reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A ja dziś po trzeciej nocy z pessarem, myślałam, że najgorsze za mną, ale prawdziwy ból pojawił się dopiero dziś, do tego plamienie... Niech mnie ktoś dobije :(
Ja wprawdzie nie pessar ale szew ale też plamiłam chyba 3-4 dni.Mnie tylko bolało po wybudzeniu z narkozy ale
dostałam kroplówkę z paracetamolem i przeszło.Ale za to teraz od 3 tygodni nie mogę siedzieć dłużej niż kilka minut,bo ból brzucha jest porażający.Nie chodzę tylko sunę się,bo dół brzucha boli.To ja też się zgłaszam do dobicia:(
 
reklama
@Ika88 bolem jak na miesiaczke i plamieniem akurat bym sie zainteresowala. Sprawdz czy nie sa regularne. Ja mialam bol ale po zalezniu wyciszyli kroplowka z magnezem. Ile jesteś po zalozeniu?
 
Podbrzusze jak przy miesiączce i jeszcze niżej jak gdyby spojenie się rozchodziło? Ginka uprzedzała mnie o plamieniu, ale głupio łudziłam się, że jeśli od środy spokój to już nic się nie stanie...
Ja poprostu go czułam takie rozpychanie w okolicach odbytu i na szyjce. Nie moglam siedzieć, leżeć tylko w jednej pozycji. Sikanie bolalo, chodzenie bolalo. Bleh
 
@Katiuszka81 mi też bardzo często dokuczają takie bolesne ruchy i dokładnie to takie odczucie jakby coś miało wypaść. Zauważyłam, że właśnie najgorsza jest pozycja siedząca, wtedy najbardziej boli.
@Ika88 jeśli chodzi o plamienie to lekarz zawsze mówi żeby przyjechać na ip jak się zacznie ale jak jesteś dopiero kilka dni po założeniu pessara to tak może być ( to takie bardziej brązowe powinno być )
@Gannka ja przy infekcji miałam dziwną wydzielinę ( jak galaretka) i strasznie mnie to szczypało.
 
@Ika88 bolem jak na miesiaczke i plamieniem akurat bym sie zainteresowala. Sprawdz czy nie sa regularne. Ja mialam bol ale po zalezniu wyciszyli kroplowka z magnezem. Ile jesteś po zalozeniu?
W środę. Ten ból już przeszedł, właśnie wypadł ze mnie skrzep, może on na coś naciskał. Wg doktorki krwawienie jest normalne, oczywiście jeśli będzie obfite wiadomo, mam lecieć to skontrolować. Jak pisze @olamakota, jest to brązowe, nie świeża krew.
 
Mam pytanie do dziewczyn, którym pod koniec przy szwie robiło się rozwarcie- czy też czułyście takie szczypanie/rozrywanie w szyjce? Ja samym rozwieraniem się nie martwię bo to 35 tc tylko już nawet chodzić czy stać dłużej nie mogę przez to szczypanie.
 
@Katiuszka81 mi też bardzo często dokuczają takie bolesne ruchy i dokładnie to takie odczucie jakby coś miało wypaść. Zauważyłam, że właśnie najgorsza jest pozycja siedząca, wtedy najbardziej boli.
@Ika88 jeśli chodzi o plamienie to lekarz zawsze mówi żeby przyjechać na ip jak się zacznie ale jak jesteś dopiero kilka dni po założeniu pessara to tak może być ( to takie bardziej brązowe powinno być )
@Gannka ja przy infekcji miałam dziwną wydzielinę ( jak galaretka) i strasznie mnie to szczypało.
Jak Ciebie też boli przy siadaniu to widocznie taki "urok" szwa,bo ja się bałam,że coś jest nie tak.Uspokoiło mnie to.A Ty masz rozwarcie wewnętrze czy zewnętrzne.
 
A co do infekcji ja miałam cały czas w pierwszej ciąży i po ciąży i teraz też mam.W grudniu lekarka przepisała mi maść Gynazol jestdroga,bo ponad 30 zł kosztuje 5 ml ale to jest jedna aplikacja i mi bardzo pomogła.Do tego płyn do higieny int.PlivaFem F i clotlimazor ( nie wiem czy tak się pisze) maść smarowałam chyba z tydzień.I normalnie szok,bo w posiewie ani śladu grzybicy.Teraz też mnie dopadło,bo w styczniu miałam 2 razy antybiotyk i sterydy na płucka.Aż miałam całą buzię w pleśniawkach.Znowu gynazol,pliva i clot.i spokój.
 
Jak Ciebie też boli przy siadaniu to widocznie taki "urok" szwa,bo ja się bałam,że coś jest nie tak.Uspokoiło mnie to.A Ty masz rozwarcie wewnętrze czy zewnętrzne.
W momencie zakładania szwu było widać pęcherz płodowy ale szew+pessar od 21 tygodnia sprawiły, że szyjka ładnie się zamknęła a teraz podobno jest otwarta na ok 1 cm ale to 35 tydzień więc mnie to nie martwi:)
 
reklama
W momencie zakładania szwu było widać pęcherz płodowy ale szew+pessar od 21 tygodnia sprawiły, że szyjka ładnie się zamknęła a teraz podobno jest otwarta na ok 1 cm ale to 35 tydzień więc mnie to nie martwi:)
U mnie to samo,pęcherz płodowy się uwypuklał.Mam sam szew.Po ostatnim pobycie w szpitalu to rozwarcie się zatrzymało przy szwie a ile ma to nie wiem,bo ordynator to taki mruk i ciężko się coś dowiedzieć.
 
Do góry