reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, ja się zabrałam do wyprawki. Przejrzałam na początek, co mi kupiła teściowa w 3 siatkach i się załamałam. Ciuszki od Annasza do Kajfasza, rozmiary od 44 do 74. Nie da się z tego poskładać choćby jednego pełnego wdzianka dla dziecka. Bluzeczki ubierane przez głowę - dla osoby, która w życiu nie miała w rękach dziecka! I wszystko z jakimiś idiotycznymi napisami, rysuneczkami, we wszystkich kolorach tęczy. Zero ładu. Mam nadzieję, ze w niedzielnej dostawie od szwagierki będzie więcej rozumu.

Jaki macie laktator? I za ile? Myślałam, że laktatory chodzą po 300 zł, a tu patrzę i ceny powyżej 550 :(
 
reklama
Dziewczyny, ja się zabrałam do wyprawki. Przejrzałam na początek, co mi kupiła teściowa w 3 siatkach i się załamałam. Ciuszki od Annasza do Kajfasza, rozmiary od 44 do 74. Nie da się z tego poskładać choćby jednego pełnego wdzianka dla dziecka. Bluzeczki ubierane przez głowę - dla osoby, która w życiu nie miała w rękach dziecka! I wszystko z jakimiś idiotycznymi napisami, rysuneczkami, we wszystkich kolorach tęczy. Zero ładu. Mam nadzieję, ze w niedzielnej dostawie od szwagierki będzie więcej rozumu.

Jaki macie laktator? I za ile? Myślałam, że laktatory chodzą po 300 zł, a tu patrzę i ceny powyżej 550 :(
Nastawiam się, że uda mi się karmić i kupiłam tylko taki Lovi dwufazowy ręczny za około 120 zł do sporadycznego użytku, ewentualnie do szpitala na rozkręcenie laktacji.
 
Dziewczyny, ja się zabrałam do wyprawki. Przejrzałam na początek, co mi kupiła teściowa w 3 siatkach i się załamałam. Ciuszki od Annasza do Kajfasza, rozmiary od 44 do 74. Nie da się z tego poskładać choćby jednego pełnego wdzianka dla dziecka. Bluzeczki ubierane przez głowę - dla osoby, która w życiu nie miała w rękach dziecka! I wszystko z jakimiś idiotycznymi napisami, rysuneczkami, we wszystkich kolorach tęczy. Zero ładu. Mam nadzieję, ze w niedzielnej dostawie od szwagierki będzie więcej rozumu.

Jaki macie laktator? I za ile? Myślałam, że laktatory chodzą po 300 zł, a tu patrzę i ceny powyżej 550 :(
Ja też mam lovi 2w1 (elektryczny i reczny) kupilam za 300zl na allegro
 
@Zzzzzz @olamakota ja właśnie myślę głównie o rozkręceniu laktacji w ten sposób. Tyle moich koleżanek nie karmiło, bo "nie miały pokarmu". A mi się wydaje, że może po prostu nie miały odpowiedniej położnej, która by doradziła, jak pobudzić laktację. Wiadomo, potem też się przyda, żeby odciągność pokarm i choć na chwilę dziecko zostawić z mężem, tak dla higieny mentalnej. No i na koniec karmienia, żeby namrozić pokarmu na przyszłość, a dziecko już odstawić od piersi.
 
Dziewczyny, ja się zabrałam do wyprawki. Przejrzałam na początek, co mi kupiła teściowa w 3 siatkach i się załamałam. Ciuszki od Annasza do Kajfasza, rozmiary od 44 do 74. Nie da się z tego poskładać choćby jednego pełnego wdzianka dla dziecka. Bluzeczki ubierane przez głowę - dla osoby, która w życiu nie miała w rękach dziecka! I wszystko z jakimiś idiotycznymi napisami, rysuneczkami, we wszystkich kolorach tęczy. Zero ładu. Mam nadzieję, ze w niedzielnej dostawie od szwagierki będzie więcej rozumu.

Jaki macie laktator? I za ile? Myślałam, że laktatory chodzą po 300 zł, a tu patrzę i ceny powyżej 550 :(
Spokojnie ja pierwszy raz przebierałam dziecko też body przez głowę i daje radę nie jest tak trudno:) ja mam laktator z apteki nawet firma mi nieznana ale rozkręciłam nim laktację i mam 120ml z jednej piersi i kupiłam za 200 [emoji2960] ciuszki lepiej zamówić samemu przez internet też zamawiałam i przynajmniej nie było rozczarowania :D
 
Spokojnie ja pierwszy raz przebierałam dziecko też body przez głowę i daje radę nie jest tak trudno:) ja mam laktator z apteki nawet firma mi nieznana ale rozkręciłam nim laktację i mam 120ml z jednej piersi i kupiłam za 200 [emoji2960] ciuszki lepiej zamówić samemu przez internet też zamawiałam i przynajmniej nie było rozczarowania :D
A jaki ten Twój laktaror? Dasz namiar?
Co do ubranek, to gratuluję Ci sprawności, jeszcze przy wcześniaczkach. Ja to się boję, ze dziecko uszkodzę, może po miesiącu się ogarnę, ale do szpitala to raczej wszystko rozpinane po boczkach. Wiesz, ja bym bardzo chciała sama wszystkie ubranka wybrać, ale co mam zrobić, nie chcę konfliktu z teściową, a przecież nie wyrzucę tego, co mi już przyniosła. Na razie ciągle ją proszę, zeby już nie kupowała, to nauczyła się tyle, że zanim kupi, dzwoni i pyta mnie o pozwolenie. Tylko co z tego, jak ja mówię nie, a ona i tak kupuje.
 
A jaki ten Twój laktaror? Dasz namiar?
Co do ubranek, to gratuluję Ci sprawności, jeszcze przy wcześniaczkach. Ja to się boję, ze dziecko uszkodzę, może po miesiącu się ogarnę, ale do szpitala to raczej wszystko rozpinane po boczkach. Wiesz, ja bym bardzo chciała sama wszystkie ubranka wybrać, ale co mam zrobić, nie chcę konfliktu z teściową, a przecież nie wyrzucę tego, co mi już przyniosła. Na razie ciągle ją proszę, zeby już nie kupowała, to nauczyła się tyle, że zanim kupi, dzwoni i pyta mnie o pozwolenie. Tylko co z tego, jak ja mówię nie, a ona i tak kupuje.
Slimed, ale w necie jeszcze taniej widze :D tylko ja musiałam odciągac 3-5-7 taka metodą potem już 15minut z jednej i z drugiej co 2 godziny:D i pokarmu aż nadmiar :) Nie ma się co bać mi pielęgniarki mówiły ze wbrew pozorom ciężko jest dziecko uszkodzić, zawsze podtrzymuje głowę a ona ma bardzo mała wagę twoje pewnie będzie większe o wiele także bez problemu dasz radę można też tak na bok pokulac i nawet nie zapłacze:D No moja teściowa to samo, też wszystko inaczej jak chce niestety
 
Naysan zrob sobie liste wyprawkowa zeby mieć punkt zaczepienia i bedziesz wiedziala mniej wiecej co potrzebujesz.
Ja prawie nic nie musialam kupować, czesc rzeczy mialam po starszym synku i duzo dostalam.
 
reklama
@ashisohi pewnie nabiera się tej wprawy z czasem, zobaczymy. Mam nadzieję, ze nasz mały nie będzie jakoś bardzo płaczliwy i grzecznie da się obsłużyć. Ty ogarniasz na razie tylko jedną dziewczynkę, jak rozumiem?
@Kleo83 listę mam już sporządzoną od jakiegoś czasu, ciągle się tam co prawda zmienia. Tylko kupować na razie nie mogę zacząć na całego, bo jeszcze do 11go czekamy na zakończenie remontu łazienki. Wtedy też wybije nam 34 tydzień i zacznie się szał.
 
Do góry