reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Mnie tez nic nie powiedzial, jedynie to ze będzie monitorować. Ale z tym współżyciem to szok ze tak powiedział, ja to mam zakaz od samego ogólnie początku ale to tez przez krwiaka którego miałam wiec od razu to skreśliłam żeby nie było ryzyka
Ja też miałam krwiaka który pękł i krew lala mi się po nogach, już myślałam,że to koniec ale teraz nie ma po nim śladu reszta się wchłonęła i też nie korzystam z tego przywileju bo się boję...
 
Ja też miałam krwiaka który pękł i krew lala mi się po nogach, już myślałam,że to koniec ale teraz nie ma po nim śladu reszta się wchłonęła i też nie korzystam z tego przywileju bo się boję...
To widzę tak samo „przygody” jak ja… Myślałam ze drugi trymestr będzie łaskawszy, bo tez myślałam jak dostałam krwawienie przy krwiaku ze to już koniec
 
U mnie przy 29 mm w 20 tc też już był alarm i reżim odpoczynkowy plus luteina. Z tym, że ja miałam monitorowaną dlugość szyjki od 16tc (bardzo na to nalegałam), bo skracała mi się już w poprzedniej ciąży. Przy 26 mm w 22 tc miałam założony szew. Moja długość wyjściowa szyjki to 36 mm. Dla mnie i mojego gina, zakładając, że ktoś nie miał operacyjnie skracanej szyjki, pomiar poniżej 30mm jest już alarmujący.
Tak jak Mummois wspomniala- przy ciąży bliźniaczej trzeba być jeszcze bardziej wyczulonym, bo cieżar wywierany przez dzieci na szyjkę jest dużo większy i dużo częściej w nich dochodzi do jej przedwczesnego skracania.
 
To widzę tak samo „przygody” jak ja… Myślałam ze drugi trymestr będzie łaskawszy, bo tez myślałam jak dostałam krwawienie przy krwiaku ze to już koniec

No niestety- krwiaki to problem pierwszego trymestru, skracanie szyjki to z kolei problem drugiego trymestru, z kolei w trzecim pojawiają się często problemy z łożyskiem 🙈🙈🙈. Tak więc, bywa, że ciągle coś 🤷‍♀️. Taki to 'błogoslawiony i beztroski' stan 😉.
 
U mnie przy 29 mm w 20 tc też już był alarm i reżim odpoczynkowy plus luteina. Z tym, że ja miałam monitorowaną dlugość szyjki od 16tc (bardzo na to nalegałam), bo skracała mi się już w poprzedniej ciąży. Przy 26 mm w 22 tc miałam założony szew. Moja długość wyjściowa szyjki to 36 mm. Dla mnie i mojego gina, zakładając, że ktoś nie miał operacyjnie skracanej szyjki, pomiar poniżej 30mm jest już alarmujący.
Tak jak Mummois wspomniala- przy ciąży bliźniaczej trzeba być jeszcze bardziej wyczulonym, bo cieżar wywierany przez dzieci na szyjkę jest dużo większy i dużo częściej w nich dochodzi do jej przedwczesnego skracania.
A przy tych 2,9cm miałaś może miękka szyję? Czy twarda i zamknięta była?
 
reklama
Do góry