reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Ja na razie daje sloiczki.NA poczatku tez sama gotowalam ale sloiczek to duzo latwiejsza sprawa.Poza tym nie mam dostepu do ekologicznych upraw a te targowe marchewy to nawet mnie uczulaja.
Madzia a Ty robisz zupke na pare dni czy codziennie?
 
reklama
Ja na razie daje sloiczki.NA poczatku tez sama gotowalam ale sloiczek to duzo latwiejsza sprawa.Poza tym nie mam dostepu do ekologicznych upraw a te targowe marchewy to nawet mnie uczulaja.
Madzia a Ty robisz zupke na pare dni czy codziennie?

codziennie gotuje (marchewka, zimniak, pietruszka to podstawa)
raz w tyg szpinak dodaje i co 3 dzien brokol...

Bo ja wyczytalam ze spzinak ma ten kwas jakis i lepiej zeby podawac raz w tyg.

Jabłuszko i bananka tez codziennie dusze
 
[Quote = Madzia_Singh; 4224314]
Jabłuszko i tez bananka dusze codziennie [/ QUOTE]

Ja podaję surowe i jabłko i gruszkę i banana
 
a moja zuzia na deserki sie obraziła jak zje obiadek tak o 13tej zupke warzywna z mięskiem to tylko troche pije herbatki i je dopiero o 20tej . zrobiłam juz jej dzisiaj najpierw skrobane jabłko nie chciała a mine taka zrobiła jak bym jej kwas dała do spróbowania a jadła ładnie, pózniej gruszke zmiksowałam tez nie chciała...marlenka zjadla i banana tez nie chciała. tych deserków tak nie je od ok 2 tyg.usta zaciska i nee
 
Mam pytanie do Mam używających butelek TT. Na Noc dałam Tosi mleczko (120 wody + 4 miarki mleka) z dwoma miarkami kleiku ryżowego przez smoka 3+ i ciężko jej się piło i ten smok jej się zasysał. Jak jej podałam samo mleczko to też się zasysał ale szybko łykała i wróciłyśmy do 2+.

Dziwne - czemu się zasysa - czy Wam też się tak robi?

I jeszcze jedno pytanko śmierdzące:sorry:
Jak powinna wyglądać kupka po sztucznym? Mała zaczęła robić 1 dziennie, bardzo gęstą, bardziej w zielony wpadającą i małą w porównaniu z tymi musztardowymi na cycu.

Dzisiaj próbowałyśmy mleczka Bebilon i mala zjadła więcej niz Enfamilu bo po 120-130. Ale nie wiem czy to mleczko czy poprostu po spacerach miała większy apetyt. Mi osobiście bardziej smakuje Bebilon niż Enfamil I po Bebilonie kupka była bardziej papkowata nie taka zbita bardzo jak po Enfamilu.

Mamy też problem z piciem bo Tośka nie chce pić nic z butelki jeśli to nie mleczko. Wpycham w nią łyżeczką wodę lub ewentualnie wodę z herbatką Hippa bo po soczku jabłkowym wykręca się jak po cytrynie.

Może dlatego te kupki są takie zbite bo mało pije?
 
Mam pytanie do Mam używających butelek TT. Na Noc dałam Tosi mleczko (120 wody + 4 miarki mleka) z dwoma miarkami kleiku ryżowego przez smoka 3+ i ciężko jej się piło i ten smok jej się zasysał. Jak jej podałam samo mleczko to też się zasysał ale szybko łykała i wróciłyśmy do 2+.

Dziwne - czemu się zasysa - czy Wam też się tak robi?

Też tak mam- na wszystkich smokach z TT. Odsysam to Ali i tyle. Choć teraz jak przeszłyśmy na +3 to znacznie rzadziej.


I jeszcze jedno pytanko śmierdzące:sorry:
Jak powinna wyglądać kupka po sztucznym? Mała zaczęła robić 1 dziennie, bardzo gęstą, bardziej w zielony wpadającą i małą w porównaniu z tymi musztardowymi na cycu.

Dzisiaj próbowałyśmy mleczka Bebilon i mala zjadła więcej niz Enfamilu bo po 120-130. Ale nie wiem czy to mleczko czy poprostu po spacerach miała większy apetyt. Mi osobiście bardziej smakuje Bebilon niż Enfamil I po Bebilonie kupka była bardziej papkowata nie taka zbita bardzo jak po Enfamilu.

Mamy też problem z piciem bo Tośka nie chce pić nic z butelki jeśli to nie mleczko. Wpycham w nią łyżeczką wodę lub ewentualnie wodę z herbatką Hippa bo po soczku jabłkowym wykręca się jak po cytrynie.

Może dlatego te kupki są takie zbite bo mało pije?

Ala pije Bebilon i kupki ma normalne. Na początku były zbite ale zaczęłam jej dawać więcej pić- dziennie wypija ok. 200 ml soczków, herbatek czy wody- i kupki zrobiły się normalne. Soku jabłkowego też nie lubi ale smakują jej bardzo wszystkie z winogronami. Bobovita ma soczki z ziołami- np. winogrona z koperkiem, winogrona z melisą i Ala je chętnie wypija.
 
reklama
Do góry