reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tylko lekarz zna przebieg Twojej ciąży, wywiad położniczy i wszystkie inne dodatkowe rzeczy, o których my nie wiemy i każda z nas ma inną historię. Inaczej będzie prowadzina kobieta z historią niewydolności w poorzedniej ciąży lub zabiegami na szyjce w przeszłości, niż kobieta bez takiej historii.
Szyjka > 25mn uznawana jest za normalną, nie wymagającą dodatkowego wsparcia nawet w postaci luteiny (rozumiem, że u Ciebie zadecydował ten wynik na granicy). Do tego dochodzi kwestia jak szyjka wygląda od wewnątrz i jakiej jest "konstystencji".
No wlasnie
 
reklama
Kurczę jak czytam te wasze długości szyjke to się zastanawiam czy moja doktorka nie bagatelizuje mojej... na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 30mm... A miesiąc wcześniej 2.60mm... Ale po luteine się poprawiła... kończę opakowanie i mam odstawić... nie mam żadnych zaleceń żeby leżeć czy coś... jedynie mówiła żeby nie dwigac🤔
Pamiętaj że zawsze możesz skontaktować to z innym lekarzem. Może luteina pomoże i będzie ok. Ja też nagle z 40 mm zeszłam do 30 mm i potem już wolniej się skracala. Co prawda mój lekarz nie kazał mi leżeć, ale ja i tak sporo leżałam i się oszczędzałam przez te 15 tygodni...
 
Aktualnie mam 23tc... skurczów nie mam... w poprzedniej ciąży w sumie nie było problemu z szyjka... jedynie jakieś 3 tyg przed porodem miałam rozwarcie na 2 palce... Ale to było 12lat temu😁😂
 
Cudowna dlugosc!!! Zazdroszcze ;) ja w pt mam wizyte a w niedz koncze zntybiotyk i w pt zastanowi sie moj lekarz co z tym oessarem czy zakladamy czy nie (oczywiscie jesli wyjdzie dobry posiew)
A jaka masz dlugosc szyjki? I w którym tc jesteś? Ja 29 tc, szyjka 26 i na nastepnej wizycie chyba mi juz założy jesli wymaz wyjdzie w normie.
 
A jaka masz dlugosc szyjki? I w którym tc jesteś? Ja 29 tc, szyjka 26 i na nastepnej wizycie chyba mi juz założy jesli wymaz wyjdzie w normie.
Ale Wy macie dobrze Dziewczyny, naprawdę! Ja na Waszym miejscu spałabym zupełnie spokojnie 😊 U mnie jutro dopiero 22 tydzień, szew lekko zsuniety, ale trzyma, szyjka 1,38 cm 🤦‍♀️
 
A jaka masz dlugosc szyjki? I w którym tc jesteś? Ja 29 tc, szyjka 26 i na nastepnej wizycie chyba mi juz założy jesli wymaz wyjdzie w normie.
Ja mam 30+6, na ostatniej wizycie szyjka 21mm, w miare twarda i zamknieta (w polowie ciazy szyjka byla 37mm). Zakladasz w gabinecie? Moj gin jakos nie chce mi zakladac sam (choc moze oczywiscie) mowi ze najlepiej to robic w szpitalu by zostac potem na pare dni na obserwacje no i chyba tak zrobie o ile ten posiew oczywiscie wyjdzie ok. To bym za tydz pojechala do szpitala na posiew (ponoc 5 dni od antybiotyku trzeba odczekac)
Twoja szyjka jest nawet ponad norme- czemu chca zakladac? Bo ponizej 25 zakladaja. Jest jakas miekka? Jest rozwarcie?
 
reklama
Do góry