reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny a jak liczycie tyg ciąży? Np. Jak jest 25+5 to jako 25 czy 26? Ja liczę że to 25 tc. A wiem że każda inaczej liczy
 
reklama
Ja miałam w pierwszej ciąży, teraz też coś napiszę ale na porodówce podchodzą do tego z dystansem - przynajmniej u mnie tak było. Np. miałam zadeklarowaną chęć znieczulenia ale było już za późno, położna wzięła go ode mnie razem z innymi dokumentami, przeczytała moje pobożne życzenia a potem po prostu poprowadziła mnie przez poród na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia najlepiej jak umiała😉
No właśnie mi zależy na takich rzeczach jak np. Nacięcie krocza, możliwość chodzenia, nie używanie próżnociagu, kangurowanie, czy też nieodpępnianie odrazu. Wiem ze nie koniecznie będą się do tego stosować ale będę spokojniejsza jak to napisze.
 
Ja miałam ochotę wypełnić taki plan (ściągnęłam go ze strony szpitala i trzebabyło tylko zaznaczyć, co się chce, życzy lub nie plus własne uwagi), ale moja pani doktor mi odradziła... powiedziała mi, że położna i lekarz przed samym porodem będą ze mną rozmawiać, dopytają mnie co chcę, w trakcie porodu będą o wszystkim informować i robić wszystko, co dla mnie i dziecka bèdzie najlepsze, więc nie ma sensu robić planu, bo na porodówce już potem nikt nie będzie do niego 🤷‍♀️🤔.
Mam nadzieję, że w tym lub przyszłym tygodniu będę mogła dać Wam znać jak było🤩🥰🤪.
No u nas nie ma opcji że porozmawiam z kimkolwiek w szpitalu zanim się akcja zacznie a później to wiadomo nie ma czasu na takie ustalenia.
 
Dziewczyny mam pytanko do Was. Jutro idę na krzywą cukrzycową i zastanawiam się czy wziąć rano tabletki ( duphaston, nospa i magnez) czy wziąć je dopiero po tych dwóch godzinach. Zastanawiam się czy to będzie miało wpływ na poziom cukru.
 
Dziewczyny mam pytanko do Was. Jutro idę na krzywą cukrzycową i zastanawiam się czy wziąć rano tabletki ( duphaston, nospa i magnez) czy wziąć je dopiero po tych dwóch godzinach. Zastanawiam się czy to będzie miało wpływ na poziom cukru.

Skoro trzeba być na czczo, to raczej leków też nie wolno. Lepiej weź po badaniu :)
 
reklama
Do góry