reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mój nie mierzy w ogóle, mówi, ze jednemu wyjdzie 45 mm, a drugi przyłoży sekundę po nim i wyjdzie mu 31 mm. Bada wziernikiem i palcami na każdej wizycie, czasami 3 wzierniki idą na wizycie, bo wkłada, bada palcami, za chwile kolejny wziernik i coś jeszcze sprawdza. On mówi, ze oprócz mm, to ważniejsza jest konsystencja, ułożenie, rozwarcie, dojrzałość szyjki. Ale szczerze? Ja to bym chyba wolała mieć mierzona, bo mm to coś do czego ja jako pacjentka mogę się odnieść, czyli ze się skróciła od ostatniej wizyty o 5 mm, lub ze stoi w miejscu lub ze się wydłużyła o 8 mm, jakiś punkt odniesienia. A tak to nie mam się jak odnieść do jego słów: jest Ok, ja tam paluchów nie wkładam. Ale No wierze mu...,
A ja po swoim przykładzie myślę, że wolałabym tak jak Ty mieć nie mierzoną a tylko informację czy jest OK czy trzeba się martwić, bo tymi mm to tylko się nakręcamy i czekamy tylko na to mierzenie (oczywiście mam na myśli dziewczyny, które mają dodatkowe zabezpieczenie). Moja szyjka co 3 tyg na wizytach mierzona dowcipnie jest zawsze inna, na przedostatniej miała 3,14 - to w ogóle rekord przez całą ciążę, na ostatniej - 18 mm i ginka stwierdziła, że jakby ją docisnęła to pewnie wyszłaby na te 3 co ostatnio a w między czasie na USG 3 trym innemu lekarzowi przez brzuch wyszło 2 i już chciał ją kontrolować dokładniej dopóki nie powiedziałam że mam szew i pessar i od razu odpuścił badanie mówiąc że skoro tak to jest ok - i weź tu się nie stresuj i nie nakręcaj :o To mierzenie też dla mnie jest zagadką bo jedni lekarze mówią że przez brzuch się nie mierzy a inni tylko na takim badaniu się opierają
 
reklama
A co to za szpital na Starynkiewicza? Staram sie lezec jak najwiecej, ale wstaje normalnie zjesc, prysznic wziac, nawet czasem cos poprasuje na siedzaco delikatnie rozkladam to soibe na kilka partii zaby sie wgl nie zmeczyc. Moj lekarz mi powiedzial zeby lezec ale tez nie tak plackiem, ze takie lezenie tez jest dosc szkodliwe i zakrzepicy mozna dostac choc w szpitalu powiedzieli zeby lezec caly czas wiec staram sie jak najwiecej :-) a Ty?
Wieczorami to juz mam 3-latka w domu (w dzien jest w przedszkolu) to juz sila rzeczy nie da sie tak lezec ale no sie staram, praktycznie wszystko robi moj maz.
To jest: Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. Ja wstaje tylko na jedzenie, do łazienki i na kąpiel. W domu nic nie robię i biore dodatkowo acard.
 
To jest: Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. Ja wstaje tylko na jedzenie, do łazienki i na kąpiel. W domu nic nie robię i biore dodatkowo acard.
A acard to nie na przeplywy? Jakos ze znajomych nikt tam nie rodzil to nawet nie slyszalam ;) o Karowej sa dosc slabe opinie w necie w kwestii porodow choc wiem ze tam zawsze trafiaja najtudniejsze przypadki czyli musza tam miec naprawde swietnych fachowcow-ale sam szpital mi sie kompletnie nie spodobal, stary, polozne na ktore trafilam strasznie niemile takze ja na pewno tam ewentualnie pessar i nic wiecej i podobno za wszelka cene tam kaza rodzic naturalnie nawet jsk dziecko w polozeniu nie glowkowym to i tak każą naturalnie
 
[GROUP=][/GROUP]
Hejka.
Dziewczyny, jest w porządku na dzień dzisiejszy. Były chwile strachu, gorączka i wyniki spadły na łeb na szyję, ale mamy już to za sobą. Mała jest bez antybiotyku już. Zaczęła delikatnie przybierać na wadze więc miejmy nadzieję, że wszystko idzie w tą lepsza stronę😊 tfu tfu tfu...
Jeeeju, ani się obejrzysz, a będzie z Wami w domu 😍 Pokoik macie przygotowany?
 
Hejka.
Dziewczyny, jest w porządku na dzień dzisiejszy. Były chwile strachu, gorączka i wyniki spadły na łeb na szyję, ale mamy już to za sobą. Mała jest bez antybiotyku już. Zaczęła delikatnie przybierać na wadze więc miejmy nadzieję, że wszystko idzie w tą lepsza stronę😊 tfu tfu tfu...
Super, będzie coraz lepiej, szkoda tylko że maleństwo musi być samo bez rodziców😔 . Czekamy na nowe coraz to lepsze wiadomości🙏
 
[GROUP=][/GROUP]

Jeeeju, ani się obejrzysz, a będzie z Wami w domu 😍 Pokoik macie przygotowany?
Ogarniam dom po moim leżeniu. Ale malutka narazie będzie w naszej sypialni. Już łóżeczko stoi i czeka. Teraz mam mało czasu na cokolwiek... Ogarniam też wyprawke. Bo przecież czekałam do 30tc a córeczce zachciało się na świat wtedy, więc teraz mam i dom i wyprawkę. I podwórko też zahaczam💪 jeszcze mój biegający 3latek: mama to, mama tamto. A czas dzięki temu mi szybciej ucieka, i nie mam czasu myśleć i czytać 👍
 
Ogarniam dom po moim leżeniu. Ale malutka narazie będzie w naszej sypialni. Już łóżeczko stoi i czeka. Teraz mam mało czasu na cokolwiek... Ogarniam też wyprawke. Bo przecież czekałam do 30tc a córeczce zachciało się na świat wtedy, więc teraz mam i dom i wyprawkę. I podwórko też zahaczam💪 jeszcze mój biegający 3latek: mama to, mama tamto. A czas dzięki temu mi szybciej ucieka, i nie mam czasu myśleć i czytać 👍
Oby Malutka jak najszybciej do domku wróciła :)
 
Ogarniam dom po moim leżeniu. Ale malutka narazie będzie w naszej sypialni. Już łóżeczko stoi i czeka. Teraz mam mało czasu na cokolwiek... Ogarniam też wyprawke. Bo przecież czekałam do 30tc a córeczce zachciało się na świat wtedy, więc teraz mam i dom i wyprawkę. I podwórko też zahaczam💪 jeszcze mój biegający 3latek: mama to, mama tamto. A czas dzięki temu mi szybciej ucieka, i nie mam czasu myśleć i czytać 👍
No właśnie, chodzi o to, że ten czas tak zasuwa i, naprawde, zeby nie wyszło pewnego dnia, że tu trzeba małą już odebrać, a tu dziecko nie ma własnej kołdry ani ręcznika do wytarcia 😱 😁 Dobrej nocy dziewczyny! Ja mam sensacje w brzuchu, bo lekarz dolaczyl mi zelazo, ze wzgledu na niska hemoglobine i nie dosc, ze mala kopie po pecherzu, to jeszcze flaki mi się tam przewracaja 😱 Byle dzis zasnac!
 
reklama
Do góry