reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Gdy juz urodzisz zdrowe i donoszone dzieci, sama pomysl - jakie znaczenie w tym momencie bedzie mialo to, ze
gdy bylas poddawana badaniom na fotelu twoje krocze nie bylo perfekcyjnie wydepilowane? 😎 Urodzisz, dojdziesz do formy, zrobisz z siebie ksiezniczke 😊 Ja np wykorzystuje ten czas, gdy leze w szpitalu. Kupilam sobie przez internet ladne ciuchy, zamowilam nowe, piekne buty, narzeczony juz podpytuje, jakie chce perfumy i bizuterie. Czas milej plynie, a szyjki nie narazam. Tak, mam poduszke pod pupa i regulowane lozko, wiec nogi podnioslam sobie wyzej. Nie czuje ucisku i ciezaru dziecka, gdy tak leze.
A Leżysz na plecach?
 
reklama
Przed chwila wzięłam tego czopka i pomogło;)
Wezmę z Ciebie przykład i zastosuje się do Twoich praktyk. Masz rację, kogo to obchodzi jak się teraz wygląda. Dzidzie najważniejsze. Mąż mi dowiezie jakieś środki i przetrwam;) a lezysz z jakas poducha pod pupa?
Zgadzam się z Malinką, że warto regulować zaparcia - mi dopiero wtedy ustabilizowała się szyjka, wcześniej 1 cm, teraz po uregulowaniu już od 3 tygodni stoi w miejscu 2,5 - 2,7. Lactuloza zle na mnie działała, ale czopki glicerylowe, kefiry, suszone śliwki, morele i przede wszystkim siemię lniane dały efekt już po tygodniu. Co ważne: to wszystko trzeba popić dużą ilościa wody, inaczej efekt będzie odwrotny (!). Dostałam tez jakiś lek na recepte, ale w razie wielkich problemów, więc jeszcze nie wypróbowałam.
Teraz mam raz w tygodniu robione badania na infekcje: na przemian biocenoze pochwy i posiew z kanału szyjki macicy. Lekarka powiedziała, że infekcja i zaparcia to kluczowe ryzyko teraz, które może u mnie spowodowac akcję skurczową, a w efekcie poród. Póki co badania ok, ale wyszedł GBS dodatni... :( Miała to któraś z Was?
 
A takie głupie pytanie jeszcze do Was dziewczyny, jecie na siedzaco czy lezycie? Mojego lozka nie da się podnieść w nogach. Muszę poprosić męża o poduchy pod pupę.
 
A takie głupie pytanie jeszcze do Was dziewczyny, jecie na siedzaco czy lezycie? Mojego lozka nie da się podnieść w nogach. Muszę poprosić męża o poduchy pod pupę.
Tylko na lezaco! Jak najmniej stania, chodzenia czy siedzenia. Podczas siedzenia jest ucisk na szyjke, moze ci ona zaraz poleciec. No i wlasnie mi doszla cukrzyca, przed chwila byl lekarz z wynikiem krzywej cukrowej, wiec u mnie tez lactulosa od jutra zabroniona 🥴 Coz, bedzie duzo wody i siemię lniane...
 
Dziewczyny ja tak na szybko 😊 39+2 tc i na świecie jest Szymon ważący 3500 g i mający 54 cm
Jesteśmy zdrowi. Ja oczywiście obolała po cc, ale ziciskam zęby i do przodu:)
Kochana gratulacje!!!! Dotrwałaś!!
Kawałek chłopa 😁
Ból minie, nie będę oryginalna - trzeba się ruszyć jak najszybciej. U nas 1.5 tyg po a mnie nadal czasami coś zaboli a szew zaciągnie. Ale najważniejsze, że mamy już swoje skarby przy sobie.
 
reklama
Do góry