reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Oczywiście ze mówiłam i to zawsze na każdej wizycie.
Zawsze bada mi szyjkę dopochwowo i usg.
I wszystko jest dobrze.

Przy napinaniu warto się położyć lub zmienić pozycje i przede wszystkim nie dotykać/nie głaskać brzucha bo wtedy napina się jeszcze bardziej
 
To nie ma się czym martwić.

Ehh to czemu mam je tak często mimo ze wszystko jest dobrze ?
Mam częste zaparcia teraz nie byłam 4 dni w toalecie czy to tez może trochę je potęgować ?
Czasami już płacze z bezsilności i nie wiem czy jechać na pogotowie czy co robić..
 
Ehh to czemu mam je tak często mimo ze wszystko jest dobrze ?
Mam częste zaparcia teraz nie byłam 4 dni w toalecie czy to tez może trochę je potęgować ?
Czasami już płacze z bezsilności i nie wiem czy jechać na pogotowie czy co robić..
Twardnienia są normalne, niektóre dziewczyny mają więcej a niektóre mniej. Bez tego macica nie umiałaby się tak skurczyć podczas porodu.
Zaparcia też miałam i bywało kiepsko, ale pomaga mi taki zestaw codzienny jak łyk laktulozy, saszetka Laximama, chleb tylko max 2 małe kromki dziennie, ogólnie sporo warzyw, siemię lniane, 3 kiwi lub/i jabłka dziennie. Do tego bez czopków glicerynowych nie pójdę do toalety ;) a no i jeszcze szklanka ciepłej przegotowanej wody na czczo.

Możliwe że to zatwardzenia powodują to twardnienie, także spróbuj je wyeliminować :)
 
Ehh to czemu mam je tak często mimo ze wszystko jest dobrze ?
Mam częste zaparcia teraz nie byłam 4 dni w toalecie czy to tez może trochę je potęgować ?
Czasami już płacze z bezsilności i nie wiem czy jechać na pogotowie czy co robić..
Ja przy zaparciach tez miałam dodatkowo napinania brzucha, teraz pilnuje diety dużo otrębów, owoców kefirow 3 litry płynów i się uregulowało. A wcześniej miałam syrop laktuloza, i czopki glicerynowe, syrop piłam 3xpo 15 ml później 2x, 1x teraz już nie muszę, a czapki stosowałam jak nie było stolica przez dwa dni.
 
reklama
Ja przy zaparciach tez miałam dodatkowo napinania brzucha, teraz pilnuje diety dużo otrębów, owoców kefirow 3 litry płynów i się uregulowało. A wcześniej miałam syrop laktuloza, i czopki glicerynowe, syrop piłam 3xpo 15 ml później 2x, 1x teraz już nie muszę, a czapki stosowałam jak nie było stolica przez dwa dni.

Mam czopki ale biorę je w ostateczności bo później mnie tyłek boli..
Mam takie saszetki coś typu Laximama śle czasami i one nie dają rady.
Już czasami nie wiem sama może powinnam zmienić tez odżywianie.
A dzis na szczęście skorzystałam z toalety ale to nie jest normalne ostatni raz byłam w niedziele.
Najgorzej martwią mnie te twardnienia. Czasami jedno za drugim czasami boje się ze rodzę albo nie wiem co.
No ale przecież tutaj na badaniach dobrze ehh...
 
Do góry