reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

Dziewczyny mam pytanie czy ktøras przechodziła cukrzyce ciazowa?Chodzi mi o objawy.Ostatnio strasznie senna chodze i tak sie zastanawiam czy to nie cukier albo jakas anemia?Sama nie wiem.Wprawdzie mam planowana wizyte u lekarza po 10 czerwca ale zastanawiam sie czy nie wybac sie do niego wczesniej.
 
reklama
ewelinak faktycznie dowcipny ten twoj szef. Na pewno po to studiujesz zeby on Cie potem w nagrode na caly etat mogl przyjac :nerd: A swoja droga jesli mowisz ze w zawodzie bedziesz szukac pracy to znaczy jakiej?
Mimo tego, ze musisz tam wrocic, oszczedzaj sie jak najbardziej. Twojego zdrowia i zdrowia Zosi zadne pieniadze nie zastapia i nie da sie go potem kupic. Wiem ze latwo mowic i wiem ze masz bardzo trudna sytuacje w ktorej kazdy grosz sie liczy ale jesli zaniedbasz teraz Was to pozniej to co zarobisz wydasz na leczenie wiec chyba nie ma to sensu.
Trzymam za Ciebie kciuki, jeszcze troche i bedzie juz tylko lepiej :tak:
Motyl, a mialas juz robione badanie na krzywa cukrowa? Jesli nie i jesli tak bardzo Cie to martwi to zadzwon do lekarza zamiast sie jeszcze 2 tygodnie zamartwiac.
 
Ostatnia edycja:
Wiesz w zasadzie w UK nie robia rutynowo badan z krwi tylko po to zeby sprawdzic poziom cukru.Na kazdej wizycie mam badanie moczu i sprawdzaja poziom cukru w moczu i jesli wtedy jest cos nie tak to robi sie badanie krwi.Mam dobrego GP wiem ze jakbym poszła i poprosiła o dodatkowe badania pewnie nie miałby nic przeciwko ,pytanie jest tylko czy moze po prostu nie panikuje:shocked2:.
Chodzi o to ze od jakiegos czsu czuje sie strasznie zmeczona:-( i nic mi sie nie chce nie mam kompletnie energii ciagle bym spała i tak poczytałam troszke i doszłam do wniosku ze to moze cukrzyca albo jakas anemia:dry: sama nie wiem.Moze ktøras z Was to przechodziła w wie na co powinnam zwrocic uwage.
 
No ale jesli ostatnio nic w moczu nie wykryli to moze tylko jakies przesilenie wiosenne. Ja niestety Ci nie poradze bo na szczescie nie mialam cukrzycy i mam nadzieje ze nie bede miala. Mam krzywa cukrowa za tydzien wiec sie okaze.
 
Motyl12 - ja w każdej ciąży miałam dosyć silną anemię - i początki objawiały się w ten sposób jak piszesz.
Kochana - myślę, zebyś przeszłą się do GP i poprosiła o zwykłą morfologię. Nawet jeśli Twoje zmęczenie nie jest objawem anemii - warto rozwiać watpliwości.
Tutaj możesz przeczytać o objawach
Kłopoty z żelazem - anemia, ciąża, erytrocyty, hemoglobina, morfologia krwi - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
Nie chcę znowu marudzić, ale jeszcze raz stwierdzam, ze profilaktyka jest bardzo ważna - a badanie pt morfologia powinno być wykonywane w ciązy raz w miesiącu - może to zapobiec anemii i skutków z nią związanych, które dotykaja również maluszka. I dlatego czasami nie potrafię zrozumieć dlaczego tutaj takie badanie miałam jeden jedyny raz w lutym.

Jeszcze z tego co kiedyś przeczytałam - podwyższony poziom cukru można bez problemu wykryć w moczu. Więc z moczu napewno wybadaliby Ci problemy z cukrem

Bluetooth - studiuję tutaj Business Management with Accounting - jestem po ekonomiku w Polsce. Już w tym roku będe miała państwowe egzaminy z księgowości i mam nadzieję, że uda mi się po studiach znaleźć pracę ;-)
 
Ostatnia edycja:
Czyli chcialabys w ksiegowosci/bankowosci pracowac czy po prostu w jakiejs firmie w dziale finansow? Sorry ze sie tak pytam ale jakos mnie to interesuje :-) Masz szanse na latwe znalezenie pracy po dyplomie czy nie bedzie tak lekko?
 
Bluetooth - wiesz pierwszą sprawą, która spędzała mi sen z powiek - to szkoła. Marzyłam o tym, żeby udało mi się tu do niej dostać i poradzić sobie w kwestii językowej, finansowej itp.
Złozyłam papiery - oczywiście po drodze tysiąc schodków - ale jakoś tak jak już zaczęłam brnąć - to się udało. Jestem tutaj krótko - 2 lata i niestety nie udało mi się załatwić takiej pomocy finansowej jaka mają tutaj wszyscy studenci. Mam tylko pozyczkę w wysokości czesnego. Ale cieszę się, że mam szansę.
Póxniej jak juz zaczęłąm szkołę - myslałam sobie - muszę przetrwać, przebrnąć - a później załapię gdzieś pracę w biurze - uufff - w biurze - nie z mopem i wiadrem. Miałam mały kryzys po2 czy 3 m-cach szkoły - chciałam rzucić, miałam problemy w domu - wiesz - zawsze coś, ale jakoś trwałam i udało się. I mieliśmy kiedyś wykład z super babka , która pytała się co zamierzamy, jakie mamy ambicje - i któraś z dziewczyn - że chciałaby w jakiejś recepcji itd.
A kobietka sie wkurzyła - Wy będziecie po państwowych egzaminach - z uprawnieniami do finansów i zarządzania - powinniście mierzyć wysoko...
Ale ja wiem, że to nie jest takie łatwe. Przede wszystkim tutaj liczy się doświadczenie. Myślę, że szkoła super przygotowuje do zawodu - cały systemoceniam rewelacyjnie - chociaz wiadomo duzo osób mówi, że niski poziom... Nie będę się rozpisywac na tym watku bo nie w temacie ;-)
No ale po tym wykładzie zaczełam marzyć o tym, żeby jednak starać się w te finanse, księgowość - bo zarządzanie to raczej nie dla mnie. Czy łątwo znajde pracę - hhmmm - myślę, że łatwiej niż w Polsce. I łatwiej niż osoby az polskim wykształceniem tutaj.
Pewna w 100% nie jestem - zobaczymy po szkole :tak:
 
ewelinak jestem pewna ze znajdziesz prace, moze na poczatku nie taka wymarzona ale to zawsze poczatek :-)
Zaradna jestes i wiesz czego chcesz a to jest najwazniejsze :tak: Koncze temat, bo zaraz nas ktos przeswieci ze tutaj taki temat rozwijamy :-D
 
Eeee poplotkowac zawsze warto.
A w razie czego moge przesiesc Was na głowny watek i bedzie ok.

EWELINKA dzieki za rade poczekam jeszcze do konca tyg. i zobacze jak sie bede czuła moze to rzeczywiscie tak jak pisze BLUETOOTH przesilenie wiosenne.Jak nie bedzie poprawy obiecuje w przyszłym tyg. ide do GP.
 
reklama
Motyl 12 ja mialam taki problem ze zasypialam w srodku dnia na stojaco, ciagle bylam zmeczona i slaba. Okazalo sie wtedy ze mam niski poziom zelaza (w sumie nie taki super niski bo sie miescil w normie ale tak ledwo ledwo) no i odkad biore preparat z zelazem to czuje sie bardzo dobrze - czasami tylko czuje zmeczenie, ale ja dalej pracuje w dodatku w szkole a teraz mamy goracy okres przed wystawieniem ocen wiec to w sumie nic dziwnego, w dodatku ta pogoda... :p Moze pomysl o tym zelazie :)
 
Do góry