reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Miałaś założony szew lub krążek? Z taką szyjka w 30tyg musiałaś leżeć albo jakoś mocno się oszczędzać? Gin nic nie wspominał o leczeniu. Wiadomo, że jakoś się nie forsuje, nie dźwigaj, ale z takim mocnym oszczedzaniem też u mnie średnio, bo muszę się zająć dzieckiem
Ola2017, ja dziś wyszłam ze szpitala, mam 23+4dni, szyjke w 21 tygodniu wykryli mi przy rutynowej wizycie 9mm. Mam pessar zalozony od tygodnia. Na 7mm, bo się samoistnie skróciła jeszcze. Ale u mnie to bezwzgledny zakaz chodzenia. Tylko leżeć i leżeć. Też mam 3latka w domu. I niestety muszę leżeć. Tak jak dziewxzyny piszą 32tc i taka szyjka, to tylko pozazdroscic. Ona bedzie sie teraz skracac i to jest normalne. Tez bym sie skloniła, zeby po prostu nie dzwigać, i funkcjonowac triszke oszczedniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ola2017, ja dziś wyszłam ze szpitala, mam 23+4dni, szyjke w 21 tygodniu wykryli mi przy rutynowej wizycie 9mm. Mam pessar zalozony od tygodnia. Ale u mnie to bezwzgledny zakaz chodzenia. Tylko leżeć i leżeć. Też mam 3latka w domu. I niestety muszę leżeć. Tak jak dziewxzyny piszą 32tc i taka szyjka, to tylko pozazdroscic. Ona bedzie sie teraz skracac i to jest normalne. Tez bym sie skloniła, zeby po prostu nie dzwigać, i funkcjonowac triszke oszczedniej.
Dobrze ze wyszłaś, nie ma to jak w domu
 
Ola2017, ja dziś wyszłam ze szpitala, mam 23+4dni, szyjke w 21 tygodniu wykryli mi przy rutynowej wizycie 9mm. Mam pessar zalozony od tygodnia. Ale u mnie to bezwzgledny zakaz chodzenia. Tylko leżeć i leżeć. Też mam 3latka w domu. I niestety muszę leżeć. Tak jak dziewxzyny piszą 32tc i taka szyjka, to tylko pozazdroscic. Ona bedzie sie teraz skracac i to jest normalne. Tez bym sie skloniła, zeby po prostu nie dzwigać, i funkcjonowac triszke oszczedniej.
Mi lekarz na wczorajszej wizycie powiedział że pessar dobrze trzyma (tydzień temu zakładany na szyjke 22mm), i że nie muszę cały czas leżeć, że dobrze jest coś porobić, żeby mięśnie się nie osłabiły do porodu, oczywiście w granicy rozsądku
 
Cześć Dziewczyny 😊 jak będę miała trzecią z rzędu taka sama noc, to zejdę na zawał... ostanie dwie noce wybudził twardniejący brzuch. Dotąd takie coś było sporadyczne. W dzień jest w miarę z tym, ale te noce ostatnio, to masakra. Boje się że coś to źle wpłynie na szyjkę 😞 mężowi już dzisiaj tak smece a tu w sobotę dojdziemy dopiero do 28 tygodnia a wizyta za tydzień 😔
Hejka, też tak miałam u mnie to była chyba wina za bardzo twardego łóżka, po kolejnej nocy wstawiłam rano do łazienki z takim twardym brzuchem że myślałam że pęknie aż mi prawie pepek wychodził kołdrę włożyłam pod prześcieradło śpię teraz na miękkim i od tamtego momentu brzuszek jest twardy czasem ale nie aż tak. Spróbuj może to ci też pomoże😊
 
I tak mam już przyspieszona na za tydzień...ehh jakoś muszę ograniczyć martwienie się i może tak źle nie będzie...ale wiadomo głupie myśli potrafią przychodzić do głowy😖
Właśnie zastanawiam się, czy nie brać o jedną tabletkę więcej. Dotąd biore magnez 2x1 plus luteina.
Ja mam 3x2 magnez więc myślę że spokojnie można dodać
 
Mi lekarz na wczorajszej wizycie powiedział że pessar dobrze trzyma (tydzień temu zakładany na szyjke 22mm), i że nie muszę cały czas leżeć, że dobrze jest coś porobić, żeby mięśnie się nie osłabiły do porodu, oczywiście w granicy rozsądku
Jasne wszystko zrozumiałe, ale 22mm to nie 7mm. Jednak na 22mm lepiej się będzie trzymał ten pessar. Ale ja nie tracę nadziei, że przestanie się trzymać. Dzięki dziewczynom tutaj wiem, że donosimy do 38 tygodnia 💪 a nawet z każdego tygodnia po 36 będę mega zadowolona.
Bo jak nie my to kto...
 
Jasne wszystko zrozumiałe, ale 22mm to nie 7mm. Jednak na 22mm lepiej się będzie trzymał ten pessar. Ale ja nie tracę nadziei, że przestanie się trzymać. Dzięki dziewczynom tutaj wiem, że donosimy do 38 tygodnia 💪 a nawet z każdego tygodnia po 36 będę mega zadowolona.
Bo jak nie my to kto...
Miałaś robiony do pessara posiew pochwy i posiew moczu ?
 
reklama
Do góry