reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Cześć :) ja dopiero przed szwem ale jak na zlosc wszystko idzie na przekor zeby mi go zalozyc. Teraz mam 19t6d ciazy blizniaczej. Pierwzzego syna urodzilam w 23tc ale nikt nie kontrolowal szyjki.. teraz kontrole byly co tydzien i z 6cm.szyjki nagle z bieda mamy 2.6 i rozwarcie wew.. do tego bakterie w posiewach, oczekiwanie na wynik, skurcze... i wgl do du..py...
Na jaka szyjke mialas zakladany szew?

Ja nawet jak mialam szyke 6cm czulam jakby mialo mi cos wypasc - psychika nam szwankuje... bo wiemy ze jest zagrożenie
To wszystko co nas spotyka to jest taka Rosyjska ruletka, można sobie pomóc lezeniem i lekami, ale co ma być to i tak będzie. Ja miałam zakładany szew na 10mm szyjki z rozwarciem wew w ksztalcie litery u w 19tc, utrzymał się tylko 1,5 tygodnia po czym spełzł. Lekarz w szpitalu powiedział, że szew spełnił swoją rolę. Rozumiecie To!? Jakiś sen wariata. W 22 miałam drugi raz zakładany szew w trybie ratunkowym, szyjki już nie miałam, rozwarcie 3cm, lekarz powiedział, że gdyby mały nie był ułożony wysoko, toby że mnie wyleciał. Na szczęście udało się założyć szew, ordynator mówił, że bylo bardzo ciężko i ledwo udało mu się załatać szyjke. Dzisiaj mija 32tc i 1 dzień. Już wzięłam wielki oddech i spokojnie czekam na 37tc i cc. Wszystko jest możliwe, musimy tylko wierzyć, że będzie dobrze;)
 
U mnie calkowita cisza. Robia ktg 2 razy dziennie brak skurczy. Brzuch miekki nic nie boli nic sie nie spina. Juz żadnych tabletek nie biore tylko heparyne. Wiec ja sie nastawiam na 15sty na planowana cc. Ald bez szwu jest cudownie. Nawet moge kucac i sie nic nie dzieje.
@Zzzzzz a jak u Ciebie bylo po sciagnieciu z szyjka? Bylo rozwarcie?
 
U mnie calkowita cisza. Robia ktg 2 razy dziennie brak skurczy. Brzuch miekki nic nie boli nic sie nie spina. Juz żadnych tabletek nie biore tylko heparyne. Wiec ja sie nastawiam na 15sty na planowana cc. Ald bez szwu jest cudownie. Nawet moge kucac i sie nic nie dzieje.
@Zzzzzz a jak u Ciebie bylo po sciagnieciu z szyjka? Bylo rozwarcie?
No ja mam rozwarcie zewnętrzne na 1 cm ale to tak jakby nic nie znaczy rozwarcie choćby wcale. Mam tylko te tlenia w dole brzucha (bo sprzatalam) i pare twardnien. Nie ja nie chce rodzic jeszcze, Zuzka dalej niewielka 2350gram. A juz nie wcinam tyle bo ja przytylam w ciągu 1,5 tyg 3 kg a ona tylko 200gram, wiec to nie działa.

Ktos pytal o dziecko ułożone na dole.
Ja mam moje od poczatku w dole co niestety wiąże się z bólami w okolicy odbytu, pecherza. Ruchy byly nieprzyjemne wręcz bolały. Mialam wrażenie ze dziecko mi ucieknie dołem. Póki co siedzi.
 
No ja mam rozwarcie zewnętrzne na 1 cm ale to tak jakby nic nie znaczy rozwarcie choćby wcale. Mam tylko te tlenia w dole brzucha (bo sprzatalam) i pare twardnien. Nie ja nie chce rodzic jeszcze, Zuzka dalej niewielka 2350gram. A juz nie wcinam tyle bo ja przytylam w ciągu 1,5 tyg 3 kg a ona tylko 200gram, wiec to nie działa.

Ktos pytal o dziecko ułożone na dole.
Ja mam moje od poczatku w dole co niestety wiąże się z bólami w okolicy odbytu, pecherza. Ruchy byly nieprzyjemne wręcz bolały. Mialam wrażenie ze dziecko mi ucieknie dołem. Póki co siedzi.
A w którym tygodniu jesteś? No właśnie te ruchy są takie bolące.Cały dół brzucha mnie dzosiaj boli.Czuję jakbym miała obity ten brzuch.
 
A ja dziś po trzeciej nocy z pessarem, myślałam, że najgorsze za mną, ale prawdziwy ból pojawił się dopiero dziś, do tego plamienie... Niech mnie ktoś dobije :(
 
A w którym tygodniu jesteś? No właśnie te ruchy są takie bolące.Cały dół brzucha mnie dzosiaj boli.Czuję jakbym miała obity ten brzuch.
35+5 dzisiaj. Wiem co przechodzisz. Do tego ciagle siusianie. Teraz te bolesne ruchy zdarzają się rzadziej ale się zdarzają :(
@Ika88 tak jak pisalam, ja sie 2 tygodnie do niego przyzwyczajam, co prawda nie plamilam ale bolalo i to bardzo
 
reklama
35+5 dzisiaj. Wiem co przechodzisz. Do tego ciagle siusianie. Teraz te bolesne ruchy zdarzają się rzadziej ale się zdarzają :(
@Ika88 tak jak pisalam, ja sie 2 tygodnie do niego przyzwyczajam, co prawda nie plamilam ale bolalo i to bardzo
Podbrzusze jak przy miesiączce i jeszcze niżej jak gdyby spojenie się rozchodziło? Ginka uprzedzała mnie o plamieniu, ale głupio łudziłam się, że jeśli od środy spokój to już nic się nie stanie...
 
Do góry