reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

mei, też tak mam: twardu brzuch = sikanie. Depilujesz elektrycznie? Bo ja bym chciała, ale odradzają w neciku. Golę maszynką, ale szybko odrastają :wściekła/y:.
mama Kubka, jak tylko robi Ci się cieplo, to schodź ze sloneczka. Przegrzanie organizmu ma wpływ na skurcze i krwotoki.
Na zaparcia - jak pisałam wcześniej - pomaga mi rano mleko z płatkami i jabłuszko. Działa jak strzała :-).
Nie wiem, jak z tą gazowną wodą, w szpitalu nam bronili, podobno, gdy się leży nie powinno pić się gazowanych napojów?
 
reklama
Mondy depilator pewnie odradzany ze wzgledu na ból, ale ja przed ciążą też depilatorem jechałam. Po maszynce odrastają mi włosy b. szybko i często wrastają.

mama Kubka Na zaparcia to przede wszystkim trzeba dużo pić! Mi pomagają surowe owoce jako pierwszy posiłek i ruch, ale z tym drugim to w naszej sytuacji cieżko:blink:
 
Mei, ja depiluje woskiem, poprawiam depilatorem tylko jesli trzeba. Po tylu latach nogi mam zupelnie znieczulone:-)

Jak mowicie ze babelki w ciazy niedobre to olej gazowana wode. Oliwa!! Na mnie dziala doskonale, nawet kotu mojej mamy pomaga:-D I jabluszka, tez prawda (biegne do kuchni jakies schrupac)
 
Dziewczyny ja tak z doskoku.troche czytam troche nie bo cały dzień jest na polu.wczoraj małemu na pole chodzik wziełam:D:Dfaktycznie nie ma co sie ruchliwoscią przejmować.Ja w ciązy zawsze mówilam kazdemu ze bede miala wymarzonego spokojnego synka bo mnie nie kopie ani nic,od czasu do czasu sie przeciagnie. Kazdy wiedział ze mam takiego spokojnego,nawet w szpitalu nieznajomym się chwaliłam ze taki spokojny.Tyle ze to była cisza przed burzą.Jejjuuu jaki to wariat.bije pluje a ma 10 miechów!!! skad takie dzieci takie coś umią to nie wiem.oduczam go tego bo gdzie takie ***** takie coś robi.On nie posiedzi sekundy.Nawet tak sok pije to jak coś go zainteresuje to rzuca sokiem i leci.ADHD do potengi 4.Masakra.wiec sie ruchami nie przejmujcie,bo ja byłam pewna ze bedzie super.Przed ciaza mówiłam ze bede miała synalka"z filmu tynalek chłopczyk" i faktycznie jest taki niedobry.
 
Cześć dziewczynki pisze do was po nieprzespanej nocy. nie dosć, że budziłam się praktycznie co godzinę przez tę duchotę, to jeszcze gdzies tak ok 4 nad ranem rozbolał mnie brzuch w prawej pachwinie. normalnie taki przeszywający ból, az mi się gorąco zrobilo, ale tylko w prawej i brzuch nie był przy tym twardy dopiero po chwili się zrobił. nigdy wczesniej czegoś takiego nie miałam. Takie rwanie. trwało to chwilę i puściło. nie mam pojęcia czy to był taki prawdziwy skurcz? W ogóle ta prawa strona mnie pobolewa już dośc długo, ale to co było w nocy to było okropne. Dziś oczywiście dołek, mój lekarz będzie dopiero w poniedziałek, ale mam nadzieję, że to się już nie powtórzy. Czy ktoraś z was też tak może miała?
 
Jak w pachwinie to macica.Jestes cw 28 tygodniu wiec dno macicy idzie w gore.Ma prawo w tych tygodniach boleć,jak najbardziej ma prawo .
 
Hej, Mamuśki!
Coraz gorzej się śpi przez to ciepło :-(, do tego mąż straszny grzejnik, obudziłam się nad ranem i już spać nie mogłam.

wyczekany, ja ostatnio miałam silny ból w dole brzucha, może nie sama pachwina, ale gdzieś niziutko i też się wystraszyłam. Przeszło na nastepny dzień, czuję jednak, ze cały czas rozciągam się w środku. Skurcze to podobno bardziej tak okresowo bolą, więc pewnie u Ciebie to jest zwiazane raczej z rozrostem niż skurczami. Z drugiej strony łatwo się mówi, wszystkie jesteśmy pewnie wyczulone na wszelkie obajwy i każde piknięcie wewnątrz przyprawia o nerwicę.

Za to przeszedł mi ból krocza (spojenia) :-D. maqnio, a u Ciebie się utrzymuje?
 
Dziendobry!

Pysia, to ja bede miec takiego malego rozbojnika, bo w brzuchu takie spokojne to to...

Wyczekany, bez paniki Kochana! Przeciez w ciazy ciagle cos boli... Gdybysmy mialy rwac wlosy z glowy z powodu kazdego takiego drobiazgu, to nasze dzieciaki mialyby lyse mamuski:-D Tak, pachwiny bola bo tam sa wiazadla podtrzymujace macice, na tym etapie ponaciagane przeokrutnie. A jak sie ruszysz troche niefortunnie, to moga zabolec bardzo nieprzyjemnie. Wiec prosze tu zadnych dolow, zadnych stresow - troche tego za duzo. A jak stresujesz siebie, stresujesz swoje dziecko. Dostaje nieustannie mnostwo kortyzolu, co jest bez watpienia szkodliwe.
Musialam na Ciebie nakrzyczec, nie gniewaj sie;-)Buziaki i usmiechnietego dnia Ci zycze - dla Twojego dobra i dobra malenstwa

Mondy, a gdzie jest spojenie lonowe i jak je odczuwalas, ze tak zapytam glupio? Dobrze, ze przeszlo!
 
Ostatnia edycja:
dziękuję Pysiu, trochę mnie uspokoiłaś, wogóle maluszek jak mnie kopie po tej prawej stronie to tez czasem zaboli, może ma to jakis związek?
 
reklama
wyczekany też moze być to że kopie Cię co coś ,ale najpiewnej wiazadła.To jeden z tch magicznych tygodni gdzie albo boli albo są skurcze u osób z nadwrazliwą macicą.Kociatka ja poprostu się ciągle myliłam bo myslałam ze on nie kopie bo to taka oaza spokoju a on nie miał gdzie kopać poprostu,on jedynie co robił to czasem reke wystawił albo noge ze było widac na brzucu i tyle było jego ruchów.a po 34 tyg wogóle sie nie ruszał,dlatego kupiłam tetektor tetna (który i tak mi nie bylp otrzebny bo na stałe do porodu trafiłam do szpitala" Kurcze a miał byc takim grzecznym wspaniałym synem co się słucha,ze napewno nigdy nie zapali nie tknie alkoholu, pójdize na studia prawnicze i bedzie fil kasy zarabiał.Teraz juz wiem ze marzenie scientej głowy bo ma charakter swojego ojca a mojego byłego którego nie chce znac.



co do kopania i bólu to np w 20 tygodniu po lewej stronie przez miesiac czułam drganie w spokeniu non stop ,mnie tak to wkurzało ze poszłam do lekarza a lekarz sie w głowe popukal ze nie ma czegoś takiego.Do dziś nie wiem co to było.Tak jakby mucha mi tak wleciała. a po 30 tygodniu piekło mnie w brzuchu cały czas a zołądek mnie kuł jakby igły zjadla. tez stwierdzili lekarze ze pierwszy raz o takim czyms slysza i ze nie ma czegos takiego .Niektedy własnie dzidizus tak siedzi ze sa dziwne objawy
 
Ostatnia edycja:
Do góry