reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
Dzieki Kochane za rady.
Jeszcze jedno pytanie.Czytam o tym glutenie.Jest napisane ze przez 2 ms zaczynamy podawac 2-3g na 100ml pokarmu.Rozumiem ze wszystko jedno jaki to pokarm?mleko tez moze byc?podawac lepiej rano czy na wieczor?i ile to jest 2g?Lyzeczka?
a kasza manna to zwykla taka?czy jakas dzieciowa istnieje?

Takich kaszek jak Marys nie probowalam ale jutro zrobie rundke po sklepach
 
Ja podaje 1 płaską łyżeczkę kaszy mannej ekspresowej ( gotuje się 2 minuty) do słoiczka ( ok130g) dania. I podaje to w południe.
Kasza manna zwykła najzwyklejsza.
I można ja dodawać ze wszystkim. Z mlekiem, warzywami, owocami. A jak ci będzie wygodniej.
 
Ja to robię tak ze słoiczek przelewam do garnka wsypuje łyżkę mannej i gotuje 2 min.
A kasza mann zawiera gluten. Zboża takie jak pszenica żyto jęczmień zwierają gluten.
Ryż czy kukurydza nie zawierają glutenu.
 
reklama
Do góry