reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Ola124 magnezu bierz wiecej..np magne b6 forte ja biore 5 tab dziennie (czyli 500 mg).plus kup do tego aspargin i bierz 2x2 to jest potas. Pomoze na twardnienia. Przynjamniej powinno.
A w asparginie nie ma też przypadkiem magnezu? Ja gdzieś czytałam, że nadmiar magnezu jest bardzo niebezpieczny, wiec nie wiem czy to troszkę nie za dużo.
 
A w asparginie nie ma też przypadkiem magnezu? Ja gdzieś czytałam, że nadmiar magnezu jest bardzo niebezpieczny, wiec nie wiem czy to troszkę nie za dużo.
Sladowa ilosc w aspargin..a magnez raczej skutkow ubocznych oprocz sraczki nie ma no i mzoe bolec zoladek...przecież on jest wydalany z moczem. Jakby mial skutki uboczne w szpitalu litrami by w Nas nie wlewali.

Chyba ze znasz jakies?? Konkrety.
 
@Zzzzzz a jaka była wówczas przyczyna tego kłucia w 16 tyg ciąży? Czy to może oznaczać dalsze skracanie się szyjki?
U mnie z kolei skończyło się na stresie. Tzn jak szyjka kłuła to się nie skracała. Za to skróciła mi się bezobjawowo ale już na szczęście była w pessarze.
Mnie kłuła szyjka i tak jakby warga sromowa. To mi towarzyszylo z przerwami przez caly ten czas ciąży. Aaa i różnego rodzaju uplawy tez mialam na różnych etapach ciąży co nie zwiastowalo skracania. Jak to lekarze mowia ,taka pani fizjologia'. Co nie oznacza że jeżeli masz takie symptomy to nie warto ich skonsultować z lekarzem. Naprawdę każda ciąża jest inna, więc warto dmuchać na zimne i isc na kontrole. Przede wszystkim dzieki niej się uspokoisz. Ja jestem jak wrzód na tylku. Ostatnio ordynator powiedzial mi przy wypisie , Wraca Pani do nas jak bumerang'. To prawda ale oni od czegoś są więc śmiało jeżdżę na IP i kontrolę za każdym razem gdy boję się o życie mojego dziecka. Z drugiej strony czeste szpitalne wizyty to styczność z bakteriami czy wirusami co tez niekoniecznie jest dobre. Trzeba samemu wybrać mniejsze zło.
 
Sladowa ilosc w aspargin..a magnez raczej skutkow ubocznych oprocz sraczki nie ma no i mzoe bolec zoladek...przecież on jest wydalany z moczem. Jakby mial skutki uboczne w szpitalu litrami by w Nas nie wlewali.

Chyba ze znasz jakies?? Konkrety.
Nie wiem, nie znam się, po prostu kiedyś natrafiłam na jakiś artykuł, żeby uważać na prawidłową suplementacje magnzeu, bo jego nadmiar w skrajnych przypadkach może być niebezepieczny. Mi po wyjściu ze szpitala kazali brac tylko aspargin, dlatego tak troszke sie zdziwilam.
 
A w asparginie nie ma też przypadkiem magnezu? Ja gdzieś czytałam, że nadmiar magnezu jest bardzo niebezpieczny, wiec nie wiem czy to troszkę nie za dużo.
Ojj smialo lykaj magnez i aspargin od 2 trym. Ciężko jest go przedawkować. Ja lykam magnezin comfort 6 tabl dziennie i doraznie aspargin. Doraznie czyli jak twardnieje albo czuje skurcz w łydce bądź pod okiem.
 
Kochana sam Aspargin to za malo. Ja go lykam ze wzgledu na potas a nie magnez. A magnez musi byc dobrze przyswajalny a nie np tlenek magnezu. Stad wielu lekarzy poleca magne b6 forte lub zwykly magne b6 tylko lek OTC. Bo maja dobra forme magnezu. Mleczan i cytrynian.
 
Kochana sam Aspargin to za malo. Ja go lykam ze wzgledu na potas a nie magnez. A magnez musi byc dobrze przyswajalny a nie np tlenek magnezu. Stad wielu lekarzy poleca magne b6 forte lub zwykly magne b6 tylko lek OTC. Bo maja dobra forme magnezu. Mleczan i cytrynian.
To dobrze wiedzieć, jutro wyślę męża po dodatkowy magnez
 
reklama
Nie wiem, nie znam się, po prostu kiedyś natrafiłam na jakiś artykuł, żeby uważać na prawidłową suplementacje magnzeu, bo jego nadmiar w skrajnych przypadkach może być niebezepieczny. Mi po wyjściu ze szpitala kazali brac tylko aspargin, dlatego tak troszke sie zdziwilam.
Nie obawiaj się magnezu, ciężko dorobić się nadmiaru, bo łatwo powoduje biegunkę i nie wszystko, co połykasz się przekłada na stężenie w krwi. Ja biorę teraz 800mg codziennie od wielu tygodni, a w krwi stężenie prawidłowe i to raczej bliższe niskiemu niż wysokiemu.
 
Do góry