reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Po wizycie nijak. Tzn. pessar trzyma, co jest plusem. Brzuch twardnieje - co jest minusem. Mam leżeć, mogę sobie pozwolić na mini aktywności, pod warunkiem, że brzuch będzie miękki. No więc nie nastawiam się na wiele. Wyniki moczu nie są takie złe - tzn. odpowiadają jelitówce i temu, że się odwodniłam. Za kilka dni mam sprawdzić ponownie co z krwią w moczu.
Zwiększona nystatyna do co drugiego dnia. Jak coś się będzie działo to pokazać się wcześniej, a tak wizyta za 4 tygodnie.
 
reklama
Po wizycie nijak. Tzn. pessar trzyma, co jest plusem. Brzuch twardnieje - co jest minusem. Mam leżeć, mogę sobie pozwolić na mini aktywności, pod warunkiem, że brzuch będzie miękki. No więc nie nastawiam się na wiele. Wyniki moczu nie są takie złe - tzn. odpowiadają jelitówce i temu, że się odwodniłam. Za kilka dni mam sprawdzić ponownie co z krwią w moczu.
Zwiększona nystatyna do co drugiego dnia. Jak coś się będzie działo to pokazać się wcześniej, a tak wizyta za 4 tygodnie.
A szyjkę miałaś mierzoną? Jak wizyta za 4 tyg to nie jest tak źle trudno trzeba to wszystko wyleżeć nie mamy wyjścia
 
Edyta- nie, jak jest założony pessar, to już nie bada się długości szyjki. Wiem, że jest króciutka. Prawda taka, że te centymetry nic by nie powiedziały. Zalecenia są dla mnie trudne, ale wiem, że konieczne. Moja macica szaleje teraz po tym dniu aktywności. Do ginekologa mam 40minut autem w jedną stronę i auć.. czuję to.
 
Edyta- nie, jak jest założony pessar, to już nie bada się długości szyjki. Wiem, że jest króciutka. Prawda taka, że te centymetry nic by nie powiedziały. Zalecenia są dla mnie trudne, ale wiem, że konieczne. Moja macica szaleje teraz po tym dniu aktywności. Do ginekologa mam 40minut autem w jedną stronę i auć.. czuję to.
Mój co wizytę mi bada i mnie stresuje tyn. Wiem ja też mam godzinę jazdy do gin ostatnio było opóźnienie oczekalam się godzinę na korytarzu coś okropmnego rozumiem Cię całkowicie
 
Edyta - ale to jak Ci mierzą długość tej szyjki? Przecież na usg tego zobaczyć się już nie da :O

Ann - nystatynę się podaje jak masz pessar założony, ona ma za zadanie zwalczać grzyby, bakterie.

Jak tam dziewczyny po nocy? Mnie się ciśnienie podniosło jak weszłam do pokoju naszej 4 latki, a tam wszystkie ubrania na ziemi rozwalone. Przejść się nie da, znaleźć nic się nie da. Wiem, że to tylko dziecko, ale po prostu się irytuję.
 
Ja dziś miałam najgorszą noc od początku leżenia. Wczoraj byłam u położnej trochę posiedziałam, pogadałyśmy sobie, do tego podróż autem.
Wieczorem bardzo spinał mi się brzuch - położyłam się wcześniej - i po godzinie obudziłam się cała zlana potem. Nie wiem, czy mi się przyśniło, że zaczęłam rodzić, czy to efekt przykrycia się kołdrą męża, która jest dużo cieplejsza niż moja.
potem budziłam się jeszcze kilka razy i za każdym razem sprawdzałam, czy nic się jednak nie dzieje.

Chyba psychika powoli siada.
 
reklama
Edyta - ale to jak Ci mierzą długość tej szyjki? Przecież na usg tego zobaczyć się już nie da :O

Ann - nystatynę się podaje jak masz pessar założony, ona ma za zadanie zwalczać grzyby, bakterie.

Jak tam dziewczyny po nocy? Mnie się ciśnienie podniosło jak weszłam do pokoju naszej 4 latki, a tam wszystkie ubrania na ziemi rozwalone. Przejść się nie da, znaleźć nic się nie da. Wiem, że to tylko dziecko, ale po prostu się irytuję.
Zawsze mi mierzy szyjkę mam usg dopochwowe co wizytę to chyba się da . Ogólnie czytałam na ten temat o niektórzy lekarze mierzą a niektórzy sprawdzają tylko czy krążek trzyma ja mam takiego lekarza co ja mierzy co wizytę 🥴
 
Do góry