reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Chodzi Ci o te podawane na rozwój płuc rozumiem? Ja tylko wiem od swojego lekarza że nie są obojętne i podane na wyrost mogą skutkować jakim neurologicznymi konsekwencjami, jakimi nie wiem nie drążyłam... Dlatego mi ich nie podał, czekał do ostatniej chwili, jakby co... Udało się bez sterydu, twierdził ze zawsze zdazy się je podać jakby coś się działo wcześniej a efekt dla dziecka będzie taki sam. Jak widać są różne szkoły co do tej kwestii, ale ponoć odchodzi się już od podawania ich,, w razie czego,,. Nie martw się myślę że to już trzeba mieć pecha aby mogły jakoś bardzo zaszkodzić, z drugiej strony gdyby,, aż tak bardzo,, szkodziły to chyba by ich tak nie dawali. Masz chyba wujka ginekologa niech może się wypowie, ja sama jestem ciekawa. Ja bym o mały włos nie dostała sterydu, właśnie dexavenu w tej ciąży przez silna reakcje alergiczna, na szczęście pogotowie nie dojechalo
Wujek 50+ więc z całym szacunkiem dla niego może nie miec najnowszej wiedzy. Czytałam ulotkę dexavenu i celestonu i to niby to samo, w kazdym jest zeby podawać ciezarnym tylko kiedy korzysci przewyższają ryzyko. Nie znalazłam w imternecie odpowiedzi jakie to ryzyko
 
reklama
Wujek 50+ więc z całym szacunkiem dla niego może nie miec najnowszej wiedzy. Czytałam ulotkę dexavenu i celestonu i to niby to samo, w kazdym jest zeby podawać ciezarnym tylko kiedy korzysci przewyższają ryzyko. Nie znalazłam w imternecie odpowiedzi jakie to ryzyko
Moja córka co prawda po urodzeniu, dwa razy miała podany dexavenu, raz przerażony lekarz na pogotowiu jej podał bo bal się że ma zapalenie krtani a drugi raz tez w szpitalu na reakcje alergiczną, póki co wszyysko z nią ok
 
Kurde to znaczy ze ten Celeston co dostałam może mieć jakieś konsekwencje dla mnie albo maluszka w przyszłości???

W ogóle chce sie poradzić jak byłam w Piątek u ginekologa to on powiedział ze mam wybrać tyle luteiny ile mam w domu i odłożyć. A w szpitalu wypisali mi kolejne opakowanie 😥 i ja teraz nie wiem bo nie mam sie jak z nim skonsultować, luteina starczy mi do środy włącznie. Czy faktycznie mogę ja juz odlazyx jak lekarz kazał?
Ja pytałam na ostatniej wizycie lekarza to był 35+3,do kiedy mam brać luteinę i powiedział że do następnej wizyty jeszcze na pewno, a będzie ona w 37+3,jak nie urodzę wcześniej.
 
O
Ja pytałam na ostatniej wizycie lekarza to był 35+3,do kiedy mam brać luteinę i powiedział że do następnej wizyty jeszcze na pewno, a będzie ona w 37+3,jak nie urodzę wcześniej.
O a ja mam wizytę dopiero 22maja wtedy będe w 36+6TC no to chyba wykupie ta luteine 🙄chociaz on mówił już o odlozeniu z głupialam
 
O
O a ja mam wizytę dopiero 22maja wtedy będe w 36+6TC no to chyba wykupie ta luteine 🙄chociaz on mówił już o odlozeniu z głupialam
No mi może każe brać żebym nie urodziła za wcześnie, bo mam mieć cesarkę a za wcześnie mi jej z kolei zrobić nie może. Może wypowiedzą się koleżanki jeszcze do którego tygodnia braly luteinę? U mnie jest jeszcze to, że mam cały czas szew, który ma mi ściągnąć podczas cc. Jakbym za wcześnie odstawiła to mogłoby się coś zacząć dziać, nie wiem...
 
Dostajecie dziewczyny refundacje na luteine? Ja w poprzedniej ciazy byłam na tyle nieogarnieta, ze płaciłam ok. 50zl za opakowanie a brałam tego naprawdę duzo i co mies zostawiam majatek w aptece a teraz tego pilnuje i płace ok 7zl za paczkę.
 
reklama
Do góry