reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

Eeee poplotkowac zawsze warto.
A w razie czego moge przesiesc Was na głowny watek i bedzie ok.

EWELINKA dzieki za rade poczekam jeszcze do konca tyg. i zobacze jak sie bede czuła moze to rzeczywiscie tak jak pisze BLUETOOTH przesilenie wiosenne.Jak nie bedzie poprawy obiecuje w przyszłym tyg. ide do GP.
Motyl, trzymam Cie za slowo. Jak Ci nie przejdzie to marsz do ginka :-D A nie bierzesz jakis witaminek czy suplementow dla kobiet w ciazy? Pewnie w Anglii to nie jest popularne zeby ciazowkom dawac takie tabletki. U mnie to norma.
No i dzieki za przymruzenie oka na nasze plotki z ewelinka :-D
 
reklama
Motyl,

ja np dziś spałam 3 godziny w ciągu dnia, żadna siła mnie nie mogła zdjąć z łóżka, tez jestem bardzo senna, no i właśnie mam początki anemii. Ginka kazała mi kupić żelazo (kurde zaraz lece do apteki az wstyd ze z tym zwlekam).
Mam nadzieję ze u ciebie to tylko przesilenie wiosenne :)
 
Od jakiegos czasu nie biore witamin bo mdliło mnie po nich ,mowiłam o tym połoznej i nie miała nic przeciwko bo wtedy miałam wyniki dobre.Teraz mdłosci nie mam wiec moze warto witaminki sobie zapodac.W poprzedniej ciazy brałam cały czas i wyniki miałam ksiazkowe.Chyba jutro kupie jaies proszki zaczne sie faszerowac.
Dzieki za podpowiedz bo u mnie im wiekszy brzuch tym mniej rozumu.Ostatnio weszłam do sklepu zastanawiałam sie co ja własciwie tu robie jak tak dalej pojdzie zapomne jak sie nazywm.
 
Tezłyszlam że mozna się żle czuc przy braniu witamin wiec tak może byc.Podobno tez mdłości moga się nasilac w ciązy przy braniu witamin.
Co do spania tez mi się zdarza przysypiac jak siedze i ogladam telewizje i dziś i wczoraj zalizyłam godzinna drzemkę ;)
 
Motyl - witaminy jak najbardziej i mozna troche poszperać w informacjach o tym jakie produkty maja duzo zelaza - i wprowadzić do diety.
Ja ostatnio wzięłam sie za moja dietę - ograniczyłam słodycze, zaopatrzyłam się w warzywa - ale Motylku tutaj koniecznie organic. Wiem, że przestrzegaja tych norm i jak piszą organic - to nie jest faszerowane chemia - droższe, ale zdrowe
Healthy Organic Foods During Pregnancy | eHow.co.uk
Wcinam surową marchewke, brokuły, seler naciowy, duzo zielonej pietruszki... Ach co tu dużo mówić - zieleniną sie opycham, a zamiast słodkości - owoce. Narazie daję radę ;)

Tęsknie tylko za takim pełnoziarnistym ciemnym polskim pieczywem...
 
Dziewczyny zażywam żelazo i (przed zażywaniem też był problem) strasznie męczę się z zaparciami... Dzisiaj w nocy taki mnie ból złapał że obrócić się nie mogłam. Myślicie że mogłaby pomóc woda koperkowa, którą podaje się niemowlaczką na kolki i zaparcia?
 
Ewelinka a nie ma u Was Lidla bo tam maja taki chleb i nawet cos takiego jak pumpernikiel (chbya dobrze pamietam to taki wrecz czarny i prwaie gorzki chleb).
MIki jezeli nic Ci juz nie pomaga sprøbuj czopki glicerynowe powinny pomøc a woda koperkowa jest słabiutka chyba cała butle bys musiała wypic.

Co do warzyw i owocøw to moze nie jem tonami ale mysle ze w odpowiednich ilosciach i nie kupuje tego w markecie tylko na ryneczku bo nawet takowy mamy w Reading.
 
Dziewczyny zażywam żelazo i (przed zażywaniem też był problem) strasznie męczę się z zaparciami... Dzisiaj w nocy taki mnie ból złapał że obrócić się nie mogłam. Myślicie że mogłaby pomóc woda koperkowa, którą podaje się niemowlaczką na kolki i zaparcia?
Probowalas bardziej naturalnie czyli zjesc sliwki suszone czy wypic jogurt ?
 
Dziewczyny zażywam żelazo i (przed zażywaniem też był problem) strasznie męczę się z zaparciami... Dzisiaj w nocy taki mnie ból złapał że obrócić się nie mogłam. Myślicie że mogłaby pomóc woda koperkowa, którą podaje się niemowlaczką na kolki i zaparcia?
Miki - nie wiem, ale jak ja na ostatniej wizycie wspomniałam lekarce o zaparciach i o tym, że zastanawiam się nad ratowaniem wodą koperkową, czy herbatą z kopru włoskiego to mnie lekko mówiąc objechała...i faktycznie przyjechałam do domu, czytam na opakowaniu herbaty, a tam że NIE ZALECA SIĘ STOSOWANIA W CIĄŻY...
Tak jak napisała Motyl i Bluetooth - czopki glicerynowe, jogurty, śliwki suszone...A ja z własnego doświadczenia polecam: activię z błonnikiem - jem dwa jogurty dziennie, rano na czczo i wieczorem przed spaniem, z suszonych śliwek gotuję taki kompocik i go piję po kilka łyków kilka razy dziennie, no a od wizyty mam zalecony syrop lactulozę, bo ja do czopków mam jakiś uraz od dziecka i naprawdę na mnie to działa...
 
reklama
Dziewczyny zażywam żelazo i (przed zażywaniem też był problem) strasznie męczę się z zaparciami... Dzisiaj w nocy taki mnie ból złapał że obrócić się nie mogłam. Myślicie że mogłaby pomóc woda koperkowa, którą podaje się niemowlaczką na kolki i zaparcia?

Miki ja polecam siemie lniane. Gdy byłam na diecie dukana zaparcia towarzyszyły mi na codzień. Odkąd dodawałam siemie do jogurtów problem znikł. Potem kupowałam ciemne pieczywo, które zawierało siemie i też efekt był. Wyczytałam, że można w czasie ciąży, nawet polecają na zgagę. Może spróbuj, a noż Ci pomoże.
 
Do góry