reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, taaak biorę od I trymestru magnez w dużych dawkach, przy skurczach zwiększyłam dawkę
Tala, jak masz gazy i wzdęcia to już nie jedz suszonych śliwek, bo one je natężają a za tym kamieniem który Cię „zatkał” robi Ci się z nich sraczka 😁 musisz wydalić to co Cię zatwardza, polecę Ci bardziej czopki np eva qu niż lactulosum w tej konkretnej sytuacji
W dużych dawkach czyli 8x1? Ale jaki magnez aspargin, magnez b6 forte? Bo jednak kazda tabletka ma inną zawartość magnezu.. Ja akurat z zaparciami nie mam problemu
 
reklama
@Alexis124 moze czopka mu trzeba? 🤭😂😂😂

Brykaj po schodach, podlogi na kolanach myj, meza wykorzystuj, o okna tez mozesz pomyc 😈

Jeszcze mowia o lisciach malin i czyms jeszcze ale pewnie zapomnialam 😂
Mąż to się chyba boi, że poród wywoła i nawet jak mnie po brzuszku głaszcze to tak delikatniutko, że szok 😂
Z oknami nie dam rady, bo przy gotowaniu i ścieraniu pieczarek i marchewki się wczoraj zasapałam 😂

W dużych dawkach czyli 8x1? Ale jaki magnez aspargin, magnez b6 forte? Bo jednak kazda tabletka ma inną zawartość magnezu.. Ja akurat z zaparciami nie mam problemu
Ja brałam aspargin dwie tabletki 3 razy dziennie :)
 
W dużych dawkach czyli 8x1? Ale jaki magnez aspargin, magnez b6 forte? Bo jednak kazda tabletka ma inną zawartość magnezu.. Ja akurat z zaparciami nie mam problemu
ogarniemy takie tematy, dzięki za troskę ;)
Biorę magnez w postaci cytrynianiu w dawce 100 mg od 3 to 5 tabletek na dobę, przy skurczach dołożyłam 4 w jednej dawce. Wcześniej takich problemów nie miałam, suplementuję bo redukuję stres oksydacyjny.
Wspomnę ze w tym cudownym szpitalu bez którego obserwacji miałam rzekomo urodzić z szyjka 38mm T-kształtna bez rozwarcia w 22 tc (będąc w 23 hihi) magnezu nikt mi nie zaproponował, a spodziewałam się co najmniej kroplówki albo zalecenia, żebym sobie z domu przywiozła

O zaparciach było do Tali :)
 
Mąż to się chyba boi, że poród wywoła i nawet jak mnie po brzuszku głaszcze to tak delikatniutko, że szok 😂
Z oknami nie dam rady, bo przy gotowaniu i ścieraniu pieczarek i marchewki się wczoraj zasapałam 😂


Ja brałam aspargin dwie tabletki 3 razy dziennie :)

Noo! O to chodzi 😎

O tak.. domowe czynnosci to niezly maraton.


Mnie moj juz nawet od dawna nie glaska bo czeka do 37tc 🙈 ale tez widzi jak sie mecze i ma do opieki naszego buntownika 4latka wiec mu sie nie dziwie.
 
Mąż to się chyba boi, że poród wywoła i nawet jak mnie po brzuszku głaszcze to tak delikatniutko, że szok 😂
Z oknami nie dam rady, bo przy gotowaniu i ścieraniu pieczarek i marchewki się wczoraj zasapałam 😂


Ja brałam aspargin dwie tabletki 3 razy dziennie :)
Cały czas czy do jakiegoś tc? :)
 
Lactulosum akurat gdy kryzys w sam raz. Dziala po 2-3h. A tak to hektolitry wody niegazowanej :-)
Lactulosum właśnie stosuje cały czas od założenia szwu czyli już ponad 3 tyg i ładnie dawał radę aż do teraz🤔 Coś tam się udało dzisiaj, mam nadzieję że będzie lepiej haha
 
A dziewczyny jak odróżnić skurcze/stawianie macicy od wzdęć? Jestem w 23+6 i praktycznie mam reżim łóżkowy, jak wstaje to twardnieje mi góra brzucha tzn jakby żołądek, jak leżę to jest lepiej chociaż też czuje napinanie ale właśnie myślę że to od wzdęć bo okropne gazy, jeżdżenie w brzuchu itp
 
A dziewczyny jak odróżnić skurcze/stawianie macicy od wzdęć? Jestem w 23+6 i praktycznie mam reżim łóżkowy, jak wstaje to twardnieje mi góra brzucha tzn jakby żołądek, jak leżę to jest lepiej chociaż też czuje napinanie ale właśnie myślę że to od wzdęć bo okropne gazy, jeżdżenie w brzuchu itp
Bez badania ginekologicznego ciężko.

Ogólnie w Polsce jest trochę tendencja, ze w ciąży magicznie poza macicą i jajnikami dla lekarzy nic innego w brzuchu nie ma.
Najlepiej przy wzmożonych dolegliwościach iść do ginekologa na fotel, niech oceni szyjkę z usg, zleci ewentualny wymaz i może dla spokoju jakieś leki.
Później do internisty na przeglądowe usg jamy brzusznej i po badania.
W ciąży nabierają na sile choroby zapalne jelit, pęcherzyka żółciowego itp.
Ale po samym bólu nie poznasz. U mnie był właśnie bardziej miesiączkowy niż jelitowy, a wychodzi, ze to jednak jelita. U jednej z forumowiczek bólem „jelit” się zapowiedział poród przedwczesny. Wiec sama widzisz.
 
Noo! O to chodzi 😎

O tak.. domowe czynnosci to niezly maraton.


Mnie moj juz nawet od dawna nie glaska bo czeka do 37tc 🙈 ale tez widzi jak sie mecze i ma do opieki naszego buntownika 4latka wiec mu sie nie dziwie.
No o to chodzi, ale nie rozumie że właśnie mógłby intensywniej pogłaskać żeby do tego doprowadzić 😂
Cały czas czy do jakiegoś tc? :)
Ta dawka 3x2 była do około 25 tc, potem w szpitalu dawali mi 3x1. Nie wiem skąd taka zmiana, wiem że dziewczyny i po 30 tygodniu brały w szpitalu po 6 tabletek asparginu. Ja skurczy przy ciągłym leżeniu nie miałam to jakoś szczególnie nie upierałam się co do zwiększania dawki. I tak byłam wszystkim załadowana pod korek. Te 3x1 brałam później do 36+6


Co do wszelkich bóli i stawiania się brzucha to czasem nawet ciężko odróżnić wypychanie się maluszka na późniejszym etapie od twardnień. W moim przypadku ruchliwy berbeć przyczynia się do napięć macicy 😂 jak zapytałam kiedyś lekarza w szpitalu jak to odróżnić usłyszałam - „to jest bardzo dobre pytanie, nie da się”. Druga lekarka powiedziała, że wypinanie dziecka to twardnienie tylko w jednym miejscu, ale faktycznie ciężko odróżnić to „jedno miejsce” kiedy maluch zajmuje cały brzuch i go naciąga 😂
 
reklama
@Alexis124
Mowie Twojemu ze juz 38tc wiec czas moze pomyslec o jakiejs przeprowadzce na druga strone brzuszka ! 😎😁

I @Pomarańczowa weszla w bezpieczny 37tc -mozesz tez rodzic, im mniejsze dziecko tym latwiej 😉

Nie wyglupiajcie sie dziewczyny!:-))) pieknie dalyscie rade.

Ja dzis juz 36 wiec jeszcze tydzien i glowa odetchnie z ulga... :-) aczkolwiek juz troche odpuszcza i pozwalam sobie na wiecej pozycji stojacej 🙃
Wypluj te słowa, czekam jeszcze do 11-12 maja bo mam mieć planowe cc :D dlatego @Alexis124 nie doczeka wywoływania a Ty @gooskaw spokojnie doczekasz do 37 tc bo forumowa kolejka i mój sztywny termin tak mówią :D
 
Do góry