reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Od 15 tc profilaktycznie gin założył mi pessar, by zapobiec kolejnemu przedwczesnemu porodówi. Zanim zaszła w ciążę od razu zapowiedział mi, że na bank mi założy albo szew albo pessar by dmuchać na zimne.
A w którym tyg urodziłas w 1 ciazy? Ja po zdjęciu szwu urodziłam po terminie i chyba przez to, że donosilam mój gin nie chce mi profilaktycznie założyć tego szwu. 8 stycznia mam wizytę to zapytam o krążek. Czy ty z krążkiem normalnie funkcjonujesz, czy lezysz?
 
reklama
Przed zajściem w druga ciąże byłam na konsultacji u samego swietej pamięci profesora Debskiego. Powiedział, ze w następnej ciąży profilaktycznie radzi założyć szew.
 
A w którym tyg urodziłas w 1 ciazy? Ja po zdjęciu szwu urodziłam po terminie i chyba przez to, że donosilam mój gin nie chce mi profilaktycznie założyć tego szwu. 8 stycznia mam wizytę to zapytam o krążek. Czy ty z krążkiem normalnie funkcjonujesz, czy lezysz?
Na podrodowke trafiłam w 32tc gdzie zatrzymano akcje porodową i wyleżałam z pełnym rozwarciem na lekach do 36tc.
Z krążkiem pracowałam do końca 6 mies. Teraz 34tc i jestem już na zwolnieniu. Funkcjonuje normalnie, tylko bez szaleństw, nie dźwigam. W pierwszej ciąży w szpitalu musiałam miesiąc plackiem leżeć nawet co WC nie mogłam iść. Początkowo gin wspominał, że założy mi szew a później uznał że wygodniejszy a równie skuteczny będzie pessar. Nie musiałam iść do szpitala na założenie i szybko go zdejmmie w swoim gabinecie. Na kolejnej wizycie będziemy umawiać się na termin zdjęcia.
Żadnego dyskomfortu z jego noszenie nie odczuwam, jedynie na współżycie szlaban 🥴
 
Noc niesprzespana. Czekam na obchod. Ja myślałam że te moje bóle podbrzusza to od pęcherza, a le dzisiaj mi się stawia macica od samego rana i właśnie czuje taki ucisk na dole w macicy robi się taka twarda bardzo i później czuje parcie na pecherz . Po wysiwaniska jest na chwile trochę lepiej. Nie biorę żadnym rozkurcziwych leków typu nospa. Tylko magnez. . Czy myślicie że to już koniec i to są początki poronienia? ??😢
 
Laski nie przejmuj ie się tak bardzo długością szyjki. Wacha się ona do 0,5 cm w każdą stronę. Zależy kiedy robione badanie, kto je robi i jak mocno nacisnie się na szyjke[emoji6]
Pisze z doswiadczenia. Poniżej 1cm jest gorzej... Ja przechodziła ciąże z 1,5-2,5 cm[emoji4] oczywiście na lekach itp
 
reklama
Laski nie przejmuj ie się tak bardzo długością szyjki. Wacha się ona do 0,5 cm w każdą stronę. Zależy kiedy robione badanie, kto je robi i jak mocno nacisnie się na szyjke[emoji6]
Pisze z doswiadczenia. Poniżej 1cm jest gorzej... Ja przechodziła ciąże z 1,5-2,5 cm[emoji4] oczywiście na lekach itp
A jakie te leki brałas ? Mi po obchodzie dał nospa magnez luteina pod jezyk duphaton. Powiedział ze na tym etapie nic więcej nie da się zrobić 😢 a do 22 tygodnia to traktuje jako poronienie! !!! Ale mnie pocieszyć 😢😢😢😢
 
Do góry