reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

ah ale sobie na dworku polezalam, malz zaniosl lezaczek, poczytalam gazetke a P. truskawy pielił, a ile sie przy tym nakrzyczal..mmm.. :):)
mei witaj!! wszystkie damy rade!! nie ma innej opcji!! mnie brzucho twardnieje dosc rzadko, ale jak juz idzie skurcz to wlasnie taki, ktory zapiera dech w piersiach - wtedy zawsze brzuch jak skala, ale kilka sekund i puszcza:)
kociatka bidulko dobrze ze do domku jakos doszlas:) juz niedlugo bedziesz w pl a tu na pewno sma nie bedziesz:)
mama kubka wozeczek super:) moja smerfetka ma swoje pory snu i czuwania juz takie bardzo wyrazne i o mniej wiecej okreslonych porach, a wtedy szaleje na maxa:)
 
reklama
Dobrze Misza, grzeczna dziewczynka jestes, wierzymy Ci bo i tak nie sprawdzimy ;-)

Witaj Mei - przede wszystkim bardzo wspolczuje tego co przeszlas........ Stracilam raz i byl to straszny cios, naprawde podziwiam Cie za wytrzymalosc i konsekwencje. Jestem pewna, ze tym razem sie uda!!! Trzymamy wszystkie za Ciebie kciuki

Co do uczucia braku powietrza, to ja je mialam bardzo dlugo i nie tylko przy skurczach. Skonczylo sie calkiem niedawno jak dzidz raczyl zejsc nizej i zadokowac sie w mojej miednicy, lezac sobie spokojnie na szyjce i pecherzu.:dry:

Magnio, jakos dopelzlam, przespalam sie i lepiej! Ufff, na termometrze 30 stopni w cieniu
 
Ostatnia edycja:
Witajcie ! Jestem tu nowa i mam pewien problem.....
Miesiac temu,mialam miesiaczke 2 razy nie jak zawsze(normalnie co 28dni) tylko co 2 tygodnie. Pozniej , kiedy dostalam kolejny okres kolo 12kwietnia, jakos tydzien po tym wspolzylam.. Doszlo do normalnego stosunku. Staramy sie o dzidziusia :) I kurcze dzis jest 10maj a ja nie mam miesiaczki........ Z pochwy widziela mi sie biala wydzielina,czasem mi slabo i sucho w ustach.. Czuje podraznienie w okolicach intymnych.. Czy moge podejrzewac,ze jestem w ciazy ??
 
kociatka u nas dzis tez pogoda mega wakacyjna i pewnie jakies 25 st w cieniu:) taka aura super, gorzej jak doopki podniesc nie mozna, ale i ak wole takie ciepelko niz okropna zime:)
maja no chyba najlepiej test zrobic teraz i za kilka dni na potwierdzenie, tak bedzie najszybciej i chyba najprosciej:) a poza tym jak moge poradzic to wejdz sobie w watek "objawy bardzo wczesnej ciazy" i "staraczki" tam jest sporo kobietek ktore tak jak Ty staraja sie o dzidziusia:)powodzenia!!
 
Ostatnia edycja:
No, pogoda wakacyjna, mam nadzieję, ze nie będzie nam coraz bardziej przeszkadzać ciepełko - coraz wyższe temperatury, a my w coraz wyższej ciąży.

Chwaliłam się dzisiaj rano jak to bezskurczowo się trzymam i chyba trochę na wyrost. Od popołudnia mam silne skurcze, gonię co chwilkę do kibelka i troszkę się wystraszyłam, bo nagle poczułam dość silny ból.Teraz gdy leżę boli mniej, ale gdy wstaję to się nasila. Może to Młody się jakoś obrócił? Teraz ruchy czuję baaaardzo nizutko, może tam nóżki przełożył. Żeby tylko noc była spokojna.
 
Mondy ja tez tak mam, że gorzej się czuje jak mały się obróci i jest nisko. wtedy brzuchol bardzije dokucza. dziś na przykład tak się wypina, że mam wrażenie, że ma za mało miejsca normalnie i jak chodze to uczucie jakby miał mi zaraz wypaść. Tak to niestety ze skurczami jest jak dzidzia za bardzo pokopie to macica obrywa i wtedy też się pojawiają. Ja gdy mam gorszy dzień to następny calusienki leżę prawie bez ruchu i jakoś pomaga. Niestety musimy to wytrzymac te gorsze i lepsze chwile. Będzie dobrze.

Mei witaj! Jasne że wytrzymasz, bardzo współczuję przeżyć, ale zobaczysz czas leci szybko jak ja zapisywałam się na wątek byłam w 18 tc, teraz już jestem prawie w 28 nawet nie wiem kiedy ten czas zleciał. Tobie tez tak zleci zobaczysz.:-)

kociatka no Ty mi po schodach nie każesz latac a do sklepu wychodzisz? No ale rozumiem mus to mus. Dla mnie tez każde "przejście się" to brzuch twardy, ale ja myślę że to tez przez to że my te brzuchy przyzwyczajamy tez do pozycji horyzontalnej i pozycji pionowej one szaleją.
 
Mondy, pewnie maly sie ustawil w blokach startowych i naciska. Niestety sa przyjemniejsze rzeczy niz to... Uwazaj teraz na szyje, lez duzo

Wyczekany, no mialam niestety opcje nie jesc jutro sniadanka albo wyjsc. Przespalam sie potem i jest calkiem ok. Moj brzuch sie zachowuje podobnie do Twojego, czyli jest dosc niesubordynowany :dry: Tez mam uczucie cisnienia tam na dole
 
Witajcie :-).
Noc całkiem spoko, juz nie boli, ale Młody uciska - jednak jaki to słodki ucisk, w końcu to mój wymarzony synuś!
Czuję się coraz cięższa, coraz bardziej nieporadna, dobrze, że nam zaawansowane ciąże na wiosnę przypadają, bo jak się tu ubierać, zapinać lub wiazać buty z dużym brzucholkiem?

Kociatka, cały czas poleguję, nawet do sklepu nie łażę, ale w domu zawsze jest coś do zrobienia, zwłaszcza, gdy się siedzi samemu - wiesz o tym najlepiej.

Dostalam wczoraj wyniki, wątróbka w porządku, mogę się drapać bez obaw ;-).

Buziaki!
 
Helloooo

Wczoraj wreszcie przeszly burze i jest przyjemniej - nie tak goraco.

Mondy - super, dobrze ze sprawdzilas, bedziesz spokojna:-) Pewnie skora sucha i tyle, probowalas na to balsamu/olejku?
Kochana, buty to jedno, ale ubieranie skarpetek????? Moj M dostal ataku smiechu jak mnie zobaczyl w akcji:-D No ale brzusio mam wielgaaaachny, znowu mnie wczoraj w sklepie pytali "czy to juz bedzie".

Milego dnia dziewczynki!
 
reklama
Hej dziewczynki, a ja z tym moim brzuchem to sama nie wiem czasem mi się wydaje, że jest większy a potem stwierdzam, ze chyba jakiś taki mały:confused: Synek ostro harcuje. Własciwie to cięzko mi stwierdzic jak on jest ułożony bo lata mi po całym brzuchu. Jak tylko delikatnie dotknę brzuszka to on od razu się porusza. Już zaczęlam sobie wkręcac, że mam za mało wód plodowych i synek ma tam ciasno. Oj ruchliwe to moje dziecko,co to bedzie po porodzie? już się boję. Jak on już teraz tak fika?
 
Do góry