reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

dziewczyny wiecie może czym się różni mleko następne od tego od urodzenia?// Hania niedługo skończy pól roku i zastanawiam się czy zmienić jej mleczko...
znalazlam cos takiego

Kiedy początkowe zastąpić następnym
Co prawda mleko początkowe można podawać dziecku przez cały pierwszy rok życia bez szkody dla jego zdrowia, ale gdy maluch ma pół roku, lepiej zmienić je na następne (oznaczone cyfrą 2). Różni się ono od początkowego ilością i jakością białka oraz zawartością żelaza (półrocznemu szkrabowi kończą się rezerwy tego pierwiastka), w mniejszym stopniu – tłuszczów, mikroelementów, witamin. Dziecko może pić taką mieszankę do 12. miesiąca życia włącznie.

i takie cos
Mieszanki modyfikowane typu 2 są dostosowane składem do zmieniających się potrzeb rosnącego i coraz bardziej aktywnego niemowlęcia. Mieszanki te znacznie różnią się w porównaniu z mlekiem krowim oraz niemodyfikowanymi mieszankami przygotowanymi na bazie mleka krowiego. W porównaniu z mieszankami typu 1 - mleko typu 2 zawiera nieco więcej białka, więcej wapnia i fosforu (w przeciwieństwie do mleka krowiego tu zawartych w idealnej proporcji 2:1, zapewniającej najlepsze wchłanianie), podwyższoną zawartość witaminy D3, jodu, żelaza i witaminy C.
 
Ostatnia edycja:
reklama
a ja mam prblem.Alus nie lubi kaszek w ogole.Podaje mu malinowa i bananowa nestle (na nutricie ma uczulenie) ale pluje tym na kilometr.Dziwne bo pepti przeciez taki niedobry.Alex nie toleruje nawet lyzeczki kaszki w 200ml mleka.
A przeciez zaczynamy podawac gluten od teg tygodnia.\Co robic?Jakies rady??????????????????????
 
a ja mam prblem.Alus nie lubi kaszek w ogole.Podaje mu malinowa i bananowa nestle (na nutricie ma uczulenie) ale pluje tym na kilometr.Dziwne bo pepti przeciez taki niedobry.Alex nie toleruje nawet lyzeczki kaszki w 200ml mleka.
A przeciez zaczynamy podawac gluten od teg tygodnia.\Co robic?Jakies rady??????????????????????

jesli moge polecic
kup bobovity waniliowa jest bardzo delikatna moja malinowej tez nie chce ...bananowa zje bo musi a waniliowa pochlania

aha co do glutenu to najlepsza manna zmienia smak mleka...mojej ostatnio kupilam hipp kasza manna mleczna z wanilia... 3 min i nie bylo...ma naprawde lepszy smak manna...
kurcze wychodzi na to ze jestem testerem dla mojego dziecka heheheh


Madzia
a jakie rarytasy masz na mysli?? Pytam, bo szukam inspiracji:))

zupcia na indyczku...ma juz przetestowany sloiczek to wchlonela lepiej niz sama zupke warzywna wiec za tygzien zaczynamy
 
My od dzisiaj jedziemy na Bebilonie2, najpierw jedna porcja tego mleczka dziennie jutro zrobimy dwie porcje, pojutrze trzy, aż w końcu całkiem przejdziemy na Bebilon2, czyli u nas to będzie za około tydzień.
Oprócz zupek warzywnych i owoców oraz soczków, jemy już słoiczki obiadkowe z mięsem, najbardziej Alexowi pasuje indyk i cielęcinka na jagnięcinkę ciut kręcił nosem ale zjadł aczkolwiek nie tak chętnie. Szpinak wcześniej uwielbiany teraz jest beee, no i preferuje słoiczki Hippa, Gerber ani Bobowita Mu nie podchodzą, jedynie soki pije różnych firm.
W sumie jemy i pijemy wszystko co jest w sprzedaży od 4 i 5 mies, nie daję Mu jeszcze glutenu ale coraz bardziej się nad tym zastanawiam i chyba w przyszłym tygodniu skonsultuję to z pediatrą bo będziemy na szczepieniu.
 
a jesli chodzi o deserki to jest uczulony dokladnie na to samo co ja--wszystkie pestkowe (morele.brzoskwinie)--ma czerwone plamki na buzi zaraz po zjedzeniu:-(
czyli co?zostaje nam banan.jablko i marchew...
 
a ja mam prblem.Alus nie lubi kaszek w ogole.Podaje mu malinowa i bananowa nestle (na nutricie ma uczulenie) ale pluje tym na kilometr.Dziwne bo pepti przeciez taki niedobry.Alex nie toleruje nawet lyzeczki kaszki w 200ml mleka.
A przeciez zaczynamy podawac gluten od teg tygodnia.\Co robic?Jakies rady??????????????????????
Gluten podawaj w zupkach. Ja tak robię. Zagęszczam manną zupkę.
A próbowałaś kaszki "zdrowy brzuszek" marchewkowej z Nestle lub Sinlac.
 
reklama
Do góry