reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@AgaBart Lekarz tak zadecydował położył mnie w szpitalu w ostatnim momencie w 34+5 i 34+6TC bo powiedział ze szyjka juz bardzo krótka iboi się ze dziecko wyjdzie wcześniej i chce żeby miało wieksze szanse poza macica. Dalej musze lezec nie wolno mi chodzic :( teraz jestem w 35+1TC i juz panikuje przed porodem :D
 
reklama
@AgaBart Lekarz tak zadecydował położył mnie w szpitalu w ostatnim momencie w 34+5 i 34+6TC bo powiedział ze szyjka juz bardzo krótka iboi się ze dziecko wyjdzie wcześniej i chce żeby miało wieksze szanse poza macica. Dalej musze lezec nie wolno mi chodzic :( teraz jestem w 35+1TC i juz panikuje przed porodem :D
No teraz to już jesteś jakby co bezpieczna, no raz że dostałaś steryd, dwa że już w tym tygodniu jakby co Maluch będzie miał się dobrze.
 
Byłam dzisiaj u ginekologa. Nosze klopsa. 20+1 a dziecko waży 487g :O Babka sprawdzała 2 razy, bo też zdziwiona. I wszystko mnie tak boli i ciągnie, bo macica musi jakoś tego klopsa zmieścić i szybko urosnąć. A ja dodatkowo mam mało tkanki tluszczowej. Szyjka się skrocila z 4.5 na 4.0 ale wciąż twarda, zamknieta na szczęście A szew dobrze trzyma. Luteine jeszcze 4 tygodnie brać i koniec :)
Super, bardzo się cieszę ! I jak musisz leżeć czy oszczędny tryb ?
 
Dzień dobry 🙂 Dzisiaj ginekolog. Całą noc nie spałam ze stresu. Innym mówię żeby były spokojne, a sama jestem znerwicowana. Nie mogę jeść. Jeszcze nic w ustach nie miałam od rana. Mam tak złe przeczucia i jestem tak źle nastawiona, że aż mi się brwi nastroszyły.
Hejka , jak tam po wizycie opowiadaj 😊
 
Ale się forum rozruszało😊
Dziewczyny co słyszałyście o negatywnych skutkach sterydów? Przy przyjęciu do szpitala lekarz(trochę oszołom moim zdaniem) wpisał że podane sterydy i powiedział "i po co? Ktoś chyba spanikowsł. Bez sensu jak nie było skurczów. Sterydy nie są obojetne a konsekwencje na cale życie". Juz nie chciałam pytać jakue to konsekwencje. Jeszcze powiedział że mogli chociaż celeston podac bo dexaven jest gorszej jakości.
 
Ale się forum rozruszało😊
Dziewczyny co słyszałyście o negatywnych skutkach sterydów? Przy przyjęciu do szpitala lekarz(trochę oszołom moim zdaniem) wpisał że podane sterydy i powiedział "i po co? Ktoś chyba spanikowsł. Bez sensu jak nie było skurczów. Sterydy nie są obojetne a konsekwencje na cale życie". Juz nie chciałam pytać jakue to konsekwencje. Jeszcze powiedział że mogli chociaż celeston podac bo dexaven jest gorszej jakości.
Ja już tutaj pisałam na ten temat że mój lekarz powiedział że tak mała dawka nie będzie miała żadnych konsekwencji w przyszłości tylko chwilowe uczucie gorąca i żeby tym się nie martwić. Pytałam też innego lekarza i powiedział to samo
 
Ale się forum rozruszało😊
Dziewczyny co słyszałyście o negatywnych skutkach sterydów? Przy przyjęciu do szpitala lekarz(trochę oszołom moim zdaniem) wpisał że podane sterydy i powiedział "i po co? Ktoś chyba spanikowsł. Bez sensu jak nie było skurczów. Sterydy nie są obojetne a konsekwencje na cale życie". Juz nie chciałam pytać jakue to konsekwencje. Jeszcze powiedział że mogli chociaż celeston podac bo dexaven jest gorszej jakości.
Chodzi Ci o te podawane na rozwój płuc rozumiem? Ja tylko wiem od swojego lekarza że nie są obojętne i podane na wyrost mogą skutkować jakim neurologicznymi konsekwencjami, jakimi nie wiem nie drążyłam... Dlatego mi ich nie podał, czekał do ostatniej chwili, jakby co... Udało się bez sterydu, twierdził ze zawsze zdazy się je podać jakby coś się działo wcześniej a efekt dla dziecka będzie taki sam. Jak widać są różne szkoły co do tej kwestii, ale ponoć odchodzi się już od podawania ich,, w razie czego,,. Nie martw się myślę że to już trzeba mieć pecha aby mogły jakoś bardzo zaszkodzić, z drugiej strony gdyby,, aż tak bardzo,, szkodziły to chyba by ich tak nie dawali. Masz chyba wujka ginekologa niech może się wypowie, ja sama jestem ciekawa. Ja bym o mały włos nie dostała sterydu, właśnie dexavenu w tej ciąży przez silna reakcje alergiczna, na szczęście pogotowie nie dojechalo
 
reklama
Kurde to znaczy ze ten Celeston co dostałam może mieć jakieś konsekwencje dla mnie albo maluszka w przyszłości???

W ogóle chce sie poradzić jak byłam w Piątek u ginekologa to on powiedział ze mam wybrać tyle luteiny ile mam w domu i odłożyć. A w szpitalu wypisali mi kolejne opakowanie 😥 i ja teraz nie wiem bo nie mam sie jak z nim skonsultować, luteina starczy mi do środy włącznie. Czy faktycznie mogę ja juz odlazyx jak lekarz kazał?
 
Do góry