reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Ufff, no to mi ulżyło, już nie pamiętam ile moje dziewczynki zjadały w tym wieku ale wiem że robiłam całe butle tzn 250ml mleka. Może faktycznie były starsze.

Z moich rozpisek które miałam prowadzić przez minione 2 tygodnie w celu obserwacji jedzenia Alexa wychodzi tak:

godz 7.00- 150ml mleka z kleikiem ryżowym lub kaszką ryżową z owocami
godz 10.00- 120ml kaszki mleczno ryżowo kukurydzianej z wanilią lub jabłkiem
godz 12.00-13.00- 100ml obiadku + 50ml soczku
godz. 14.00- 100ml deserku
godz 15.00- ok100ml mleka z kleikiem kukurydzianym
godz 17.00- 100ml kaszki mleczno ryżowej z owocami
godz19.00- słoiczek Hipp tzn 180-190ml kaszki

i przez sen ok 22.00 100-120ml mleka.


 
reklama
U mnie jest tak:
7-120 kaszki z malinami łyżeczką
12-150 obiadku
14-100-150 deserku
16-150 mleka
20-180 kaszki z butelki nie zjada całej
3 w nocy 150 mleka
Kaszki robię na bazie Bebilonu pepti1, i jak rano zje wcześniej kaszkę to do 12 dojada jeszcze 120 mleka.I w ciągu dnia wypija ok 120 soku lub herbatki
 
Dziewczyny, mam pytanko. Jak uczycie swoje mluchy jesc lyzeczka? Ja ostatnio tocze prawdziwe boje, bo mala wcale nie chhce otwierac buzi, a jak juz cos w niej ma to wiekszosc laduje na sliniaku...Zaczela jesc jak skonczyla 4 miesiace i na poczatku szlo nam dosc dobrze, a ostatnio sama nie wiem, jakis regres :) Owoce to jeszcze jako tako podchodza, ale warzywa zupelnie nie. Przez butle tez nie chce zupki ciagnac, denerwuje sie dopoki nie dostanie kaszki. Nie wiem za bardzo co robic, bo przeciez powinna juz jesc warzywka. Moze ja jakos zle jej podaje ta lyzeczke?
 
hejka:)

u nas z jedzeniem wyglada tak:)

6-7 rano 150 ml mleka
10-11-150 ml mleka z kaszką
13-100-120 ml obiadku
17-150 ml mleka
19-100 ml owoców
21-150 ml mleka z kaszką
w nocy ok.2,3 równiez mleko ok.120
 
Kurcze tak przeglądam i mój młodzieniec jakoś "rzadko" je w porównaniu z waszymi dzieciaczkami ale on częściej nie chce i nie otworzy dziuba jak nie jest głodny.
o 7 - 150ml mleka
o 11 - 150ml mleka
o 15 - 100ml obiadku (kaszka np. dyniowa na mleku + pół słoiczka zupki)
o 17 - pół słoiczka deserku (ale to też nie zawsze chce)
o 20 - 180ml kaszki
siaskoś tak chyba mało...:eek:
 
Kurcze tak przeglądam i mój młodzieniec jakoś "rzadko" je w porównaniu z waszymi dzieciaczkami ale on częściej nie chce i nie otworzy dziuba jak nie jest głodny.
o 7 - 150ml mleka
o 11 - 150ml mleka
o 15 - 100ml obiadku (kaszka np. dyniowa na mleku + pół słoiczka zupki)
o 17 - pół słoiczka deserku (ale to też nie zawsze chce)
o 20 - 180ml kaszki
siaskoś tak chyba mało...:eek:

Moja Zuzia tez podobnie je :)
tylko trochę o innych porach:
5-6 150 ml mleczka z dodatkiem kleiku ryżowego
9-10 150 ml mleka tez z kleikiem ( na 200ml mleka dodaje 3 miarki kleiku)
13-14 ok 150 ml zupki z mięsem
ok 17 daje jej deserek ale nie zawsze zje . jak już zje to tak max 50 ml
o 20tej 180 ml kaszka z dodatkiem owsianki śliwkowej na dobry brzuszek ( tylko 2 łyżeczki tej owsianki dodaje a resztę kaszka bananowa ryżowa
Do tego w międzyczasie wypija ok 150 ml herbatki z malin i dzikiej rózy i ok 100ml soczku albo jabłko albo jabłko winogrona:)
W sumie je 3 razy mleczko i to nie jest zgodne z normami niby ale przybiera na wadze i dobrze wygląda aż za dobrze:) mały pulpecik jest chociaż jak wprowadziłam zupki to już nie przybiera tak jak kiedyś tylko teraz np przez miesiąc przybrała 400g.
 
Moja Zuzia tez podobnie je :)
tylko trochę o innych porach:
5-6 150 ml mleczka z dodatkiem kleiku ryżowego
9-10 150 ml mleka tez z kleikiem ( na 200ml mleka dodaje 3 miarki kleiku)
13-14 ok 150 ml zupki z mięsem
ok 17 daje jej deserek ale nie zawsze zje . jak już zje to tak max 50 ml
o 20tej 180 ml kaszka z dodatkiem owsianki śliwkowej na dobry brzuszek ( tylko 2 łyżeczki tej owsianki dodaje a resztę kaszka bananowa ryżowa
Do tego w międzyczasie wypija ok 150 ml herbatki z malin i dzikiej rózy i ok 100ml soczku albo jabłko albo jabłko winogrona:)
W sumie je 3 razy mleczko i to nie jest zgodne z normami niby ale przybiera na wadze i dobrze wygląda aż za dobrze:) mały pulpecik jest chociaż jak wprowadziłam zupki to już nie przybiera tak jak kiedyś tylko teraz np przez miesiąc przybrała 400g.

ja to sie boje do lekarza isc...Simran jak Zuzia ladnie tyje ale jak ona uslyszy ze tylko je 3x mleko to mnie zabije...
a moje dziecie wczoraj sie przezarlo i jak polozylam ja spac przewracala sie do 21
wsumie to zjadla sniadanie, II sniadanie 100 ai za 2 godziny wolala jesc to dalam jej 150 mleka...potem zupy 250 na miesku...kolo 17 kasza z jablkiem (razem 120) i o 19:30 kasza na dobranoc 180 i spala do rana.
 
co do tego mleka 3x to Zuzi pediatra powiedziała ze ok:) ważne ze przybiera i dobre wyniki ma , ładnie się rozwija nawet wyprzedza niektóre maluszki z tego samego miesiąca:)
co innego gdyby była marudna , zabiedzona i nie przybierała na wadze a ona wazy teraz 8500 kg a kończy 6 miesięcy. wzrost i waga w 85 centylu a wiec duża kobietka będzie:)
Jest bardzo energiczna a wiec chyba nie potrzebne jest jej więcej mleka??
 
Ciekawe co u nas pediatra powie na te 3x mleko. Okaże się po zważeniu :sorry: Pulchniutki nie jest ale na zabidzonego też nie wygląda więc jest chyba ok ;-)
 
reklama
Do góry