reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny jestem dzis po wizycie 32+1 szyjka 15mm:( dwa tygodnie temu 21mm,miękka jest od bardzo dawna ale wcześniej utrzymywała się na poziomie 3cm.oczywiście luteina, magnez, leżenie. Jest szansa donosić ciążę do bezpiecznego terminu? :(
Jest szansa :) gdzieś niedawno pisałam że w 29tc miałam szyjkę 1cm i rozwarcie 1-1.5cm, doleżałam do 37+4 :) za bezpieczny termin mój lekarz uważał 34tc więc jesteś już blisko ;)
 
reklama
Jest szansa :) gdzieś niedawno pisałam że w 29tc miałam szyjkę 1cm i rozwarcie 1-1.5cm, doleżałam do 37+4 :) za bezpieczny termin mój lekarz uważał 34tc więc jesteś już blisko ;)

Miałaś założony pessar? Mój lekarz nie proponował dziś ani krążka ani steryd na płucka tylko "będzie dobrze". Leżałaś ciągle? Ja to co godzinę WC, bo pęcherz woła no i coś do jedzenia zrobić co 3h, bo oczywiście jeszcze cukrzyca ciążowa...
 
Miałaś założony pessar? Mój lekarz nie proponował dziś ani krążka ani steryd na płucka tylko "będzie dobrze". Leżałaś ciągle? Ja to co godzinę WC, bo pęcherz woła no i coś do jedzenia zrobić co 3h, bo oczywiście jeszcze cukrzyca ciążowa...
Jeju jakbym mojego słyszala. Ja jestem obecnie w 31 tygodniu szyjka 1.88cm i tesz nic nie proponował tylko że dotrwam do 37 tyg 😂powiedział
 
Miałaś założony pessar? Mój lekarz nie proponował dziś ani krążka ani steryd na płucka tylko "będzie dobrze". Leżałaś ciągle? Ja to co godzinę WC, bo pęcherz woła no i coś do jedzenia zrobić co 3h, bo oczywiście jeszcze cukrzyca ciążowa...
Nie miałam szwu ani pessaru, sterydy miałam podane w 26tc (moje problemy z szyjką zaczęły się już w okolicach 20tc). Dużo leżałem ale nie ciagle - toaleta, prysznic, zrobienie śniadania, kolacji, herbaty, czasami zrobiłam obiad albo przeszlam się do sklepu po bułki (miałam jakieś 20 kroków do sklepu ;) ) I czasami musiałam po prostu pokręcić się po mieszkaniu, bo jak dłużej leżałem to brzuch mi twardniał, jak się poruszałam to było lepiej. A jak leżałem to z poduszką pod tyłkiem ;)
 
Nie miałam szwu ani pessaru, sterydy miałam podane w 26tc (moje problemy z szyjką zaczęły się już w okolicach 20tc). Dużo leżałem ale nie ciagle - toaleta, prysznic, zrobienie śniadania, kolacji, herbaty, czasami zrobiłam obiad albo przeszlam się do sklepu po bułki (miałam jakieś 20 kroków do sklepu ;) ) I czasami musiałam po prostu pokręcić się po mieszkaniu, bo jak dłużej leżałem to brzuch mi twardniał, jak się poruszałam to było lepiej. A jak leżałem to z poduszką pod tyłkiem ;)


Też próbuję leżeć na plecach i z poduszką pod tyłkiem ale wtedy mi ciągle twardnieje brzuch :/ nie wiem czy zacząć brać nospe systematycznie czy tylko sporadycznie.
 
Też próbuję leżeć na plecach i z poduszką pod tyłkiem ale wtedy mi ciągle twardnieje brzuch :/ nie wiem czy zacząć brać nospe systematycznie czy tylko sporadycznie.
Jak wtedy twardnieje to weź bardziej płaską albo leż bez poduszki. Tez kiedyś jedna dziewczyna mi doradziła, żeby leżąc nie unosić głowy 🤔 już nie pamiętam dlaczego ale tego pilnowalam 😅 Co do nospy to niestety Ci nie doradzę bo ja nie brałam, ale były/są dziewczyny które biorą i sporadycznie i systematycznie :)
 
Też próbuję leżeć na plecach i z poduszką pod tyłkiem ale wtedy mi ciągle twardnieje brzuch :/ nie wiem czy zacząć brać nospe systematycznie czy tylko sporadycznie.
Z tego co mówi mój lekarz i słyszałam też od innych koleżanek leżenie na placach po 20tc nie jest wskazane. Rosnąca macica uciska wtedy żyłe główna i aorte i organizm jest gorzej dotleniony a tym samym dzidziuś. Najlepiej leżeć na lewym boku;)
 
reklama
Do góry