reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Oczekujaca123 będzie dobrze, zobacz ile dziewczyn z forum dotrwało do 30+ tc. Ja zamkniętej szyjki nie miałam wcale od 21 tc a dotrwałam do 35+5. Brałam tylko 3*2 tb podjęzykowej luteiny i magnez. Nawet sterydów mi nie podali. Wiem, że wydaje się to tak długo ale czas szybko leci:)
 
A wiecie może jaka jest różnica w działaniu tego samego progesteronu przyjmowanego doustnie i dopochwowo?
 
A wiecie może jaka jest różnica w działaniu tego samego progesteronu przyjmowanego doustnie i dopochwowo?
Ja slyszalam ze dopochwopw dziala typowo na szyjke a doustnie ma sens jak jest niedobor.progesteron. no jesli chpdzi o.luteine bo duphaston wr wczesnym etapie robi za profesteron a w pozniejszych niweluje skurcze ;)
 
Ja slyszalam ze dopochwopw dziala typowo na szyjke a doustnie ma sens jak jest niedobor.progesteron. no jesli chpdzi o.luteine bo duphaston wr wczesnym etapie robi za profesteron a w pozniejszych niweluje skurcze ;)
To w takim razie na skurcze lepiej brać dopochwowo czy doustnie? Ja biorę akurat Besins, ale zakładam, ze wszystko to jeden pies, chodzi w końcu o dawkę progesteronu. Chyba że się mylę. Ja mam tego tonę wciąż, dalej 6x200mg. Biorę 4 dopochowowo i 2 doustnie, ale nie wiem, czy to doustnie ma jakiś sens, w końcu na tym etapie ciąży dziecko samo produkuje b. duzo.
 
reklama
Moj lekarz uważa ze luteina dopochwowo to podstawa. A dupek dodatkowo. Bralam przez dluzszy czas 2x2 setki.
 
Do góry