reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Wiewióreczka87 a dlaczego aż 3? Odrastala Ci? Tak, u mnie będzie cc najprawdopodobniej ze względu na 2 straty.

Dziś u mnie 25+0 [emoji173] mam pytanie jak to wy mówicie, ze zaczynacie czy kończycie np. 25 tc?
Nie odrastała. Jak zastosuje się żel antyzrostowy lub balony to nie powinno się nic dziać.
Miałam dużą i szeroką przegrodę, jama macicy miała kształt litery V.
Pierwszą operację miałam spieprzoną w Instytucie Matki Polki w Łodzi. Tam nie ruszyli ani milimetra, za to w wyniku hist-pat było napisane, że wycieli mi polipa (wynik innej pacjentki).
Później znalazłam speca od wad macicy - dr Ludwina z Krakowa. Leczenie prywatne, kosztowne niestety. Operacja udana, później balonowanie macicy, ale konieczna była docinka, bo został 1 cm przegrody.

A Ty gdzie miałaś operowaną?

25+0 to skończone 25 tc :) Zaczęłaś 26 tc, ale dla większości lekarzy będzie się liczyło to, co skończone czyli wpiszą Ci 25.

@Zzzzzz ale wiadomość cudowna!!! :)
 
reklama
A jaki ten Twój laktaror? Dasz namiar?
Co do ubranek, to gratuluję Ci sprawności, jeszcze przy wcześniaczkach. Ja to się boję, ze dziecko uszkodzę, może po miesiącu się ogarnę, ale do szpitala to raczej wszystko rozpinane po boczkach. Wiesz, ja bym bardzo chciała sama wszystkie ubranka wybrać, ale co mam zrobić, nie chcę konfliktu z teściową, a przecież nie wyrzucę tego, co mi już przyniosła. Na razie ciągle ją proszę, zeby już nie kupowała, to nauczyła się tyle, że zanim kupi, dzwoni i pyta mnie o pozwolenie. Tylko co z tego, jak ja mówię nie, a ona i tak kupuje.
Ja bym rozniosła taka teściowa :D moja też kupuje cos czasem ale zostawia u siebie bo wie że ja jestem cięta bardzo na nadmiar rzeczy w domu
 
@Wiewióreczka87 aha,bo wiem ze na innym wątku dziewczynom: 1 odrosła ale to po latach nieudanych starań, a drugiej lekarz powiedział po operacji ze ma szybko zachodzić bo może odrosnac. Mnie skierował na operacje dr Przybycien do Gawlika do Dębicy on się specjalizuje w laparoskopii i histeroskopii operacyjnej właśnie :) no nic, trzeba być dobrej myśli. Buziaki
 
Dziewczyny, ja się zabrałam do wyprawki. Przejrzałam na początek, co mi kupiła teściowa w 3 siatkach i się załamałam. Ciuszki od Annasza do Kajfasza, rozmiary od 44 do 74. Nie da się z tego poskładać choćby jednego pełnego wdzianka dla dziecka. Bluzeczki ubierane przez głowę - dla osoby, która w życiu nie miała w rękach dziecka! I wszystko z jakimiś idiotycznymi napisami, rysuneczkami, we wszystkich kolorach tęczy. Zero ładu. Mam nadzieję, ze w niedzielnej dostawie od szwagierki będzie więcej rozumu.

Jaki macie laktator? I za ile? Myślałam, że laktatory chodzą po 300 zł, a tu patrzę i ceny powyżej 550 :(
Mój laktator służył tylko do unormowania laktacji i kupiłam... uwaga... najtańszy ręczny w aptece. Aż mi trochę wstyd ale jakby był lepszy potrzebny to avent jest dobry.
 
@ashisohi pewnie nabiera się tej wprawy z czasem, zobaczymy. Mam nadzieję, ze nasz mały nie będzie jakoś bardzo płaczliwy i grzecznie da się obsłużyć. Ty ogarniasz na razie tylko jedną dziewczynkę, jak rozumiem?
@Kleo83 listę mam już sporządzoną od jakiegoś czasu, ciągle się tam co prawda zmienia. Tylko kupować na razie nie mogę zacząć na całego, bo jeszcze do 11go czekamy na zakończenie remontu łazienki. Wtedy też wybije nam 34 tydzień i zacznie się szał.
Tak, bo nie chcą mi dać jej do domu ze względu na to że jestem młoda i muszą poobserwować niestety.
 
@Paula_12345 moja też trzymała jakiś czas u siebie, żeby mnie denerwować, ale już się odważyła i przywiozła. Ja też nienawidze nadmiaru i to do tego każda rzecz z innej parafii.
@Magdalenams czemu wstyd, ja też bym była za kupieniem najtańszego. Ale ręcznego się boję, ja i tak od leżenia i podpierania się mam już nadgarstki wykończone, a od laktatora podobno bolą. Pewnie zależy też, jak często się używa, nie wiem - zero doświadczenia :(
@ashisohi mam nadzieję, że druga szybko będzie z Wami. A z drugiej strony - przyzwyczaisz się stopniowo do obsługi jednego dziecka, to potem będzie Ci łatwiej ogarnąć dwie. Taki pozytyw w tej całej trudnej sytuacji.
 
Chyba golą żeby coś widać było przy porodzie haha[emoji23]
960 i 1350, no już mam dość szpitala niestety nawet jeśli jest z nią dobrze nie wypiszą mnie tak szybko bo trzeba wszystko obserwować jak się zachowuje takie dziecko bez urządzeń
W którym tygodniu urodziłaś? Ile czasu już od porodu?
 
reklama
@Paula_12345 moja też trzymała jakiś czas u siebie, żeby mnie denerwować, ale już się odważyła i przywiozła. Ja też nienawidze nadmiaru i to do tego każda rzecz z innej parafii.
@Magdalenams czemu wstyd, ja też bym była za kupieniem najtańszego. Ale ręcznego się boję, ja i tak od leżenia i podpierania się mam już nadgarstki wykończone, a od laktatora podobno bolą. Pewnie zależy też, jak często się używa, nie wiem - zero doświadczenia :(
@ashisohi mam nadzieję, że druga szybko będzie z Wami. A z drugiej strony - przyzwyczaisz się stopniowo do obsługi jednego dziecka, to potem będzie Ci łatwiej ogarnąć dwie. Taki pozytyw w tej całej trudnej sytuacji.
Zgadza się. Ręce bolą od laktatora a mój dodatkowo słabo ciągnął. Jeśli byś potrzebowała na dłużej i często z niego korzystała to tylko i wyłącznie elektryczny bierz.
 
Do góry