reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Oj dawno mnie tu nie było i sporo zaległości miałam:szok:
A powiedzcie mi czy jak wprowadzę ten gluten to też mam przez kilka dni nic innego nie wprowadzać? Bo jak podaję jakąś nowość to potem przez 3-4 dni nie podaję nic nowego i obserwuję czy wszystko jest o.k. I z glutenem tak samo?

No i jeszcze jedno. Bo my znowu mamy problem z kupami. Jak jakiś czas temu przeszłam ze zwykłego NAN na NAN Aktive to się poprawiło, a teraz znowu raz robi, raz nie. Czasem takie
"zajęcze bobki". Nie wiem co o tym myśleć...:-:)-:)-(
 
reklama
z tego co się orientuję to nie chodzi o to czy da się 100 czy 200 ml jedzenia tylko o ilość produktu glutenowego dziennie. najpierw przez 2 miesiące daje się ok 3 gramy, po dwóch miesiącach przez następne 2 po 6 gramów. u nas wychodzi 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszy manny.

hmm to w takim razie lekarze nie wiedza co mowia???

aha w internecie tyle ile stron tyle sprzecznych inf.

moja dr powiedziala plaska lyzeczka na kazde 100 ml to tak daje...

pozatym moja zaczela jesc co innego niz mleko od 4 miesiaca czyli po skonczonym 3 miesiacu (zupki papki i owoce) od 5 je juz na mięsku... a tydzien przed skonczeniem 5 miesiecy dr kazala dawac jej wlasnie kasze manna.
Dziec rozwija sie prawidlowo...badania wszystkie rewelacyjne...
Odkad je warzywa i owoce to w ciagu miesiaca przybrala 1200g
 
Ostatnia edycja:
No i jeszcze jedno. Bo my znowu mamy problem z kupami. Jak jakiś czas temu przeszłam ze zwykłego NAN na NAN Aktive to się poprawiło, a teraz znowu raz robi, raz nie. Czasem takie
"zajęcze bobki". Nie wiem co o tym myśleć...:-:)-:)-(

Może odrobina soku z jabłek lub w deserku,albo suszone śliwki gerbera...pomagają rewelacyjnie.....
 
Jeśli idzie się tym nowym schematem żywienia to kaszkę manną lub inny gluten podaje się od 4-5 miesiąca nie później!!!!! Jeśli dzieć skończył 5 miesięcy i nie dostał do tej pory glutenu trzeba iść starym schematem żywieniowym i nie podawać glutenu do co najmniej 9-10 miesiąca!!!!

Madzia wszystko zaczęła podawać wcześniej i Simran nic nie jest ale WIEK 6 MIESIĘCY ZŁYM MOMENTEM NA WPROWADZENIE GLUTENU!!!!!!!

My czekamy do 11-12 mies ze względu na alergię w rodzinie.
A tak poza tym to jest tyyyle różych innych rzeczy bezglutenowych dla dzieci że głowa mała, nie widzę sensu by robić to akurat teraz.Do zagęszczania mleka czy zupek można używać kaszek lub kleików ryżowych lub kukurydzianych, są w różnych owocowych lub warzywnych smakach.
 
U nas tak jak u Gosiaczka- ze względu na alergię u szkraba gluten za 3 miesiące,za to dziś mam podać żółtko zobaczymy z kurzym jak będzie źle to 2 żółtka przepiórcze;-);-);-)
 
U nas tak jak u Gosiaczka- ze względu na alergię u szkraba gluten za 3 miesiące,za to dziś mam podać żółtko zobaczymy z kurzym jak będzie źle to 2 żółtka przepiórcze;-);-);-)
Adusia a na co macie alergie? Jakoś przeoczyłam :zawstydzona/y:


Jeśli idzie się tym nowym schematem żywienia to kaszkę manną lub inny gluten podaje się od 4-5 miesiąca nie później!!!!! Jeśli dzieć skończył 5 miesięcy i nie dostał do tej pory glutenu trzeba iść starym schematem żywieniowym i nie podawać glutenu do co najmniej 9-10 miesiąca!!!!

Madzia wszystko zaczęła podawać wcześniej i Simran nic nie jest ale WIEK 6 MIESIĘCY ZŁYM MOMENTEM NA WPROWADZENIE GLUTENU!!!!!!!

My czekamy do 11-12 mies ze względu na alergię w rodzinie.
A tak poza tym to jest tyyyle różych innych rzeczy bezglutenowych dla dzieci że głowa mała, nie widzę sensu by robić to akurat teraz.Do zagęszczania mleka czy zupek można używać kaszek lub kleików ryżowych lub kukurydzianych, są w różnych owocowych lub warzywnych smakach.

Kurcze ja w ogóle się w tym nie łapałam; nowy schemat .... stary schemat, jakas masakra. Starszym dawałam skórkę chleba do ręki ale już dobrze siedzieć umiały, wiec pewnie koło 8 miesiąca. Teraz czas sie dokształcić bo na szczepieniu lekarka (nie nasza) cos tam o tym bąknęła,. ale skoro jestem taka scisła - 6 miesięcy sam cyc - to niby czemu mam na siłe wprowadzać ten gluten??? Wiece zaczelam szukac i oto co znalazłam:

ze strony:
http://www.rodzinko.pl/viewtopic.php?t=2316

Kaszka manna wraca do łask. Nie jest gorsza od ryżowej czy kukurydzianej i można ją podawać już kilkumiesięcznym dzieciom. Prezentujemy nowy, opracowany przez polskich pediatrów, schemat żywienia niemowląt

Nowe zalecenia przewidują znacznie wcześniejsze niż do tej pory wprowadzenie niewielkiej ilości glutenu (w postaci kaszy manny) do diety niemowląt. Dzieciom karmionym piersią można podać go już w 5. miesiącu życia, a karmionym butelką w 6 miesiącu. Dotychczas lekarze zalecali wstrzymanie się z podawaniem potraw zawierających gluten do 10 miesiąca życia niemowlęcia.

oraz tutaj: http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,2321730.html

Ponieważ w polskich sklepach nie ma kleiku glutenowego dla niemowląt, o którym jest mowa w schemacie, a jedynie kleiki bezglutenowe - kukurydziany i ryżowy, specjaliści radzą podawać dzieciom po prostu kaszę mannę. Maluchom karmionym piersią w zupie jarzynowej, a karmionym butelką w mleku modyfikowanym (2-3 g kaszki na 100 ml zupki lub mieszanki).


i najwazniejsze dla mnie:

Oczywiście rodzice, którzy wolą wybrać stary "sprawdzony" schemat rozszerzania diety, nie robią nic złego. Obecne zalecenia podobnie jak poprzednie są jedynie wskazówką dotyczącą żywienia niemowląt, a nie sztywnymi regułami, których trzeba się bezwzględnie trzymać.
Wreszcie mi sie w glowie rozjasniło :-D

pozatym moja zaczela jesc co innego niz mleko od 4 miesiaca czyli po skonczonym 3 miesiacu (zupki papki i owoce) od 5 je juz na mięsku... a tydzien przed skonczeniem 5 miesiecy dr kazala dawac jej wlasnie kasze manna.
Dziec rozwija sie prawidlowo...badania wszystkie rewelacyjne...
Odkad je warzywa i owoce to w ciagu miesiaca przybrala 1200g

Madzia masz po prostu szczęscie, że małej nic nie jest :-) Tylko się z tego cieszyć :tak:
 
Ostatnia edycja:
Patewka- alergia na mleko,kurczaki,jajka( białko?),soja i tuńczyk.Kiedyś jeszcze był banan ale teraz jest ok więc podaję:tak::tak:i teraz dołączyła penicylina
Scisłe przestrzeganie diety daje świetne rezultaty w postaci braku wysypek i innych przykrych sensacji
 
Ostatnia edycja:
Jeśli idzie się tym nowym schematem żywienia to kaszkę manną lub inny gluten podaje się od 4-5 miesiąca nie później!!!!! Jeśli dzieć skończył 5 miesięcy i nie dostał do tej pory glutenu trzeba iść starym schematem żywieniowym i nie podawać glutenu do co najmniej 9-10 miesiąca!!!!

Madzia wszystko zaczęła podawać wcześniej i Simran nic nie jest ale WIEK 6 MIESIĘCY ZŁYM MOMENTEM NA WPROWADZENIE GLUTENU!!!!!!!

My czekamy do 11-12 mies ze względu na alergię w rodzinie.
A tak poza tym to jest tyyyle różych innych rzeczy bezglutenowych dla dzieci że głowa mała, nie widzę sensu by robić to akurat teraz.Do zagęszczania mleka czy zupek można używać kaszek lub kleików ryżowych lub kukurydzianych, są w różnych owocowych lub warzywnych smakach.

Ja jeszcze w mojej madrej książce mam napisane cos takiego
"Objawy nietolerancji lub alergii na gluten:
- biegunka
- wymioty
- niedokrwistść
- gorsze przybieranie dziecka na wadze
Najczesciej jednak objawy są łagodne:
- maluch nie ma apetytu
- malo waży
- wolniej rosnie


Madzia masz po prostu szczęscie, że małej nic nie jest :-) Tylko się z tego cieszyć :tak:

Mloda ma to chyba po mężu
kocha warzywa, wrecz mozna powiedziec ze "zabija sie" o nie jak widzi i uwielbia owoce

Ale np nie moze jesc kaszek bobovity i nestle bo robi zaraz po nich zielone kupy.

Ostatnio kupilam jej owoce w sloiczku (akurat byla niedziela a tych co maja swieze owoce i warzywa nie bylo) i tez zielona kupa a po normalnych owocach nie sloikowych nic jej nie jest.

Mama mowila ze ja jak bylam mala to nie przepadalam za owocami i warzywami...Najbardziej lubilam wlasnie kasze manna na mleku.

aha zapomnialam dodac ze moja to wogole jakas dziwna jest bo odmowila papek jesc tydzien temu tylko rozgniecione widelcem warzywa...smiesznie to wyglada bo jak wezmie do buzi to pokazuje co ma i gryzie...a cieszy sie przy tym jak maly wariat :)
 
Ostatnia edycja:
hmm to w takim razie lekarze nie wiedza co mowia???

aha w internecie tyle ile stron tyle sprzecznych inf.

moja dr powiedziala plaska lyzeczka na kazde 100 ml to tak daje...

na pewno wiedzą co mówią, ja mam taki poradnik żywienia bobo vity, ale masz rację to ja nie doczytałam. rzeczywiście na 100 ml posiłku 2-3 gramy produktu glutenowego, ojojoj ale namieszałam :zawstydzona/y: chociaż mimo wszystko daję np na 180 ml mleka 2-3 gramy kaszy mannej. mam nadzieję że nie zaszkodzę dziecku na przyszłość.
chociaż na jakiejś stronie czytałam wczoraj że chodzi o te 2-3 gramy dziennie- normalnie zgłupieć można!:rofl2:

zdarza sie ;-);-);-);-)

ale ja tez zaczynalam od plaskiej lyzeczki mimo ze pila 200 ml (caly miesiac jej tak dawalam)... od 2 tyg daje jej 2 plaskie na 200 ml
 
reklama
dziewczyny,
uważajcie z tym glutenem, bo na początek tzw. dwumiesięcznej ekspozycji podaje sie tyko te 2-3 gramy w 100 ml na dobe i nic więcej. Jak dajesz 200ml jedzenia to nie podwajasz dawki glutenu, tylko podajesz te 2-3 gramy, nie zwiekasza sie ilości w zaeżności od tego ile do jedzenia sie daje dziecku. Do 6-10 gram zwieksza sie dopiero po pełnej dwumiesiecznej ekspozycji.
 
Do góry