reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
ja zanim zaczełam wprowadzać gluten przeczytałam chyba wszystko co sie da na ten temat, no i wszędzie piszą to samo, tyle że czasami w bardzo niezrozumiały sposób, i stąd tyle zamieszania wokół tego. ale morał zawsze jest ten sam:
- ekspozycja na glutem musi trwac zawsze pełne dwa miesiące
- podajemy 2-3 gramy glutenu na dobe w ok. 100 ml jedzenia np. zupki warzywnej
- nie podwajamy dawek jeśli podajemy więcej jedzenia
- nie powinno sie przekroczyć zalecanej dawki w okresie ekspozycji
- dzieci na piersi wprowadzamy gluten po skonczonym 4 miesiącu
- dzieci na butli gluten wprowadzamy po skonczonym 5 miesiącu

to myśle najważniejsze zasady glutenowe, mam nadzieje że ta krótka ściągawka troszke pomoże
 
famme, a wiesz moze, jak to jest z glutenem, gdy dzieć był na samym cycu do 5 mies., a ja dotąd nie wprowadziłam glutenu? to kiedy zacząć?
 
femme, nie na butli, tylko na cycu + kaszki bezglutenowe, zupki i śladowe ilości owoców (bo więcej nie chce). w sumie i tak najwięcej w tym cyca, bo inne jedzenie to tak po ok. pół słoiczka dziennie, 130 ml kaszy wieczorkiem...

madzia, zrobisz jak zechcesz, grunt, ze konsekwentnie. a co do zdań lekarzy - na tym forum już niejedno zdanie padło na temat tego, jacy są lekarze i że każdy z nich na temat tego samego dziecka ma inną opinię. grunt, to wybrac jakegoś i się go trzymać.
 
madzia, zrobisz jak zechcesz, grunt, ze konsekwentnie. a co do zdań lekarzy - na tym forum już niejedno zdanie padło na temat tego, jacy są lekarze i że każdy z nich na temat tego samego dziecka ma inną opinię. grunt, to wybrac jakegoś i się go trzymać.

tak to prawda....Moja dr mala zna od 6 tyg zycia...to moja dr poznala sie na tym ze mala ma trzydniowke mimo ze jets napisane wszedzie ze trzydniowka wystepuje miedzy 6 a 24 miesiacem...Moja mala miala 2,5 miesiaca. Nawet w szpitalu jak poszlismy na badani to lekarze popukali sie mi w glowe....mowili ze to zapalenie pecherza spowodowane chusteczkami do pupy...Bylam w jednym z lepszych szpitali dla dzieci na Nieklanskiej w Wawie
 
madzia_singh
bardzo chciałabym ci odpowiedzieć, ale to pytanie powinnas skierować do tych własnie osób nie do mnie.
dla mnie to logiczne i sensowne.
jak bierzesz rozpuszalną aspiryne czy co innego to też podwajasz albo zwiekszasz dawki jak rozpuszczasz w wiekszej ilości? raczej nie bo przecież obojetnie w jakiej ilości podasz to do organizmu trafia ta sama ilość leku. to samo masz w glutenie
 
reklama
no madzia wybacz ale nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi wyczytałas takie sugestie.Jeśli uraziłam to sorki nie taki był mój zamiar.
Nie uważam sie za eksperta, i z tego co wiem to lekarze również nie do konca wiedzą co i jak z tym nowym schematem podawania glutenu, ponieważ dopiero w listopadzie ma sie odbyć jakś oficjany kongres lekarzy poświęcony temu zagadnieniu.
wiec opinie róznych lekarzy mogą sie różnic.
np. moja lekarka dopiero teraz jak byłam na szczepieniu kazała podawać gluten.
Jeżeli wiec masz możliwość to wypytaj dokładnie dlaczego jesli podajesz większa ilość jedzenia to trzeba podać wiecej glutenu, skoro dzienna zalecana dawka to 2-3 gramy.
 
Do góry