tylko polrybka... ::)
 
Mkafe - ja chciałam dawać fluor, ale pediatra jak i stomatolog odradzali, ten ostatni mówi, że się od tego odchodzin - tyle o trendach, ale ja myślę, że chyba kiedyś znowu ten temat poruszę, nie chcę żeby miał kiedyś problemy z próchnicą. Pastę na razie używam nenedent baby bez fluoru (na opakowaniu jest miś ze szczoteczką - nie muszę wspominać, że to idol Wiktora), dopóki mały nie opanuje wypluwania.

GeHa - dokładnie, to mała syrenka! Mam oczywiście 2 szczoteczki, ale ta tradycyjną to tylko tak machnął w buzi i gotowe, ja musiałam mu pomagać, bo szybko tracił zainteresowanie myciem zębów, a przy tej elektrycznej - wiem, że porządnie umyje, masuje dziąsła, ma frajdę bo coś brzęczy, a on uwielbia  jak coś brzęczy, burczy, hałasuje, ogólnie jest fanem wszelkiego BRUM BRUM. Więc przyjemne z pożytecznym. Ale jeśli Twoja Julka porządnie szoruje ząbki, to ja bym też nie kupowała na siłę takiej na baterie.

Fajnie sie pisze, ale pedzę jakiś obiad skręcić.....

acha - a teraz coś z zupełnie innej beczki - szukam czegokolwiek w necie nt szukania dotacji dla stowarzyszeń pozarządowych - jeśli któraś z was coś by wiedziała, będę wdzięczna.
 
...my już po spacerowie.....

obiadek się pichci więc coś skrobnę....

Mk mam znajomych stomatologów i oni 5 lat temu podawali swojemu synkowi fluor ale teraz jak ich pytałam w związku z Frankiem to mówili, że zroboino jakieś badania i ten fluor na coś szkodzi (ma skutki uboczne) i już się od tego odchodzi.....poradzili jak najwcześniej wyrobić nawyk szczotkowania....szur, szur, szur...a zacząć od takich silikonowych nakładek na palce przy ząbkowaniu - to już dobry wstep do szczoty np. syrenki  ;D

A co do zęboli to muszę żel nabyć ale jaki polecacie, bo jest kilka. I spotkałam sie już z opiniami, że niektóre nie działały u dzieciaczków. Podobno najlepszy jest Dentomix czy jakoś tak ????

Kariwiw nie wiem o jakie dotacje pytasz ale jeśli o bezzwrotne z UE to polecam stronkę Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (w naszej okolicy tam się to załatwia):
http://www.tarr.org.pl/ - może tam się coś dowiesz ?????/
 
reklama
JJ dzięki za link.

Z żeli na ząbki polecam Bobodent i Calgel - oba sprawdziły się pierwszorzędnie, przynajmniej w naszym przypadku, ten pierwszy ma intensywny ziołowy smak może nie każdemu pasować, drugi łagodniejszy jakby słodkawy.

A drążąc temat zębów zawsze wq... mnie życzliwe ciocie-dobre-rady zdziwione - po co myć ząbki 5-6 miesięcznemu dziecku? Zgroza, a potem sztuczna szczęka na starość.
 
Do góry