reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

A ja zglaszam zazalenie na nocna zgage, bol plecow i bezsennosc!
MAcie jakies porady na zgage? Juz doczytalam ze zle robilam ze sie objadam na noc, bo ppozniej ta zgaga, ale ja mam tak ze zjem kolacje a w nocy sie budze z glodem jak nie wiem co!
 
reklama
BigChild niestety mi też bardzo dokucza zgaga. Nie mogę sobie dać rady. Aż poprosiłam męża by wstąpił do apteki i farmaceuta polecił mu zawiesinę Gelatum Aluminii Phosphorici. Co do efektów to nie mogę się wypowiedzieć po dopiero wzięłam. |Podobno szklanka zimnego mleka przed snem, ale ten sposób wypróbuję dopiero na wieczór.
 
A mnie kaszle od ponad tygodnia i flegma leci... bleeee syrop nie pomaga ale w sumie bardzo dobrze sie czuje i ten kaszl nie jest meczacy ale taki mokry z flegma i mnie to wkurza:/
 
Mnie mleko pomaga zawsze, ale nie na długo więc trzeba je wypić przed samym położeniem się do łóżka. Ja osobiście piję zimne, bo innego nie lubię, ale gdzies czytałam że powinno być ciepłe.
Jadłam też migdały, one raczej profilaktycznie do przegryzania przez cały dzien, bo jak juz zgaga Cię dopadnie, to nie pomagają.
Farmaceutyków żadnych nie próbowałam, wiec nic nie doradzę.
 
Moj maz na zgage jada wlasnie migdaly i twoerdzi, ze mu pomaga, ale je je razem z produktami/posilkami, ktore moga ta zgage powodowac.

Dziewczyny ja mam taki troche wstydliwy problem jeszcze.... swedza mnie piersi :/ szczegolnie prawa:/ to normalne?
 
Mononoke!! Jak swędzi skóra, to znaczy że rośniesz!! smaruj się oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek zaraz po kąpieli, jeszcze na mokrą skórę lub używaj Musteli przeciwko rozstępom. Często też polecana jest maść z witaminą E, choć ja nie używałam.
Ja, choć smaruję się od początku marca na przemian oliwką z Mustelą (osobno krem do biustu, osobno brzuch i cała reszta) nie uniknęłam rozstępów na piersiach:-( ale ja mam straszne skłonności, chyba natura poskąpiła mi kolagenu:wściekła/y:
 
Mononoke!! Jak swędzi skóra, to znaczy że rośniesz!! smaruj się oliwką dla dzieci lub oliwą z oliwek zaraz po kąpieli, jeszcze na mokrą skórę lub używaj Musteli przeciwko rozstępom. Często też polecana jest maść z witaminą E, choć ja nie używałam.
Ja, choć smaruję się od początku marca na przemian oliwką z Mustelą (osobno krem do biustu, osobno brzuch i cała reszta) nie uniknęłam rozstępów na piersiach:-( ale ja mam straszne skłonności, chyba natura poskąpiła mi kolagenu:wściekła/y:

Mąż codziennie smaruje mnie oliwka Bambino i jak na razie rozstepom mowimy zdecydowane NIE :D Ale skore mam jakas taka duzo wrazliwsza, od samego poczatku ciazy bardzo bola mnie sutki i brodawki a teraz jak sie powiekszyly to juz w ogole.... no i chyba znowu bede musiala sie wybrac na zakupy po stanik bo z miseczki B zrobilo sie D a teraz D juz jest za mala nawet :D
Dzieki za rady:*
 
Mononoke pozazdrościć miseczki D, :-)
mój biust wskoczył z B na C, no i pod biustem też zrobiło się więcej, a jakoś każdy rodzaj bielizny jak jest dopasowany to bardzo mnie drażni, odbijają się fiszbiny na skórze, gumki pozostawiają ślady... nawet majtki musiałam pokupować większe bo czuje dyskomfort jak są zbyt obcisłe.
Jakaś mega nadwrażliwa skóra mi się zrobiła...

Ja podobnie stosuję kremy przeciw rozstępom i jak na razie jakiś nowych rozstępów nie widzę...:szok: oby tak dalej... :)))

Mustelę poleca wiele kobiet, ponoć skuteczna, tylko cena średnio atrakcyjna... jak dla mnie za drogo!!!

Ja pozostaję więc przy Perfecie MAMA do biustu i przeciw rozstępom - na razie działa :))

BigChild zgagę miewam już od dość dawna, stosuję Rennie - poleciła mi ginekolog,jako jedyny może być dla kobiet w ciąży, bo jest bezpieczny. już nawet połówka tabl pomaga wręcz od ręki.

Można też regulować to dietą: unikać kwaśnych potraw i smaków, no i słodyczy, chleba na zakwasie i soków owocowych i warzywnych. Ja jednak nie potrafię zrezygnować z tych smaków więc pomagam sobie Rennie - naprawdę działa.
:happy:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja dzisiejszej nocy miałam spokój od zgagi. Przed snem tak jak pisałyście wypiłam gorące mleko i jak ręką odjął :tak:
Syrop o którym pisałam wypiłam tylko raz i jak na razie dopóki będzie pomagać będę się leczyć mleczkiem :-)
 
Do góry