reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

karo - nie wiem czy się nie mylę ale miałam podobne dolegliwości. Jeśli występują one okresowo po jednaj lub po drugiej stronie to oznaka rozciągania się macicy i jej więzadeł. Osobiście sama się przestraszyłam. Pytałam o to ginekologa, badał mnie, robił USG... Podobno niektóre kobiety tak mocno i intensywnie odczuwają właśnie tę dolegliwość... Bardziej bym się martwiła jak by wystąpiło to z prawej strony bo zapalenie wyrostka robaczkowego u kobiet w ciąży potrafi w bardzo podobny sposób i podstępnie się ujawniać...

Mnie to przydarzyło się kilka razy...wiem mało przyjemne uczucie, ale sądzę że powinnaś być spokojna... Dla pewności jeśli bardzo Cie to niepokoi odwiedź lekarza...

Życzę zdrówka ;)
 
reklama
Mnie w nocy takie ciągnięcia dopadną jak zrobie nieprawidłowy ruch przy przekręcaniu się z boku na bok ale u mnie zaraz ten ból przechodził.I ąłsnie tak w okolicy pachwiny.
 
To Dziewczyny nasza wspólna przypadłość. Ja to przypisuję wiązadłom - i tak jak pisze Tofilesia - staram się maxymalnie rozluźnić mięśnie - dodatkowo delikatnie masuje to miejsce ... no i staram się w miarę możliwości zmienić pozycję tak, aby wiązadła nie były naciągnięte - kładę się na bok i kładę coś pod brzuch po przeciwnej stronie bólu. Czasami mija szybko, a czasami chwilę to trwa...
 
Ja myślę że te pachwiny co raz bardziej nas bola, bo i dzieciaczki co raz cięższe ja włąsnie ostatnio czuję jak się przekręcam że mam dużo cięższy brzuch, ale przynajmniej wiemy że większość z nas tak ma
 
Mnie też takie coś dopada. Wtedy zmieniam pozycję i po chwili przechodzi.

Co się czuję przy normalnym skurczu (oprócz bólu) bo nie mam pojęcia. Jak na razie to mam co jakiś czas twardnienia macicy. Brzuch mi twardnieje a po chwili jest już ok. Maleństwo aktywne więc wszystko w porządku (właśnie wbija mi się w miednicę). Masuję sutki (wczoraj M) no i później ujawnia mi się siara. Coś ta siara coraz bardziej aktywna.

Czy skurczem może być ból od krzyża (takie to mam przy okresach na moje nieszczęście) i twardnienie zarazem brzucha gdzie zmiana pozycji średnio pomaga? Bo coś takiego wczoraj mnie złapało po ekstra masażyku i zatanawiam się czy może naturalna OXY jakoś zadziałała.
 
Ellsi - mogą być dwa rodzaje bólu. Taki ból w dole brzucha -, który powoli obejmuje całą macicę równocześnie twardnieje brzuch - ja takie miałam przy porodach.
Jest jeszcze własnie ból z krzyża - znam to tylko z opowieści - te bóle są niby gorsze i skurcze z bólami z krzyża są marnie wykrywane przez KTG. Te z krzyża mogą być na poczatku - a póxniej mogą przejść w te pierwsze...
Ogólnie - zasada jest taka, że skurcze porodowe zazwyczaj nie ustaja - jak sie już zaczną - nawet jak nie są w równych odstępach czasu - to przybierają na sile...obojętnie czy zmienisz pozycję, czy aktywność, czy weźmiesz kapiel - będą się nasilały i po czaie stana się regularne i częstsze.
Napewno je rozpoznasz - są całkiem inne niż to "stawianie" się macicy. po prostu czujesz ból - najpierw delikatny, póxniej coraz silniejszy. Tak to sobie przypominam
 
reklama
Hej
oj tak Ewelinka napisała mądrze.Jak się zacznie to tego bólu nie da się pomylić i nasila się z czasem.Ja pamietam że w szpitalu juz tuż przed tymi partymi to ból był prawie ciągły i naprawdę baaardzo silny.Na początku jak zaczyna pobolewac mozna być zdezorientowaną ale z czasem na pewno bedziecie wiedzieć że to się zaczęło. i ból przybiera na sile i częstotliwości i trwać to może od pojawienia się delikatych skurczy nawet kilka godzin do tych regularnych co kilka minut więc czas jest by dotrzeć do szpitala.
 
Do góry