reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wczoraj w 34t4d o 11.21 i o 11.23 przyszli na świat Amelka i Staś.
Amelka - 2148g 46cm
Staś - 2600g 49cm
10punktow.

Póki co stan stabilny, nie muszą być na wczesniakach, od początku na zmianę są że mną. A jak wstane (miałam cesarke) to bede miała ich razem przy sobie.
Jesteśmy przezzczesliwi i mamy nadzieję, że uda nam sie niebawem wyjść razem do domu.
Gratuluje serdecznie! Życzę Maleństwom zdrowia a Tobie szybkiego powrotu do formy! :)
 
reklama
Po założeniu leżałam 3 dni w szpitalu, w dniu zabiegu zawozili mnie do toalety na wózku mimo że było bardzo blisko, a kolejnego dnia od rana już chodziłam sama.
Ja po założeniu szwu musiałam leżeć do następnego dnia do 6rano. Korzystałam z basenu. Także to chyba wszystko zalezy od zwyczaju w konkretnym szpitalu
 
Dziewczyny, w środę byłam u gina, usg, mierzenie szyjki 52 mm, skierowanie do szpitala na sterydy (zapobiegawczo bo brzuszek twardnieje) w szpitalu usg - szyjka 47 mm..
Myślicie, ze różnica wychodzi z racji innego sprzętu i lekarza, czy skróciła się tak w 1 dzień?
52mm ?? jejku jak u zyrafy[emoji33] który to tydzień,że tak się boją skoro szyjka aż tak długa?
 
52mm ?? jejku jak u zyrafy[emoji33] który to tydzień,że tak się boją skoro szyjka aż tak długa?
27 będę zaczynać, ale brzuch się spina od 14 tygodnia już :/ mój gin tez obchodzi się z ta ciaza jak z jajkiem, bo ponad dwa lata się o nią staraliśmy, także taki mały cud :) od początku obstawiona heparyna, acardem, luteina, potem magnez, a teraz jeszcze nospa/buscopan, zeby wyciszać te napinania. No i leżę, bo wiadomo w ruchu te spięcia są częstsze :/
 
27 będę zaczynać, ale brzuch się spina od 14 tygodnia już :/ mój gin tez obchodzi się z ta ciaza jak z jajkiem, bo ponad dwa lata się o nią staraliśmy, także taki mały cud :) od początku obstawiona heparyna, acardem, luteina, potem magnez, a teraz jeszcze nospa/buscopan, zeby wyciszać te napinania. No i leżę, bo wiadomo w ruchu te spięcia są częstsze :/
Heparyna to przeciw zakrzepowe? Ja mam clexane tez od poczatku ciąży (działanie to samo). Będziesz brać do końca ciąży czy będą odstawiac wcześniej? Ja ilu bym sie lekarzy nie zapytała to każdy ma inna teorię w tym temacie :D co do długości szyjki Twojej to az mnie uklulo cos z zazdrości hehe :D moja od poczatku była jakas kusa :/ grunt ze się nie skraca przez skurcze skoro ma ponad 5cm :-)
 
Heparyna to przeciw zakrzepowe? Ja mam clexane tez od poczatku ciąży (działanie to samo). Będziesz brać do końca ciąży czy będą odstawiac wcześniej? Ja ilu bym sie lekarzy nie zapytała to każdy ma inna teorię w tym temacie :D co do długości szyjki Twojej to az mnie uklulo cos z zazdrości hehe :D moja od poczatku była jakas kusa :/ grunt ze się nie skraca przez skurcze skoro ma ponad 5cm :-)
Przeciw zakrzepowe :) odstawiamy wcześniej, tak samo acard ( około 34 tygodnia chyba ) niby się nie skraca, ale lepiej uważać :) boi się tez zeby przez te skurcze z łożyskiem i pęcherzem płodowym nic się nie stało
 
@PatiaS ja tez byłam na tym zestawie, acard odstawiony w 32 a clexane nadal do samego porodu. Dzisiaj mam 37+1. Tylko zastanawiam się czy w razie krwotoku na tych zastrzykach mnie uratują :D
 
Ja po założeniu szwu musiałam leżeć do następnego dnia do 6rano. Korzystałam z basenu. Także to chyba wszystko zalezy od zwyczaju w konkretnym szpitalu
A tez krwawiłas? Ja liczę ze jakoś dotrzymam do czwartku, 0 infekcji i załącza szew. A jaka miałaś długość szyjki? Ja miałam 3 Dni temu 17 mm i ujście lejkowate
 
reklama
Hej dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie z szwem zakładanym przed ciążą przez powłoki brzuszne w Łodzi bądź Warszawie? niestety tylko ta opcja mi została na 2 dziecko. 1 ciąże synka straciłam w 20 Tc-, z drugą ciążą miałam założony szew McDonalda (12-13t.c.) i musieli dołożyć mi pessar szew nie dawał rady, leżałam praktycznie cała ciąże w szpitalu, cały czas na siarczanie magnesu i clexane.
 
Do góry