reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej. Jestem tu nowa. Jestem w 21 tygodniu i leżę już ponad tydzień... Wczoraj na wizycie kontrolnej miałam szyjkę 24. Ginekolog chce mi założyć szew, ale trochę się boje. Podpisuję się przy tym oświadczenie, że zgadzam się na zabieg i komplikacje, czyli przebicie płynu owodniowego... W piątek mam kontrolną wizytę i się okaże.
 
reklama
Hej. Jestem tu nowa. Jestem w 21 tygodniu i leżę już ponad tydzień... Wczoraj na wizycie kontrolnej miałam szyjkę 24. Ginekolog chce mi założyć szew, ale trochę się boje. Podpisuję się przy tym oświadczenie, że zgadzam się na zabieg i komplikacje, czyli przebicie płynu owodniowego... W piątek mam kontrolną wizytę i się okaże.
A nie proponował ci pessara?
 
Nic specjalnego, pewnie to co większość, przelecę całe internety wzdłuż i wszerz, coś w Tv pooglądam, ostatnio pozamawiałam trochę rzeczy do szpitala w razie, gdybym poszła, oprócz tego też trochę dzwonię po firmach, wyceniam i wybieram różne rzeczy wykończeniowe do domu, bo jesteśmy w trakcie wykańczania. Dzisiaj była siostra z mamą to mi posprzątały to coś pogadałyśmy tak pomału leci...
Na czarne myśli też zawsze czas się znajdzie 😁
Masz już coś dla dzieciątka?
A co ile masz się pokazywać na wizycie?🙂🙂
 
Nie nie boję się zapeszać i zamawiać może jak będę w 27 to zacznę czegoś szukać🙂 chociaż ci tak szczerze powiem ze mam straszną ochotę już na to ale jakoś mam na razie blokadę. A powiedz mi jak masz ten pessar to masz tam tak twardo czy raczej luźno jak wkładasz tabletkę?
Ja już mam trochę.. ale chodzilam na zakupy jak jeszcze nie wiedziałam o szyjce, teraz mnie też przystopowała 😛

Wiesz co raczej jest tam bardziej twardo, trochę tak napęczniałe wszystko wokół 😜
Teraz mam wizytę po 2 tyg. od założenia pessara, ale czy tak już zostanie to nie wiem, mam nadzieję, że tak, szybciej tygodnie będą lecieć , bo ostatnio wspominał, że się częściej będziemy widywać 🙂
 
Ja już mam trochę.. ale chodzilam na zakupy jak jeszcze nie wiedziałam o szyjce, teraz mnie też przystopowała 😛

Wiesz co raczej jest tam bardziej twardo, trochę tak napęczniałe wszystko wokół 😜
Teraz mam wizytę po 2 tyg. od założenia pessara, ale czy tak już zostanie to nie wiem, mam nadzieję, że tak, szybciej tygodnie będą lecieć , bo ostatnio wspominał, że się częściej będziemy widywać 🙂
Ja właśnie raz mam napęcznialy raz nie i już sama nie wiem czy to źle czy dobrze 🙂
 
Ale coś więcej o tej szyjce mówili? Bierzesz duphaston albo luteinę?
Biorę luteinę dopochwowo 2x100.
Dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala z szyjka 28mm. Po 3 dniach wyszłam z szyjka 31mm.
Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i szyjka wyszła mi 23mm- 25mm. Zależy jak ułożyła usg i jak malutka napierała.
Przyznaje, że starałam się leżeć jak najwięcej ale zdarzyło się, że musiałam wstać i coś załatwić. Od dziś leżę i wstaje tylko do toalety i żeby coś zjeść. I zobaczymy do piątku.
 
Mam pytanie do dziewczyn w okolicach 34 tygodnia. Też odczuwacie dość boleśnie ruchy swoich dzieciaczków? Bo nakręcam się, że może za bardzo tak boleśnie chwilami czuję ruchy synka...od tego leżenia to mam dziwne myśli 🙈🙈🙈
Ja 35 tc+ 3 dni i też mnie synek potrafi boleśnie kopać lub przemieszczać się... Najbardziej nie lubię kopniaków w pępek albo w pęcherz 😀 A wieczorem to głównie wypychanie się, górki i wzgórza na brzuchu, aż mam wrażenie, że chce się wydostać tą stroną (brzuch od tego zaczyna mi twardnieć i spinać się).
 
reklama
Mi się teraz za przeproszeniem dzieje (gowienko) bo brzuch się uspokoił to pojawiły się nerwy nakręcanie i pocę się od tego i wstaje wtedy z łóżka bo nie mogę ulezec 🙂mam nadzieję że mi to minie
 
Do góry