reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
Ja karmi piersia i butlą. Najpierw było Bebiko, potem Bebilon HA, a teraz Bebilon Pepti. Igor najpierw robił kupki w każda pieluchę, jak miał prawie miesiąc to juz była 1 kupa na dobę, a teraz jest 1 na 2 dni. Jak robi to się napnie aż czerwienieje i zaraz jest kupka konsystencji musztardy. Jak widzę że robi to zdążę, a jak nie zauważę od razu to z pampersa bokami wyłazi hi hi

u mnie to samo było. Do czasu, kiedy mała jadła bebilon nie wazne czy ha, comfort, ar. Chodzi o mleko - laktoze na ktora jest uczulona. Teraz robi 1 na dobę. Uczulenie z buźki zeszło, ale małej b się po nim ulewa. Także nadal nie jest idealnie.
 
Moją Majkę karmię mlekiem Nan 1 bo takie dostawała w szpitalu i jej pasiło, ma dwa tygodnie i do tej pory zjadała 60 ml co 3 godziny ale zaczyna wołać więcej więc jesteśmy na etapie zmiany na 90 ml co 3,5 - 4 godziny. :-D
 
a my przechodzimy na bebiko,lekarka powiedziala ze alex jest ''zbyt''zdrowy zeby zajadac bebilon ha tym bardziej ze u mnie nie ma nikigo z alergia na bialko mleka krowiego.W sumie to sie nawet ucieszylam bo to bebiko kosztuje 15zl a nie 27;-).Zobaczymy jakie beda tego efekty,mamy probiotyk wiec o kupki sie nie boje.
 
My dajemy Sewkowi NAN ACTIV 1 i pare łyków dzinnie wody co daje kupke bez problemów no i je około 100ml na raz :-)

Mam do Was jeszcze jedno pytanie , a mianowicie co z witamina D . Lekarz zapisał żeby dawać 1 krople na dobe ale w NAN ACTIV jest zawarta ta witamina !!! W opisach piszą , że lepiej jej nie przedawkować i nie wiemy co robić ?? :shocked2:
Jeżeli macie jakieś rady to prosze o info :tak:
 
mi dwóch pediatrów powiedziało ze według nowych zasad jeżeli się karmi sztucznie to nie należny podawać dodatkowo witaminy D3 w szczególności że jest ciepło i się wychodzi na spacery:)
 
A my po kolejnej wizycie u laryngologa... Gaja skończyła już antybiotyk, a katarek nadal się utrzymuje. Teraz podejrzenie padło na alergię. Prawdopodobnie Gaja jest uczulona na białko mleka krowiego, więc pewnie przejdziemy na nutramigen. Tak zasugerował lekarz, żeby zrobić radykalny krok. We wtorek wizyta u pediatry, a w piątek konsultacja z innym laryngologiem... Mała ma też taką sucha łuszczącą się skórkę na uszach i za nimi, czy to faktycznie może być nietolerancja białka krowiego? Może któraś z Was ma takie doświadczenia?
 
reklama
A my po kolejnej wizycie u laryngologa... Gaja skończyła już antybiotyk, a katarek nadal się utrzymuje. Teraz podejrzenie padło na alergię. Prawdopodobnie Gaja jest uczulona na białko mleka krowiego, więc pewnie przejdziemy na nutramigen. Tak zasugerował lekarz, żeby zrobić radykalny krok. We wtorek wizyta u pediatry, a w piątek konsultacja z innym laryngologiem... Mała ma też taką sucha łuszczącą się skórkę na uszach i za nimi, czy to faktycznie może być nietolerancja białka krowiego? Może któraś z Was ma takie doświadczenia?
ASIA100 ma świetne doświadczenia z alergiamii... ja mam córkę alergiczkę ma skazę białkową, objawiło się jej to potężną wysypką na polikach teraz krostki pojawiają się za uszami(ma ciężko gojące się rany które się sączą) w zgięciach łapek i kolan oraz na policzkach a jak wysypka zanika to skóra w tym miejscu jest potwornie sucha.Nadal karmię ją piersią ale jest ciężko,na wrazie czego mam bebilon pepti.
Wszystkie obawy rozwieje pediatra...będzie dobrze
 
Do góry