reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
moj maz ladnie wytlumaczyl mi co znaczy WHO - ludzie ktorzy ingeruja w zywienie dzieci...a matki sie sluchaja
Jesteś niesamowita:-D:-D:-D:-D.Jeśli nic się nie dzieje z maluszkiem jest zdrowe radosne,przybiera na wadze....to tylko tak trzymać:tak::tak::tak:.Konstancja je 7 kaszka 150,11-mleko 150, 15- obiadek około 150, 18- deserek, 21-kaszka 180, 2-3 mleko 150. Więc nie jest tak źle:tak::tak::tak:
 
My jemy narazie tylko marchewkę 2 posiłki, chyba za szybko wprowadziliśmy nowości,musimy zacząć od nowa. Zresztą chyba mamy rota czy inny robal, więc nawet mleko robię na wodzie z marchewki...
Boję się, że jakbym nie dawała marchewki, to będzie sranie jak malowanie, i tak mamy jakieś 10 kup na dobę, ze 2 porządne reszta małych marchewkowych (taka marchewka zmiksowana, tylko jakby bez wody), no ale masakra ogólnie.
 
to moja Zuzia tez tylko herbatka zimna a mleko tem pokojowa nie za ciepłe bo nie zje:-D a je w sumie dla mnie mało tak od 2 miesięcy.
5-6h 120 ml mleczka 1 z 3 miarkami kleiku
9-10h 180 ml mleczka tez z 3 miarkami kleiku
13-14h zupka już z mięsem taj max 150ml ( sama gotuje : zageszczam kleikiem albo kasza manna według zaleceń)
ok 17 trochę deserku z pół słoiczka ale nie zawsze nieraz tylko soczek wypije
20h po kapaniu 180 ml albo mniej nieraz kaszki to znaczy mleczko 200ml + 5 miarek kaszki ryżowej albo bananowa albo malinowa i wychodzi zawsze 220ml ale z tego zjada max 180
w nocy ok 2h budzi się to znaczy trochę marudzi i podaje jej wodę, wypija ok 30ml i śpi dalej
W dzień podaje jej herbatkę nadal jabłko z melisa , wypija tak ok 200ml i ok 100ml soczku jakiegoś:)
Kupę robi codziennie nawet o stałej porze bo tak po 10tej przed spaniem o konsystencji gęstej kaszki a kolor to zależy od zupki jaka jadła albo pomarańczowy albo zielony rożnie to bywa:)
co do wprowadzenia mleka następnego to pediatra zaleciła aby się wstrzymać jeżeli Zuzia nie przejawia większego apetytu i albo po 6 miesiącu dopiero albo nawet później;-);-)
 
U nas roznie z iloscia wypijanego mleczka. Odkad zmienilam butelki z Aventu na MAM Ola lepiej je i ladnie przybiera, teraz zjada srednio ok 130ml 5-6 razy na dobe. Niedlugo zaczniemy tez pewnie jakas marcheweczke podawac, ale sama nie wiem od kiedy powinnam.
 
Hej dziewczyny tak sie zastanawialam, czy moge malemu kazde mleczko w ciagu dnia zageszczac kleikiem? Mam poprostu wrazenie, ze on sie samym mleczkiem juz nie najada :eek:
Maks zjada 5 do 6-ciu razy dziennie mleczko, rano i woeczorem z kleikiem badz kaszka. Oprocz tego marchewke na obiadek i jabluszko na deserek :tak::tak::tak:
Pozdrawiam
 
dziewczyny wiecie może czym się różni mleko następne od tego od urodzenia?// Hania niedługo skończy pól roku i zastanawiam się czy zmienić jej mleczko...
 
reklama
Hej dziewczyny tak sie zastanawialam, czy moge malemu kazde mleczko w ciagu dnia zageszczac kleikiem?
Ja tam do każdej porcji mleka dodaje trochę jakiś kaszki smakowej bo Marcel nie lubi smaku samego mleka ( bez kaszki nie pije)

dziewczyny wiecie może czym się różni mleko następne od tego od urodzenia?// Hania niedługo skończy pól roku i zastanawiam się czy zmienić jej mleczko...
Ja bym zmieniła na te od 6 miesiąca. Dokładnie nie wiem jaka jest różnica miedzy mlekami ale chodzi tu o właściwości odżywcze. Chyba te od 6 miesiąca jest bardziej pożywne ( więcej kalorii i witamin).
Melko matki też się zmienia wraz z wzrostem dziecka wiec te sztuczne starają się jak najbardziej dopasować odnośnie składu do mleka ludzkiego.
 
Do góry