reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja miałam zalecaną doraźnie nospę, gdyby bóle się nasilały, ale muszę przyznać że nie wzięłam ani razu. Mój pięciolatek do tej pory ma problemy z wymową przez obniżone napięcie mięśniowe w obrębie buzi a w tamtej ciąży brałam sporo nospy. Oczywiście nikt mi takiej zależności oficjalnie nie potwierdził i nie mam 100procentowej pewności, ale zachowuję teraz dużo większą ostrożność. Wszystko oczywiście zależy od skali problemu, trzeba zastosować bilans zysków i strat, lepiej mieć donoszone dziecko z wadami wymowy niż skrajnego wcześniaka. U mnie po prostu w tej ciąży jest o tyle łatwiej że mimo skurczy od prawie samego początku, szyjka, choć niezbyt długa, trzyma się dobrze. Dlatego unikam nospy, ale nie mogę powiedzieć czy to jest dobre dla reszty z Was.
P.S. no i dochodzi kwestia tego że szyjka to też mięsień i nospa również na szyjkę może działać rozluźniająco
 
Hej dziewczyny :) wczoraj miałam się zgłosić do szpitala na ktg :) zapis wyszedł wporzadku - jedynie delikatne napinania brzucha.. podczas badania wyszło rozwarcie na 7-8cm i zero skurczy. Z lekarzem w minute podjęliśmy decyzję o przyjęciu na porodówkę i tak po godz. 18 urodziła się moja mała córeczka ;) 2820g i 52cm w 37tc+3 (a zagrażający poród przedwczesny od 20tc..tak więc da się! chociaż sama w to wiele razy wątpiłam :))
Gratulacje! :-) Wspaniałe wiesci. Dużo zdrówka dla Was.
 
Hej dziewczyny :) wczoraj miałam się zgłosić do szpitala na ktg :) zapis wyszedł wporzadku - jedynie delikatne napinania brzucha.. podczas badania wyszło rozwarcie na 7-8cm i zero skurczy. Z lekarzem w minute podjęliśmy decyzję o przyjęciu na porodówkę i tak po godz. 18 urodziła się moja mała córeczka ;) 2820g i 52cm w 37tc+3 (a zagrażający poród przedwczesny od 20tc..tak więc da się! chociaż sama w to wiele razy wątpiłam :))
Gratuluje!!!
 
I jak wygląda teraz sytuacja? Wszystko jest ok? Jak funkcjonuje?
Jestem teraz w 34.6 tygodniu, wiec się bardzo cieszę, niestety leżę cały czas plackiem. Szyjka mi się skraca powoli coraz bardziej, rozwarcie tez się powolutku powiększa i szew robi się coraz słabszy ... ale jestem już coraz bardziej spokojna bo powoli wkraczam w coraz bezpieczniejszy okres. Stosuje 2x luteinę, 4x2 magnez b6 i tak sobie wegetujemy :) najważniejsze ze w dwójkę ... w piątek mam kolejna wizytę (wizyty mam zawsze co 1,5-2 tygodnie)
 
Jestem teraz w 34.6 tygodniu, wiec się bardzo cieszę, niestety leżę cały czas plackiem. Szyjka mi się skraca powoli coraz bardziej, rozwarcie tez się powolutku powiększa i szew robi się coraz słabszy ... ale jestem już coraz bardziej spokojna bo powoli wkraczam w coraz bezpieczniejszy okres. Stosuje 2x luteinę, 4x2 magnez b6 i tak sobie wegetujemy :) najważniejsze ze w dwójkę ... w piątek mam kolejna wizytę (wizyty mam zawsze co 1,5-2 tygodnie)
W tym tygodniu ciąży to już jest w miarę bezpiecznie :). Bliżej już końca niż początku :). A jak poradziłaś sobie z zakupami dla Bobasa? Miałaś, dostałaś, czy wszystko przez www? Ja mam jutro lekarza, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć swoją córeczkę :).
 
W tym tygodniu ciąży to już jest w miarę bezpiecznie :). Bliżej już końca niż początku :). A jak poradziłaś sobie z zakupami dla Bobasa? Miałaś, dostałaś, czy wszystko przez www? Ja mam jutro lekarza, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć swoją córeczkę :).
Ciuszków dostałam dużo od szwagierki i przyjaciółki, resztę dokupiłam przez www. Wyprawkę dla siebie do szpitala tez już mam, i powoli zaczynam kompletować rzeczy dla malutkiej - niestety wszystko przez internet, ale chyba największym wyzwaniem dla mnie jest kupowanie i ustalanie rzeczy przez www do nowego mieszkania (meble, fronty, płytki, kolory farb itp) w którym nie byłam od 4 miesięcy - to mnie doprowadza do szału, ale nie chce tego zostawić tylko mężowi na głowie stanowczo mogę stwierdzić, ze zakupy dla dzieciątka są łatwiejsze....
 
Co u was dziewczyny? Ja dziś robię a raczej usiłuje zrobić drożdżówki siedząc na kanapie
Pijecie coś zamiast kawy? Bezkofeinowa? Inkę? Inka ma jakieś przeciwskazania przy skurczach coś szlyszalyscie?
 
Co u was dziewczyny? Ja dziś robię a raczej usiłuje zrobić drożdżówki siedząc na kanapie
Pijecie coś zamiast kawy? Bezkofeinowa? Inkę? Inka ma jakieś przeciwskazania przy skurczach coś szlyszalyscie?
Ja dziś nocka standardowo zarwana dlatego położyłam się na godzinkę w ciagu dnia. Od kilku dni jak tylko się kładę wieczorem zaczyna się twardnienie brzucha co przysne to sni mi się że zaczynam rodzić wczoraj przyszły koszule do karmienia i szlafrok do szpitala więc zamknęłam etap pakowania torby wszystko stoi i czeka zapakowane dziś rano odebrałam wyniki GBS na szczęście ujemne. Męża wczoraj natchnienie złapalo i ruszył z szykowaniem pokoju dla małego a ja czekam na ostatnią paczkę wyprawkową aptekę dziś załatwilam więc zostanie tylko w przyszłym tygodniu wózek i fotelik. Kawę piję sporadycznie jak już to rozpuszczalna z dużą ilością mleka.
 
reklama
Hej dziewczyny zaglądam tu czasem do Was i podczytuje. Ja w 22tc trafiłam do szpitala z szyjka długości 10mm. W szpitalu nie założyli szwu bo uważają, że to późno i strach ruszać taką szyjkę, pessarow nie stosują i nie są za nimi. [emoji848]

Więc po ponad 3 tyg leżenia lekach 3x1nospa, 2xluteina dopochwowo i 2x1aspargin, sterydy na płuca w 24tyg, wyszłam do domu na dalsze leżenie.
Jutro u mnie 27t0d na wizycie w ubiegłym tyg szyjka 8mm, jutro kolejna kontrola. Jestem pełna obaw, czy są tu dziewczyny lub byly, które bez szwu i krążka wyleżały chociaż do 34tyg. Ja bym chciała wiadomo 37t.
 
Do góry