reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@olaa90 mowi sie o tygodniach skonczonych. Nawet w szpitalu pytaja o skonczone. Czyli jak masz np 25+3 to jestes w 25 tyg.

@Kleo83 jak tam Twój Maly Synus?? Czy dalej tak duzo spi? Bo moj zaczal w dzien mniej spac i duzo wtedy placze a w nocy budzi sie tylko na karmienie i spi.
Szymek je i śpi, dziecko marzenie;-) w nocy budze go 3 razy i tez po jedzeniu zasypia. 2 razy w ciagu dnia nie spi, troszke sie powierci, porozglada. Mlody ssie smoka to uspoaja, bo tez marudzi, a tak ma smoczek i jest spokój. Odczuwam zmęczenie po zarwanych noch, a nie zawsze jest kiedy odespać ale i tak jest cudnie.
Ja juz prawie doszlam do siebie po porodzie. Bylismy 2 razy z małym u lekarza, bo położna zauwazyla ze mocno wciaga brzuszek jak oddycha, ale lekarz stwierdził że jest ok.
Basia a co u Was, spacerujecie?
Zzzzzz gratuluje pieknej wagi! Super!
 
Laseczki bylabym ostrozna z przyspieszaniem porodu. Szymek urodzil sie w 38+3 z usg i 37+3 z om. Dziecko teoretycznie donoszone, wazyl 3950 a polozna mowi, ze dla niej ma objawy wczesniaka. Pomrukiwal po urodzeniu, sinialy mu dlonie i stopki, wciaga brzuszek mocno, ropieje mu oczko. Polozna mowi, ze jest jeszcze jakby niedojrzały. Co prawda wszystko mija pomalu, ale trzeba go obserwowac i jest troszke stresu, lekarz zalecil nam kupno monitora oddechu.
Takze jak nie macie Kochane wyznaczone terminow cc, to czekalabym az dzieciatko samo dopomni sie o przyjscie na swiat i zaczna sie objawy porodu:-)
A swoja droga tyle przeszlam przez te ciaze, ze psychicznie nie bylabym w stanie zdecydowac sie na sex. Nawet z mezem sie smialismy, ze jestesmy przez ciążę ułomni w tym temacie tak sie to na nas odbilo. Takze grzecznie odliczamy jeszcze 4 tygodnie;-)
 
Laseczki bylabym ostrozna z przyspieszaniem porodu. Szymek urodzil sie w 38+3 z usg i 37+3 z om. Dziecko teoretycznie donoszone, wazyl 3950 a polozna mowi, ze dla niej ma objawy wczesniaka. Pomrukiwal po urodzeniu, sinialy mu dlonie i stopki, wciaga brzuszek mocno, ropieje mu oczko. Polozna mowi, ze jest jeszcze jakby niedojrzały. Co prawda wszystko mija pomalu, ale trzeba go obserwowac i jest troszke stresu, lekarz zalecil nam kupno monitora oddechu.
Takze jak nie macie Kochane wyznaczone terminow cc, to czekalabym az dzieciatko samo dopomni sie o przyjscie na swiat i zaczna sie objawy porodu:-)
A swoja droga tyle przeszlam przez te ciaze, ze psychicznie nie bylabym w stanie zdecydowac sie na sex. Nawet z mezem sie smialismy, ze jestesmy przez ciążę ułomni w tym temacie tak sie to na nas odbilo. Takze grzecznie odliczamy jeszcze 4 tygodnie;-)
Oj nieee żadne 4 tygodnie :)) Ja dziś 38+4 z om. Wedlug crl 38+ 6 więc tego... Ten lekarz co mnie badal powiedzial ze jak mam zespół antyfosfolipidowy to nie przenosimy ciąży bo to niebezpieczne i mam przepustke do domu na tydzień. Jak się nie ruszy to wywołujemy w szpitalu. A ja wole sobie na spokojnie w domu cos porobic. No wiadomo ze nie bede wcielać w życie kamasutry :) myslalam raczej o sprzątaniu, spacerach, sutkach (moze byc milo), malinie i wiesiołku. Tak na spokojnie a jednak. Wole uniknac oksytocyny ale zobaczymy.
Mam w pamięci Twoj przypadek z masażem szyjki i jestem pelna podziwu ze wytrwalas. Takich wlasnie balonikow, masaży sie boje.
 
@Kleo83 Patryj w nocy tez spi i wstaje tylko go nakarmic i dalej ale w dzien od paru dni juz trudniej go uspac. Chyba ze trzymasz go na rekach to spi a jak odlozysz to chwila i juz placz. Jest trudniej bo nie chce smoczka. Jakiej firmy masz smoka? My juz od 3 dni chodzimy na dwor. Jest ciezko bo mnie wszystko boli. Kregoslup to jakas masakra zrobie pare metrow i zdycham z bolu. Dzisiaj pojedziemy do miasta bo pada deszcze wiec spacer odpada a musze corce buty kupic na wiosne.
Masz racje z tym donoszeniem ciazy. Dlatego moj lekarz w ostatniej chwili zmienil termin cc by Maly sie urodzil w 39 tc najbardziej chodziło o oddech. Mojemu przez 1 dni tez sinialy dlonie i stopy. A oddech też ma czasami taki z klatka mu tak ciezko chodzi. Ale to czasami ale ogólnie pozna bardzo go nachwalila. Co do seksu my tez grzecznie czekamy jeszcze 4 tyg.
@Zzzzzz co do zespołu antyfosfolipidowego to my dostalisny skierowanie do kardiologa z Malym na kontrole twierdzili ze przy takim obciazeniu musimy go sprawdzic.
 
Basia u mnie lepiej z kregoslupem, jak zaczynalam troszke więcej chodzic, mam na myśli np. wizyty u kekarza, gdzie musialam dac pare krokow z mlodym na rekach to jak usiadłam to czulam taki bol pulsujacy w plecach. A czasami bolały mnie cale od karku po tylek. Już jest znacznie lepiej na szczescie:-)
 
Mamy smoczek lovi 0-3
 

Załączniki

  • IMG_20190301_125647.jpg
    IMG_20190301_125647.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 47
reklama
Zzzzzz nie uprzedzaj sie do oksytocyny, bo nie o to chodzi. Czasami musza podać i po co masz się denerwowac, ze naczytalas sie roznych rzeczy. Mimo wszystko u kazdego moze byc inaczej. Sa dziewczyny co rodza po oksy i jest ok.
U mnie drugi poród tez na oksy ale przeszlam go duzo lepiej. Bardzo sie balam, jak pielegniarka mnie zapytala o kroplowke.
Teraz bylam na porodowce z 8cm rozwarcia bez boli, skurcze slabiutkie. Jakbym nie zgodzila sie na kroplówkę to może noc bym tak przelezala i czekala na to co dalej. A tak o 17.50 byl Szymus.
 
Do góry