reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć dziewczyny.

Jestem w ciąży bliźniaczej, i na ostatniej wizycie w piątek 17tc lekarz powiedział ze szyjka macicy się obniżyła i jest na granicy 3,23 😬🙈 Wizyta 7 października, bardzo się boje, nic nie powiedział o leżeniu plackiem w domu ale próbuje jeszcze więcej odpoczywać niż przed tamtą wizytą
Z tego co się orientuje w ciążach bliźniaczych trochę inaczej patrzy się na parametry oraz zalecenia tez są inne.
A kazał ci cały czas leżeć? Czy nic takiego nie mówił? Mnie powiedział ze będziemy monitorować 😬 i nic poza tym
Moja szyjka skróciła się w ciągu 3 tygodni, ale zrobiła się tez miękka i lekarz założył mi pessar 2 miesiące temu. Zalecił bardzo leniwy tryb życia, starać sie w miarę możliwości więcej leżeć niż chodzić.
 
reklama
Z tego co się orientuje w ciążach bliźniaczych trochę inaczej patrzy się na parametry oraz zalecenia tez są inne.

Moja szyjka skróciła się w ciągu 3 tygodni, ale zrobiła się tez miękka i lekarz założył mi pessar 2 miesiące temu. Zalecił bardzo leniwy tryb życia, starać sie w miarę możliwości więcej leżeć niż chodzić.
Powiem ci masakra 😅 Ciąża bliźniacza to jest ciężki temat, od początku coś. Jak nie krwiak na początku i plamienia przez cały pierwszy trymestr tak teraz to 🙈🙉
 
Powiem ci masakra 😅 Ciąża bliźniacza to jest ciężki temat, od początku coś. Jak nie krwiak na początku i plamienia przez cały pierwszy trymestr tak teraz to 🙈🙉
Podwójne szczęście, to i „atrakcje” podwójne😉 To ogólnie ze słyszenia wiem ciężki temat, szczególnie jak bliźnięta jednojajowe i jeszcze cos tam wspólne maja (zapomniałam teraz co)
 
Nie kazał leżeć nornalnie żyć i wspołzyc xd ale ja dużo leżę
Mnie tez nic nie powiedzial, jedynie to ze będzie monitorować. Ale z tym współżyciem to szok ze tak powiedział, ja to mam zakaz od samego ogólnie początku ale to tez przez krwiaka którego miałam wiec od razu to skreśliłam żeby nie było ryzyka
 
Ale moja szyjka jest twarda i zamknięta więc może to przez to... nie wiem ale mi nie kazał leżeć... idę w piątek to skontrolujemy co tam się dzieje
Mam na myśli współżycie.
Różne zalecenia się co prawda zmieniają, może w tym temacie tez.
Ja niestety przy pesarze i z ta szyjka mam calkowity ban na wszystko😐
 
Podwójne szczęście, to i „atrakcje” podwójne😉 To ogólnie ze słyszenia wiem ciężki temat, szczególnie jak bliźnięta jednojajowe i jeszcze cos tam wspólne maja (zapomniałam teraz co)
Ja mam dwujajowe dwuowodniowe 😂 Mąż się śmieje ze po tej ciazy to na pewno będę chciała kolejne dziecko 😂 ale po tych atrakcjach to podziękuje 😂😂😂
 
reklama
Do góry