reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Ja nie wiem czy mało je. Margaret a ty podajesz 150ml kaszki + do tego pół słoiczka owców ? To wychodzi ok 200ml tak na posiłek ?
Marcel je tak
7-7:30 - gęsta kaszka owocowa na 120ml mleka ( na tyle mlek sypie tyle kaszki by była gęsta)
11- gęsta kaszka owocowa na 120ml mleka
13:30-14- zupka z mięskiem 150ml
16:30-17- 150ml owoców z kaszką manna
19:30 - gęsta kaszka owocowa na 120ml mleka
Od 2 dni o 2 wypija 150ml mleka z miareczką kaszki owocowej do smaku.
Zaczęłam wprowadzać mleko następne wiec teraz jest pół na pól Nan1 i Nan2
 
reklama
dziewczyny nie przejmujcie sie...
moja tez czasami malo je...a jak byla mniejsza to wogole malo jadla...
odkad wrowadzilam jej zupki na miesku wszystkie posilki je...
ale dzis np na śniadanko o 7:00 zjadla az 200 ml mleka a na II sniadanie zjadla tylko 80 ml. Widocznie tyle potrzebowala...a potem cala miseczke zupy
Tak samo na kolacje raz zje 250 ml mleka z kasza manna a innym razem tylko 170ml.
Ona chodzi spac max o 19:00 i wczoraj zjadla 250 ml a o 24 obudzila sie i obskoczyla 200 ml. wiec z tego co widze dzieci strasznie zaskakuja...
a przedwczoraj zjadla tylko 170 i spala do rana...

Jak mi dr powiedziala " dziecko z glodu nie umrze i je tyle ile potrzebuje"
 
Mała w nocy się obudziła dwa razy na jedzenie więc troszkę nadrobiła. Ale dzisiaj więcej niż 100 ml mleka na posiłek nie zjadła. Na szczęście jak w nocy obudzi się dwa razy to w sumie ma 7 posiłków. Więc średnio to 700 ml zjada:-( I kurcze mało pije do tego wszystkiego:-( A kupy to normalnej nie widziałam odkąd nie zjada cyca (od 1 X ) tylko takie małe "boberki". Czy to od sztucznego? Czy dlatego, że mało pije?
 
Marys- Marcelek ma całkiem całkiem apetycik, fajnie.
A mi się zdawało ze on mało je :zawstydzona/y:

A kupy to normalnej nie widziałam odkąd nie zjada cyca (od 1 X ) tylko takie małe "boberki". Czy to od sztucznego? Czy dlatego, że mało pije?
Tak może być ze za mało płynów.

A co to w ogóle jest ze te dzieci takie buntownicze i mleka nie chca i tylko łyżeczką ?
 
Ja nie wiem czy mało je. Margaret a ty podajesz 150ml kaszki + do tego pół słoiczka owców ? To wychodzi ok 200ml tak na posiłek ?
Marcel je tak
7-7:30 - gęsta kaszka owocowa na 120ml mleka ( na tyle mlek sypie tyle kaszki by była gęsta)
11- gęsta kaszka owocowa na 120ml mleka
13:30-14- zupka z mięskiem 150ml
16:30-17- 150ml owoców z kaszką manna
19:30 - gęsta kaszka owocowa na 120ml mleka
Od 2 dni o 2 wypija 150ml mleka z miareczką kaszki owocowej do smaku.
Zaczęłam wprowadzać mleko następne wiec teraz jest pół na pól Nan1 i Nan2

Marys przepraszam, że się tak wtrącam, ale nie za dużo tej kaszki? Trzy razy dziennie gęsta kaszka?? I dodatkowo owoce z kaszką manną?
Przecież owoce wystarczy, że je same.
A mleka już mu w ogóle w ciągu dnia nie podajesz? Może zamiast jednej kaszki po prostu butlę mleka, ewentualnie z łyżeczką lub dwoma kleiku?
 
Ja podaje tylko kleik rano i manne wieczorem.Mleko w miedzyczasie jest bez niczego.Posilki tez bez kasz,deserki i tak nam nie wchodza wiec nic do nich nie dodaje.
 
reklama
Ja podaje tylko kleik rano i manne wieczorem.Mleko w miedzyczasie jest bez niczego.Posilki tez bez kasz,deserki i tak nam nie wchodza wiec nic do nich nie dodaje.

My tak jak ty rano kaszka łyżeczką tak ze 100 zje w dzień mleka już nie je tylko wieczorkiem 120-150 mleka z 2 miarkami kaszki i w nocy 120 samego mleka a w dzień obiadek do 150 i deserek 150 oraz tyle samo 150 płynów.Do zupki i deserka nie dodaję kaszki.Czasami jak zmiksuję owoce i są soczyste to konsystencja jest pół płynna ale daję łyżeczką.
 
Do góry