reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Tak. Szyjka w słabym stanie. 14mm, lejek wewnętrzny i rozwarcie zewn lekkie bo pessar trzyma. Te skurcze powodują skracanie szyjki.
Ja w ciąży dwa lata temu z szyjka 15 mm wylezalam bez niczego 8 tygodni - od 29tego do 37mego. Tez mi się cos tam zapisywalo na ktg. Podawali kroplowke z magnezem i nospe. Wytrzymaj 🙂 A nie mialas na ostatnim badaniu tez 14 mm? To nie stoi w miejscu czasem?
 
Ja w ciąży dwa lata temu z szyjka 15 mm wylezalam bez niczego 8 tygodni - od 29tego do 37mego. Tez mi się cos tam zapisywalo na ktg. Podawali kroplowke z magnezem i nospe. Wytrzymaj 🙂 A nie mialas na ostatnim badaniu tez 14 mm? To nie stoi w miejscu czasem?
Stała w sumie ale cały czas byłam na lekach I skurczów nie było dzięki temu. W zeszły czwartek mierzyli mi to było 14mm, a teraz nie miałam usg, pewnie kontrola będzie w tym tyg kolejna choć mówią ze nie chcą tam grzebać za często.
 
Tydzień temu ważyły po 1kg
To już duże są, moje mają niecałe 800 g. Ja jestem po badaniu, bez zmian;( straszą mnie przedwczesnym porodem. Ale od soboty nie robili mi ktg. Musimy się jakoś trzymać. Strasznie to trudne ale nie ma wyjścia. Ja już praktycznie nie mam szyjki;(
 
Ostatnia edycja:
To już duże są, moje mają niecałe 800 g. Ja jestem po badaniu, bez zmian;( straszą mnie przedwczesnym porodem. Ale od soboty nie robili mi ktg. Musimy się jakoś trzymać. Strasznie to trudne ale nie ma wyjścia. Ja już praktycznie nie mam szyjki;(
Coz, w naszej sytuacji brak zmian to poniekad dobra nowina. Byle nie bylo gorzej. Przedwczesnym porodem oni zawsze strasza. Dwa lata temu mnie straszyli od 29tego tyg, ze w kazdej chwili moge urodzic. W tej ciazy od 19tego tygodnia tez to slysze. Co oni innego moga powiedziec... Wola, by pacjentki byly swiadome najgorszego scenariusza, by później nie musieli wysluchiwac chyba naszych pretensji. Wiele tez zalezy od lekarza. U mnie w szpitalu malo tych pocieszajacych. Wiekszosc to tacy, ktorzy ciumkaja, ze nie wiadomo co będzie.
 
w
Coz, w naszej sytuacji brak zmian to poniekad dobra nowina. Byle nie bylo gorzej. Przedwczesnym porodem oni zawsze strasza. Dwa lata temu mnie straszyli od 29tego tyg, ze w kazdej chwili moge urodzic. W tej ciazy od 19tego tygodnia tez to slysze. Co oni innego moga powiedziec... Wola, by pacjentki byly swiadome najgorszego scenariusza, by później nie musieli wysluchiwac chyba naszych pretensji. Wiele tez zalezy od lekarza. U mnie w szpitalu malo tych pocieszajacych. Wiekszosc to tacy, ktorzy ciumkaja, ze nie wiadomo co będzie.
Po wizycie wyszło że dzidzie bardzo małe po ok 700 gram jednak. Szansa na szew bardzo mała, jest ryzyko przebicia pęcherza który już wchodzi w kanal. Mam leżeć i wyciszyć się A mi się chce wyć, miałam być silna, ale to trudniejsze niż sądziłam.
 
w

Po wizycie wyszło że dzidzie bardzo małe po ok 700 gram jednak. Szansa na szew bardzo mała, jest ryzyko przebicia pęcherza który już wchodzi w kanal. Mam leżeć i wyciszyć się A mi się chce wyć, miałam być silna, ale to trudniejsze niż sądziłam.
Kochana nie załamuj się, musisz wierzyć, że uda ci się jak najdłużej dotrwać! Rozumiem, że jest ciezko, ale Każdy dzień dla ciebie jest ważny. Leż, nigdzie się nie ruszaj, niech dają ci leki na wyciszenie. Pęcherz może się jeszcze cofnąć.
Malutkie mają szansę, poczytaj historie innych wcześniaków z taką wagą, a nawet mniejszą, jest naprawdę wiele z szczęśliwym zakończeniem, gdzie dzieciątka są zdrowe.
 
w

Po wizycie wyszło że dzidzie bardzo małe po ok 700 gram jednak. Szansa na szew bardzo mała, jest ryzyko przebicia pęcherza który już wchodzi w kanal. Mam leżeć i wyciszyć się A mi się chce wyć, miałam być silna, ale to trudniejsze niż sądziłam.
Wiem, ze to trudne, doskonale cie rozumiem. Masz jednak szanse dolezec jeszcze kilka dobrych tygodni, wiec sluchaj zalecen lekarzy i lez po prostu caly czas. Wczesniej pewnie normalnie chodzilas. Byl duzy nacisk na szyjke. Przy lezeniu czesto jest tak, ze wszystko sie uspokaja i staje w miejscu, a nawet i poprawia. Informuj lekarzy o kazdym skurczu i juz zawczasu popros o cos na zaparcia. Ja przy mojej krotkiej szyjce i szwie z zaparciami czulam sie okropnie. Jakbym za chwile miala urodzic. Lepiej, bys nie przysparzala sobie teraz dodatkowych stresow 🙂
 
c
Wiem, ze to trudne, doskonale cie rozumiem. Masz jednak szanse dolezec jeszcze kilka dobrych tygodni, wiec sluchaj zalecen lekarzy i lez po prostu caly czas. Wczesniej pewnie normalnie chodzilas. Byl duzy nacisk na szyjke. Przy lezeniu czesto jest tak, ze wszystko sie uspokaja i staje w miejscu, a nawet i poprawia. Informuj lekarzy o kazdym skurczu i juz zawczasu popros o cos na zaparcia. Ja przy mojej krotkiej szyjce i szwie z zaparciami czulam sie okropnie. Jakbym za chwile miala urodzic. Lepiej, bys nie przysparzala sobie teraz dodatkowych stresow 🙂
Tylko mnie nie wyśmiej ale ja kurde chyba nie rozpoznaje skurczy. A z tymi zaparcia i to trafiłaś bo chyba się zablokowała m. I mowisz, że poprosić i mi coś na to dadzą?
 
reklama
c

Tylko mnie nie wyśmiej ale ja kurde chyba nie rozpoznaje skurczy. A z tymi zaparcia i to trafiłaś bo chyba się zablokowała m. I mowisz, że poprosić i mi coś na to dadzą?
Lactulosa - na zaparcia , na czczo kieliszek plus w ciągu dnia jeśli nie działa ranna dawka. Poproś o to.
Jest też lek uspakajający z mleka krowiego - alfasepan, dla kobiet w ciąży, naturalny. Wycisza , ułatwia zasypianie. Ja korzystam z ww. Skurcze - ja bym to opisała tak, chcesz napisać biceps - ręką jest napięta i twardsza - to teraz przenieś to na brzuch, podobne uczucie. Często brzuch środkiem wypycha się bardziej do przodu coś Ala trójkąt ale bardzo delikatnie - mówimy , że macica się kurczy czyli stawia. Nie sprawdzaj twardości brzucha naciskając palcem - mój lekarz krzyczy na mnie bo to może wywołać poród. Piersi nie dotykani. Nie wolno mi nawet smarować kremem brzucha i piersi. Pod pupę poduszka - kiedyś tak się robiło , dziś chodzi bardziej żeby siła grawitacji dzieciaki zepchnęła by tak nie naciskały na ujście.
 
Do góry