reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
fakt moze i racja
ze rosnac cm nie moga :/
ale jak z pecherzem?
to mnie zastrzelilas pytaniem..
:)
pewnie o mialo wplyw
ale co?
czulabym gdyby cos niedobrego sie dzilo
prawda?
nie mialam nigdy klopotow z ciazami
teraz od poczatku cos..
 
dluga?
nie wiem
nie znam sie
ale kazdego dnia mam jakies klopot z czyms
:(
wiem ze moja szyjka pekla podczasdrugiego porodu
bo polozna cos mowila o tym
kurde noga
jedno dziecko miec to zle
ale wiele rodzic to takie ryzyko..
jak to wszystko ogarnac?...
 
Djablica ja nic nie czułam. Tzn. czuję się świetnie, brzuch mi się nie stawia, a tu taka panika po wizycie. Powinnaś być pod kontrolą gina. Mnie lekarz powiedział, że jeśli do badania mam pęcherz pełny to może wyjść źle pomiar, trzeba pamiętać przed o siku.
Vixen ja przed założeniem pesaru zewnętrznie miałam szyjkę na 10, ale wewnętrznie 30 i twardą, zamkniętą. Teraz mi już nie pomierzyli, z racji pesaru:baffled: , więc nie wiem czy się skróciła.
W którym tygodniu Ci szew zakładali? Moja ginka najpierw wspominała, że może szew i pesar, ale potem stwierdziła, że teraz za duże ryzyko.
 
W 25 tc miałam zakładany szew, mój ginekolog nie jest zwolennikiem pessarów, twierdzi, że widział kilka założonych i to w ogóle nie trzyma, szyjka sobie, a pessar sobie. Zdania uczonych są podzielone ;)

annaoj, w ogóle tochę dziwię się, że Ci pessar założyli, nie masz złej szyjki przecież, nie ma rozwarcia, co najważniejsze, ona w miarę ciąży się skraca i to jest normalne.
 
reklama
Moja ginka założyła, ze względu na wiotkość szyjki, cokolwiek to znaczy. Jak teraz byłam w szpitalu, to oczywiście po kolei od lekarzy się nasłuchałam jaka ta moja szyjka słaba i w kiepskim stanie, ponoć tak się często zdarza, to moja trzecia ciąża i 2 sn za mną, "zużycie materiału";-)
W poprzedniej ciąży też miałam pesar zakładany około 22t, ale wszystko trzymało, do 8 miesiąca pracowałam, chociaż ginka się trochę krzywiła. Cały czas normalnie funkcjonowałam.
U mnie niby pesar trzyma, ale ..., no właśnie lekarze się boją.
 
Do góry