reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Lady ja też w zasadzie jedyna z rodziny (jedna kuzynka miała problemy z donoszeniem ale ona miała skomplikowane problemu osobiste) i wśród koleżanek mam problemy. Nigdy na zdrowie nie narzekałam, dzidzia rozwija się dobrze, tylko ze mną coś nie tak ☹️ i też mam żal, bo są kobiety które wręcz do ostatniej chwili biegają, nie mają żadnych dolegliwości, albo są takie co o siebie nie dbają i wszystko jest ok.
Ale nie mamy na to wpływu, trzeba zaakceptować ta sytuacje i tyle. Głowa do góry. Jesteś już na połowie, oszczędzasz się, dbasz o siebie i maluszka, jesteś pod opieką dobrego specjalisty, masz szew i po prostu nic więcej nie jesteś w stanie zrobić.
Trzymaj sie forum bo mi ono bardzo pomaga, taka wiedza ze jednak nie jestem jedyna.

Wielomatka dobrze ze najmłodsza zdrowa 🙂 ja torbę od dawna mam spakowana, tzn mąż pakował ale wg mojej listy więc mam nadzieję że wszystko jest. O planie porodu totalnie zapomniałam! Aczkolwiek śmie wątpić że w moim super szpitalu jest coś takiego respektowane...to tak szczerze mówiąc nie słyszałam o planie ani od położnych ani od rodzących tam moich koleżanek
 
reklama
Lady Loka - póki co malutko, ale w ciąży trzeba iść metodą małych kroczków. I cieszyć się tymi małymi sukcesami.

Ann - napisz plan porodu, chociażby dla samej siebie i poczucia sprawczości.

Mam ochotę na drzemkę, ale moja najmłodsza nie ma...
 
Spróbuję jeszcze ogarnąć ten plan, chociaz nie mam za bardzo gdzie to wydrukować. Ale z córką właśnie trudno cokolwiek zrobić...teraz przyszla nas odwiedzić moja mama ale szczerze mówiąc mam wrażenie że było znacznie spokojniej zanim mama przyszla 😐 coś mnie dziwnie brzuch pobolewa, sama nie wiem czy to jelita czy coś się zaczyna ruszać. Dobrze że mąż dziś w nocy jest w domu.
 
Ann - rozumiem, mam podobnie przy odwiedzinach mojej mamy. Uczciwie powiem, że z moją mamą jest mi bardzo ciężko wytrzymać. Kontakty utrzymujemy, ale dużo mnie to kosztuje.
 
Pytanie do dziewczyn, które mają założony pessar. Po skróceniu szyjki zmieniłam lekarza prowadzącego ponieważ poprzedni oddalony był 150km więc ze względu na dojazdy. Poprzedni wspominał, że jak będę miała założony pessar to luteinę powinnam przyjmować prawie do końca ciąży a po 30 tygodniu podane sterydy na płuca. Obecny lekarz prowadzący potwierdza przyjmowanie leków ale na sterydy się nie zgadza. Jak było u Was? Jest jakiś standard?
 
Pytanie do dziewczyn, które mają założony pessar. Po skróceniu szyjki zmieniłam lekarza prowadzącego ponieważ poprzedni oddalony był 150km więc ze względu na dojazdy. Poprzedni wspominał, że jak będę miała założony pessar to luteinę powinnam przyjmować prawie do końca ciąży a po 30 tygodniu podane sterydy na płuca. Obecny lekarz prowadzący potwierdza przyjmowanie leków ale na sterydy się nie zgadza. Jak było u Was? Jest jakiś standard?
Sterydy się daje jak jest zagrożenie porodem przedwczesnym. Może zdaniem tego lekarza takiego zagrożenia nie ma? U mnie się te sterydy podaje w 24 tygodniu.
 
Natla - ja mam 4 pessar w życiu, nigdy sterydów nie miałam podawanych. Sterydy powinny być podawane przy faktycznym ryzyku przedwczesnego porodu.
 
Od mojego kolegi ginekologa usłyszałam, że w sumie o sterydach decyduje szpital, jak jest faktyczne zagrożenie przedwczesnym porodem. Ja z jednej strony czułabym się pewniej mając sterydy, z drugiej strony jednak widocznie nie jest to tak 100% super rozwiązanie, skoro nie są stosowane powszechnie.

Natla - a Ty w którym tc jesteś?

Pomogłam córce wymyć włosy i już twardy brzuch. Oszaleć można z tym.
 
reklama
Sterydy jak jest rzeczywiste zagrożenie porodem przedwczesnym - też tak u nas w szpitalu mówią.
Ja dzisiaj wyprasowalam większość ubranek, prawie wszystko poprane. Troszkę się dzisiaj ogoliłam co było nie lada wyzwaniem i już ledwo zipie. Jutro z łóżka nie wstanę.
 
Do góry