reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Właśnie powiedziała, że za wczesnie i nie chce czekać 4 tygodnie, bo może być za późno.
Ona jest lekka panikarą i dmucha na zimne.
Mam nadzieję, że w piątek poprawi się stan szyjki i może mnie to ominie.
Dlaczego za wcześnie przecież pessar zakłada się między 20 a 28 chociaż zależy jak preferuje lekarz ja miałam założony w 22
 
reklama
Oj tak 😊 ja jutro 34+0 i od jakiegis czasu to czuję czasem bolesne ruchy, aż skrzywię się czasie, lub głośno powiem ała... Ale to normalne, mają coraz mniej miejsca, chcą się wyciągnąć, przeciągnąć a są coraz większe. Ja czuję jak mi się przekręca z jednego boku brzucha na drugi i to też jest niefajne, napina mi się wtedy ta strona... Albo tylek nad pępkiem wypnie... Lub koło szyjki grzeebie..
O widzisz i już 34 tc 😁👍super trzymam kciuki za dalsze tygodnie ✊
Też tak myślę, ale od tego leżenia czasami głupoty przychodzą do głowy 🙈😁
Mój rączkami lubi bawić się przy buzi i wtedy czuję jakby grzebał w tej szyjce...
 
Mam pytanie do dziewczyn w okolicach 34 tygodnia. Też odczuwacie dość boleśnie ruchy swoich dzieciaczków? Bo nakręcam się, że może za bardzo tak boleśnie chwilami czuję ruchy synka...od tego leżenia to mam dziwne myśli 🙈🙈🙈
Dwa late temu, w ciazy z synkiem bardzo bolesnie odczuwalam jego ruchy. Przez ostatnie tygodnie w brzuchu upodobal sobie jedno miejsce pod zebrami i wciskal tam rączkę, bądź nóżke. Piekło mnie okropnie te miejsce i nawet, gdy już urodziłam, pobolewalo tam potem jeszcze przez jakies 4 miesiące.
 
Ja dopiero 30 tydzień, a maluch chce mi roznieść brzuch. Jestem szczupła i mam mało tłuszczyku na brzuchu i strasznie boleśnie się wierci, rozpycha. Dziś po nocy to do południa miałam brzuch tak bolący jakby cały od środka posiniaczony. Aż się martwiłam czy może mam za mało wód płodowych, ze tak to boleśnie odczuwam, ale dziś byłam na badaniu i AFI 15. Wiec te boleści to chyba norma ;)
Ja właśnie też się zastanawiałam, czy to dlatego że może mało jest wód...ale w sobotę na badaniu były w normie i było ok. Hmm może u mnie też przez to że jestem szczupła.
 
Mam pytanie do dziewczyn w okolicach 34 tygodnia. Też odczuwacie dość boleśnie ruchy swoich dzieciaczków? Bo nakręcam się, że może za bardzo tak boleśnie chwilami czuję ruchy synka...od tego leżenia to mam dziwne myśli 🙈🙈🙈
Tak, tak. Nie nakręcaj się.
Tak, ja dostaję manto codziennie. Może mam ze 2 dni w tyg.oddech jak się królowa zwróci do pleców.
 
Ja właśnie raz mam napęcznialy raz nie i już sama nie wiem czy to źle czy dobrze 🙂
Ja też nie wiem w sumie czy ma to znaczenie? Najważniejsze, żeby trzymali mocno szyjkę i, żeby się nie skracała 🙂

Ona twierdzi, że dopiero od 24-26. Mam nadzieję, że jak poleżę do piątku to się poprawi coś. Chociaż kazała się spakować od razu do szpitala.
Dziwne.. lepiej jak najszybciej coś założyć, niż żeby za chwilę szyjki prawie nie było.. A to naprawde może się nawet w ciągu kilku dni drastycznie zmienić.
Ja też mam pessar od 21+5tc i teraz sobie myślę, że jakbym może wcześniej miała wizytę, to nie byłoby takiej tragedii, ale objawow niestety żadnych nie miałam i czasu się nie cofnie :p no ale może już jestem trochę przewrażliwiona :p
 
Ostatnia edycja:
Właśnie powiedziała, że za wczesnie i nie chce czekać 4 tygodnie, bo może być za późno.
Ona jest lekka panikarą i dmucha na zimne.
Mam nadzieję, że w piątek poprawi się stan szyjki i może mnie to ominie.
Za wczesnie na pessar? Ja mam zalozony od 21 tygodnia na szyjke 7mm. A juz jestesmy w 30tc.
 
reklama
Do góry