reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
To też musiało być uciążliwe 🤔 przybierała przy tym na wadze? Kiedy ustąpiło?
Mój też chlusta dość często, ale przyrasta bardzo ładnie.
Przybierała,ale nie tyle żeby lekarka była zadowolona. Od 4 miesiąca jest chudzinka. Jest wybredna w jedzeniu no ale cały czas idzie swoim centylem.
 
Tzn? Jakie objawy o jak długo?

Długo. Zawsze około 2 tygodnie. U nas były zaparcia i przez to synek był nerwowy (normalnie wypróżnia się min raz dziennie, karmiony wyłącznie piersią), raz miał też gorączkę. Do tego ulewał, aż chlustał.
Widać było, że boli go brzuszek.

Ja podawałam probiotyk i espunisan ale chyba nie wiele to dawało. Plus masaże brzuszka, termofor, dużo kangurowania.
 
Próbowaliśmy wszystkiego łącznie ze zmianą mojej diety na totalnie bezlaktozową i lekkostrawną🤪 Z tego co jeszcze dawalismy do kropelki na trawienie laktozy i kropelki z florą bakteryjną ale tu nie jestem pewna czy nid bylo gorzej... Espumisan na pewno nie zaszkodzi, ciepłe okłady na brzuszek i dużo miłości.

Nie dziwię, że dieta nie pomogła ponieważ poziom laktozy w mleku matki jest stały i nie zmienia się wraz z dieta. Mój poziom jest identyczny jak Twój mimo, że jestem weganką i nie spożywam żadnych produktów odzwierzęcych
 
Hej, my po 6 dniach wyszliśmy ze szpitala. Wychodzi na to, że z Małym jest wszystko okej. Spadł nam w szpitalu do 2,5 kg, ale aktualnie ma… 4,5 kg. 🤣 Na koniec tyg mamy bioderka i szczepienia.
Generalnie no wisi na cycku potocznie mówiąc cały dzień aktualnie, więc jestem często tym przemęczona. 😂
A jak tam u Ciebie? 😊
 
Hej, my po 6 dniach wyszliśmy ze szpitala. Wychodzi na to, że z Małym jest wszystko okej. Spadł nam w szpitalu do 2,5 kg, ale aktualnie ma… 4,5 kg. 🤣 Na koniec tyg mamy bioderka i szczepienia.
Generalnie no wisi na cycku potocznie mówiąc cały dzień aktualnie, więc jestem często tym przemęczona. 😂
A jak tam u Ciebie? 😊
No to pięknie przybrał 😊 4,5 kg jak na 1,5 miesiąca i przy Maluchu urodzonym wcześniej to chyba bardzo dobry wynik?
Nie ma problemów jelitowych? Daje pospać w nocy? 🤔
Mój Bąbel ma 3 miesiące i waży 7 kg, także jest bardzo duży jak na swój „wiek” 😉
Na początku trochę było zawirowań z brzuchem, ale z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Ogólnie zdrowy i wesoły z niego Chłopak 👦 😀
 
reklama
Tak, to prawda, dużo przybiera. 😂
Nie, na szczęście, odpukać nie ma problemów z brzuchem, w sensie coś czasem widzę, że jest prężenie się, ale myślę, że bez tragedii, dostaje probiotyk i tyle.
Ojeju, 7 kg! Dla mnie to jeszcze czarna magia jak to nosi się takie większe dziecko. 😄 Dobrze, że sobie radzicie z brzuchem, bo wiem, że to może wykończyć. 🥲 Ale powiem Ci, że szybko to zleciało, już 3 miesiące, no nie powiedziałbym.
 
Do góry