reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
2-3g na 100ml pokarmu/mleka
Ja robie tak---po kapieli podaje malemu mleko z manna.Gotuje ok 200m wody i jak wrze wrzucam plaska lyzeczke manki po czym gotuje ok 5min.Potem do tego mleko i smacznego!
 
My też jedziemy na bobvicie i nic.....zauważyłam za to że najlepiej zagęszcza mleko malinowa:-):-)

Mam za to ogromniasty problem mała je tylko 100-w porywach do 120 co 3-4 godziny brak gorączki i o 9 będę próbowała z łyżeczką wczoraj nie przeszła...... pije ładnie 120 soku i 100 herbatki.Martwić się zaczynam bo to 4 dzień postu!!!!


u mojej Hanki takie porcje to normalka. zazwycaj zjada 60-100ml i tyle, wiecej sie nie da. A dawanie kaszki łyżeczka to masakra normalnie. wszystko zaplute. za to jak jabłuszko tarte wcina :)) az milo popatrzec:))
 
Oliver na owoce kręci nosem,zje nawet nie poł słoiczka..zupki mu wchodzą ale nie zdażyło sie jeszcze zeby zjadł cały mały słoiczek:baffled:najlepiej mu mleko smakuje-pije 700 ml na dobę:tak: ale mam nadzieje ze obiadków i owoców zacznie wiecej jesc..
 
A mój uwielbia wszelkie nowe smaki. Zajada owoce i zupki warzywne i zawsze cały słoiczek wcina, a zupki jak gotuję sama to i więcej. I jak do tej pory jedynie bo jabłku z delikatnym bananem była brzydka kupa to na razie z bananem stop, a reszta spoko, czyli wszelkie warzywa i owoce dozwolone w tym wieku.
 
Słoikowe to podaję czasami deserki ale ich to nawet połowy nie zje....za to robione w domku smakuja bardzo i tak 100-120 je jak nic jej nie doskwiera...tak jak teraz.......
 
U nas podobnie jak u zuziuni...
Simu uwielbia owoce i warzywa mleko moze nie istniec...

My mowimy stanowcze NIE słoikom...
Jak mozna dawac non stop sloiki?? Rozumiem wychodzi sie na dluzej i zeby nie tachac zup to sloik...ale tak codziennie?? FUJ...Takie moje skromne zdanie

A bluebell zrobilam tak jak ty robisz z ta kasza manna do mleka na noc i ku mojemu zdziwieniu obudzila sie dopiero o 7:30...O 19:30 zjadla tylko 180 i w trakcie zasnela...o 24 przebudzila sie na piciu...
Niesamowite...Lepiej spala niz po tej kaszy na dobranoc ktora ja zawsze w nocy meczyla...
Teraz juz wiem ze nie moze bobovity nic...

Teraz apropos glutenu...
W dodatku do miesiecznika Mamo to ja byl dodatek ksiazka "Pierwszy rok życia dziecka" napisana w wspolpracy z dr n. med. Teresa Kibalenko-Nowak - pediatra
i tam jest rozdzial o rozszerzaniu diety.
cytuje:
"Jeszcze do niedawna dietetycy zalecali,by az do skończenia 9 miesiąca maluszek jadl wylacznie kaszki bezglutenowe. Obecnie zalecenia zmienily sie. Pierwsza powinna być kaszka zawierająca gluten, czyli bialko znajdujace sie w 4 polskich zbozach: przenica, ryz, jeczmien i owies. Skad ta zmiana w zaleceniach?? Otóz okazalo sie, ze w krajach skandynawskich, gdzie dzieci dostaja produkty glutenowe juz w 4-5 miesiacu wogóle nie wystepuje CELIAKIA (...)"
 
Ostatnia edycja:
reklama
A my znów mamy jakieś uczulenie i nie wiem czy to brokuly, czy może ser feta który ja uwielbiam i ostatnio często podjadałam. Co do jedzenia przez Kacpra słoiczków to rewelacji nie ma. Zjada tylko po kilka łyżeczek i to niezbyt chętnie. Smakowało mu skrobane łyżeczką jabłuszko ale i na to coś się obraził. Ech nie jest łatwo z ty wprowadzaniem nowego jedzonka.
 
Do góry