reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, czytam wpisy i Wasze historie są pocieszające. U mnie natomiast, w przeciwieństwie do większości opisanych tu historii, zauważono skracającą się szyjkę stosunkowo wcześnie, ponieważ w 20 tc. Miała wtedy 1,8mm. W 21 tc (w środę) został założony pessar w przed zakładaniem szyjka miała ok 2,0 mm. Moje pytanie brzmi- czy któraś z Wam miała taką sytuację w 20 tc i aż tak krótką szyjkę?
Moja szyjka zaczęła się bardzo skracać od 17 tc z rozwarciem wewnętrznym. Do szpitala na szew trafiłam w 21 tc gdy szyjka miała 9 mm a rozwarcie było na dwa palce. Szew udało się założyć w 24 tc po wyciszeniu akcji skurczowych.
 
reklama
Hej dziewczyny :) wczoraj miałam się zgłosić do szpitala na ktg :) zapis wyszedł wporzadku - jedynie delikatne napinania brzucha.. podczas badania wyszło rozwarcie na 7-8cm i zero skurczy. Z lekarzem w minute podjęliśmy decyzję o przyjęciu na porodówkę i tak po godz. 18 urodziła się moja mała córeczka ;) 2820g i 52cm w 37tc+3 (a zagrażający poród przedwczesny od 20tc..tak więc da się! chociaż sama w to wiele razy wątpiłam :))
 
Hej dziewczyny :) wczoraj miałam się zgłosić do szpitala na ktg :) zapis wyszedł wporzadku - jedynie delikatne napinania brzucha.. podczas badania wyszło rozwarcie na 7-8cm i zero skurczy. Z lekarzem w minute podjęliśmy decyzję o przyjęciu na porodówkę i tak po godz. 18 urodziła się moja mała córeczka ;) 2820g i 52cm w 37tc+3 (a zagrażający poród przedwczesny od 20tc..tak więc da się! chociaż sama w to wiele razy wątpiłam :))
Gratulacje❤
 
Hej dziewczyny :) wczoraj miałam się zgłosić do szpitala na ktg :) zapis wyszedł wporzadku - jedynie delikatne napinania brzucha.. podczas badania wyszło rozwarcie na 7-8cm i zero skurczy. Z lekarzem w minute podjęliśmy decyzję o przyjęciu na porodówkę i tak po godz. 18 urodziła się moja mała córeczka ;) 2820g i 52cm w 37tc+3 (a zagrażający poród przedwczesny od 20tc..tak więc da się! chociaż sama w to wiele razy wątpiłam :))
Wspaniała wiadomość :) zdrowia dla córeczki i dla mamusi !!
 
A widzicie, czyli ginekolodzy już tez niechętnie przepisują. Mój zalecił 3x1 i biorę od środy, czyli 5dni, ale zaczęłam się zastanawiać, czy to brać. Nie widzę jakiejś szczególnej poprawy też. Nie mam skurczy tylko napięty brzuch w pozycji stojącej, ale jak odpoczywam to już mniej.
Spróbuje dzisiaj odstawić i zobaczę, czy jest jakaś różnica.
 
A widzicie, czyli ginekolodzy już tez niechętnie przepisują. Mój zalecił 3x1 i biorę od środy, czyli 5dni, ale zaczęłam się zastanawiać, czy to brać. Nie widzę jakiejś szczególnej poprawy też. Nie mam skurczy tylko napięty brzuch w pozycji stojącej, ale jak odpoczywam to już mniej.
Spróbuje dzisiaj odstawić i zobaczę, czy jest jakaś różnica.

Ja brałam cały czas 3x1 ta nospe max, w szpitalu jak byłam
to tez normalnie dostawałam. Skoro lekarz zalecił to dlaczego się zastanawiasz?
 
reklama
Hej dziewczyny :) wczoraj miałam się zgłosić do szpitala na ktg :) zapis wyszedł wporzadku - jedynie delikatne napinania brzucha.. podczas badania wyszło rozwarcie na 7-8cm i zero skurczy. Z lekarzem w minute podjęliśmy decyzję o przyjęciu na porodówkę i tak po godz. 18 urodziła się moja mała córeczka ;) 2820g i 52cm w 37tc+3 (a zagrażający poród przedwczesny od 20tc..tak więc da się! chociaż sama w to wiele razy wątpiłam :))
WOW to się musiałaś zdziwić że brzuszek taki spokojny a tymczasem takie duże rozwarcie ;) i ile Cię bólu ominęło w drodze do tych 8cm! Tylko pozazdrościć :D Przesyłam gorące gratulacje! Teraz oby jak najszybciej do domku.
 
Do góry