reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Leżałam prawie 3 godziny jak była mama, kazala leżeć 🥴 córka jest przeszczęśliwa, dosłownie jakby kamień jej z serca spadł. Ciekawa jestem co siedzialo w tej jej małej główce. Wczoraj usypialam ja w jej pokoju, usłyszałam milion razy ze tak się cieszy i tak mnie kocha 😁
 
Od mojego kolegi ginekologa usłyszałam, że w sumie o sterydach decyduje szpital, jak jest faktyczne zagrożenie przedwczesnym porodem. Ja z jednej strony czułabym się pewniej mając sterydy, z drugiej strony jednak widocznie nie jest to tak 100% super rozwiązanie, skoro nie są stosowane powszechnie.

Natla - a Ty w którym tc jesteś?
Dokładnie 28+5
 
Natla - a teraz dzieje się coś, co by powodowało potrzebę sterydów? Jak stan jest stabilny szyjki, to bym się nie przejmowała na zapas.

Ann - mama się widzę przejmuje, ale może i dobrze - potrzebujesz też odpoczynku.

Moja czterolatka dziś z takim uśmiechem pełnym nadziei się spytała, czy jak już Milenka wyjdzie z brzucha to jej usmażę naleśniki i zjemy razem w jadalni. Serce mi się kraje :(
 
Hah, ja juz tworzę całą listę tego, co zrobię jak będę się normalnie ruszać :D więc może też sobie pogadajcie, posnujcie plany, zapisz to sobie i potem możecie powoli realizować :)
 
Natla - a teraz dzieje się coś, co by powodowało potrzebę sterydów? Jak stan jest stabilny szyjki, to bym się nie przejmowała na zapas.
Mam wizytę w piątek to będę wiedziała coś więcej... Wiem, że przy krążku często się to zdarza ale zaczyna mnie czasami tam swędzieć więc obawiam się jakiejś grzybicy czy cos w tym stylu...
 
Mam wizytę w piątek to będę wiedziała coś więcej... Wiem, że przy krążku często się to zdarza ale zaczyna mnie czasami tam swędzieć więc obawiam się jakiejś grzybicy czy cos w tym stylu...
To też jest tak, że jeżeli po prostu zaczniesz rodzić, to o ile wody nie odejdą, poród da się jeszcze zwykle zatrzymać na te 24-48h i wtedy podają steryd, teraz jest nawet jednodawkowa wersja :)
 
Natla- dostajesz coś zapobiegawczo? Ja odkąd mam pessar dostaję co dwa tygodnie nystatynę.

Lady Loka - robię taką samą listę, tylko taką po porodową. U mnie na liście wycieczki: do skansenu, ogrodów Kapias, parku chorzowskiego, pikniki z dziećmi w naszym parku, powrót na basen (ale to bardziej od maja)
A jak będę się mogła ruszać to musze niestety ogarnąć ubranka i pokój najmłodszych córeczek, zrobię naleśniki dzieciom i jakieś może zapasy jedzenia?

Niedobrze mi. Dzień zaczęłam od wymiotów. Najmłodsza jednak została w domu. Nie tak to sobie wyobrażłam..
 
reklama
Do góry